Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

Červenec 2013

Pěkné fanpostery a obrázky:)

31. července 2013 v 19:16 | Zuzka a Mischa |  Postery a grafiky
Jelikož je právě teď období, kdy se moc novinek neobjevuje (ve střižně asi nejsou tak sdílní, jako v hereckém oddělení;)) a režisér s tvůrci filmu nám také ještě neoznámil datum uveřejnění traileru (už také nemohu vydržet jeho stále "coming soon":)) ani prvních fotek, rozhodla jsem se zpestřit čekání další várkou děl šikovných fanoušků:-).


více v celém článku


Fotka Danily s klokanem;)

31. července 2013 v 11:36 | Zuzka a Mischa |  Danila Kozlovsky/Dimitri
Danila Kozlovsky (Dimitrij) zveřejnil svou další fotku, kde tančí s klokanem (stále je v Aurśtrálii, kde propagoval nový film "Legenda č.17"):Komentář: "Just dancing..."

+ fotka Danily, který tentokrát klokana krmí;)

Zážitky Richelle Mead z natáčení VA/Experiences Richelle Mead from shooting VA - Part 2

30. července 2013 v 21:11 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Měla jsem teď docela na pilno, takže druhou část ze zážitků naší oblíbené autorky zveřejňuji až dnes. Snad budete novými informacemi nadšení. :-)


"Tak, to je pro mě konec. Tohle byla jen krátká a příjemná návštěva na natáčení v Londýně, a zítra se opět vracím do Seattlu k rodině. Skvěle jsem se bavila a dnešek byl opravdu bezvadný, protože jsem se konečně dobře prospala. To dělá velký rozdíl!
Dnešek začal šatníkovou krizí. Naštěstí můj agent s sebou přivedl svého známého, který je kostýmový designer a má skvělý styl. Šel ven a koupil mi nějaké věci na vyzkoušení, a překvapivě - všechny perfektně seděly. Já nejsem schopná si ani vybrat oblečení v mé vlastní velikosti, protože se nevyznám v britském číslování. Teď už nikdy nechci nakupovat sama. Všechno jsem si to nechala, abych vypadala super na dnešní natáčení, což byl dobrý nápad, protože jsem poskytovala hromadu rozhovorů. Mluvila jsem s pár opravdu milými lidmi, a vy uslyšíte řadu dobrých informací ode mě a castu, jakmile se tyto historky budou moct dostat ven.
Po tomhle jsme si prohlédli pár interiérů na natáčení ve škole. Bylo to hodně podobné jako předchozí noc. Byla jsem tak okouzlena, že sledovat záběr za záběrem mě nikdy neomrzelo. Když to skončilo, byla nám poskytnuta hrubá čtrnáctiminutová montáž nějakých scén, které byly již natočeny, abychom měli představu o hercích a scénách.
Lidi, bylo to fakt úžasný.
Teď si asi myslíte: "Richelle, stejně bys nám nikdy neřekla, kdyby ten film byl špatný." To je pravda. Ale také bych stále netvrdila, že je dobrý. Zmiňovala bych jiné věci, třeba jak krásní jsou herci (protože opravdu jsou), a nikdy bych nemluvila přímo o filmu. Ale já vám opravdu říkám, ta nahrávka, kterou jsem viděla, byla NEUVĚŘITELNÁ. Měla jsem z toho husí kůži. Jim, Erin a já jsme dokonce probírali, jestli nejsme jen předpojatí. Ale vážně… nemůžu uvěřit tomu, jak úžasné bylo to, co jsem viděla. Ani v mých nejdivočejších snech jsem si nepředstavovala, že by opravdu mohli vykreslit knihy tak dobře. Chemie mezi herci také zafungovala - a nemyslím jenom románky (ačkoli to byste mohli cítit taky! Zoey s Danilou a Lucy s Dominicem to fakt nakopli, stejně jako knižní páry). Ale přátelství tam bylo silné taky. Zoey a Lucy jsou také jiné, přesně jako Lissa s Rose… a i přesto se perfektně doplňují. Když je vidíte hrát spolu, jak Lissa a Rose na sebe navzájem dohlížejí, tak vás prostě zahřeje u srdce.
Což mě přivádí k důležitému tématu: k Masonovi. Neviděla jsem žádné záběry Camerona Monaghana. Ani jsem nemusela, protože natáčeli přímo 6 stop přede mnou. Proto jsem měla možnost ho vidět pěkně zblízka a osobně, jak se baví s Rose. Přestaňte číst, jestli jste nečetli Mrazivý polibek, protože vám něco řeknu. Roky se mě lidé ptali, jestli se necítím špatně kvůli tomu, co se stalo Masonovi. A já vždycky prohlašovala: "Ne, ne, tak prostě příběh musel jít, i když to bylo tragické". Ale lidi, říkám vám, že už to nemůžu tvrdit dál. Poté, co jsem poznala Camerona (který je mimochodem neuvěřitelně zábavný a milý) a viděla, jak dává srdce do své role, náhle byl Mason z masa a krve. A jak jsem tam seděla, cítila jsem se TAK ŠPATNĚ. Měla jsem pocit, jako bych se Cameronovi musela znovu a znovu omlouvat. Takže pro všechny, kteří si mysleli, že jsem bezcitná za to, co jsem udělala, teď se můžete radovat, že konečně cítím vinu. :) To ovšem nemění knížky, takže nedoufejte!


Tuhle noc jsme zakončili sledováním nějakých akčních scén prováděných kaskadéry, což byla pěkná sranda. Režisér Mark Waters mě nechal sedět vedle sebe a svého monitoru, na němž kontroloval záběry. Bezvadný proces. Kolem půlnoci jsme se s mojí skupinou konečně rozhodli vrátit se na hotel, takže jsme se začali loučit. Danila a Zoey sice byli zrovna uprostřed akce, ale nechali mě k sobě přiběhnout a obejmout je na rozloučenou. Byli vážně sladcí. Oni i zbytek castu na mě byli opravdu hodní. Je to skvělá skupina přátel, kteří tvrdě pracují na tom, co milují, a já bych nemohla být víc nadšená z interpretace, jakou dělají pro mé knížky.
Vím, že se těšíte na fotky, ale jediná moje rada je - být trpěliví. Stále nemám povolení zveřejňovat žádné fotky, ale naštěstí jsem vám vykreslila obraz alespoň slovy! Zatím opravdu nebyly vypuštěny žádné velké oficiální fotky, a oni se chtějí ujistit, že ty, co se zveřejní, budou dobře vybrané.
Všem vám moc děkuju za nadšení a podporu! Ráda si přečtu vaše reakce na svých stránkách, na Twitteru i Facebooku. Mám pocit, jako byste cestovali se mnou. Moc to pro mě i lidi z natáčení znamená, protože vědí, že v ně věříte. Tímto děkuji i jim. Herci pro nás vkládají svá srdce i duše do svých postav, a neviděná skupina stovek lidí tvrdě pracuje na kaskadérských kouscích, kostýmech a milionech dalších důležitých věcech. Jsem skutečně poctěna prací, kterou dělají.
Brzy zase na viděnou!"

VA film na IMDb

30. července 2013 v 11:29 | Zuzka a Mischa |  O filmu VA/ about movie VA
Stránka filmu na IMDb (podívat se na ni můžete TADY) se dostala mezi 500 nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších stránek všech filmů!! Je vidět, že má Vampýrská akademie opravdu hodně fanoušků (tento týden prý postoupila v žebříčku o 348 míst!).


Jak se má Dominique Tipper?

30. července 2013 v 9:07 | Zuzka a Mischa |  Herci/ actors
Dominique Tipper (Alberta) nahrává svou vlastni muziku, volný čas prý tráví v nahrávacím studiu. Takže uvidíme, co nám Dom vytvoří;-)

Fotka: Great day yesterday filming acoustic tinnggggs!! **watch this space**


Fotka: Tell a friend :)

Sarah na natáčení

30. července 2013 v 8:14 | Zuzka a Mischa |  Sarah Hyland/Natalie
Sarah Hyland (Natalie) se nechala vyfotit na place, kde právě natáčí film "See you in Valhalla":


Její přítel Matt Prokop (na fotce veprostřed) měl včera narozeniny, proto Sarah zveřejnila další jejich společnou fotku:


Fotky Sarah a dalších jejích kolegů:
Dominic v Tolouse

30. července 2013 v 8:10 | Zuzka a Mischa |  Dominic Sherwood/Christian
Dominic Sherwood (Christian) se nyní nachází na letišti (alespoň se před čtyřiceti minutami nacházel;-)), odkud jede do Tolouse. Dal na svůj instagram i fotku:


Fotky Danily z Austrálie

30. července 2013 v 8:04 | Zuzka a Mischa |  Danila Kozlovsky/Dimitri
Na webu se objevila fotka Danily na Blue Montains s fanynkami, které ho tam potkaly:). Jak vidíte, svou oblíbenou čepici si asi odmítá kdekoli sundat;-)


Na další fotce Danila krmí klokana:) (opět má svůj plášť)
Vložený trvalý odkaz obrázku

První kapitola Fiery Heart

30. července 2013 v 8:02 | Zuzka a Mischa |  Pokrevní pouta /Bloodlines
Mám další novinku, i když se tak úplně netýká filmu, ale série Bloodlines (pro ty, kteří ji neznají, jde o sérii knih navazující na Vampýrskou akademii - od stejné autorky). Máme první kapitolku 4.dílu, opět jako odměnu za to, že Dimitrij zvítězil v hlasovací soutěži!!
Můžete si jí přečíst ZDE.

(a nyní se zase vracíme k filmu;-))

Fotka z kina v Kalifornii

29. července 2013 v 9:00 | Zuzka a Mischa |  Fotky
Look what one fan found at a movie theatre in California!

Nové fotky Camerona

29. července 2013 v 7:15 | Zuzka a Mischa |  Cameron Monaghan/Mason
Cameron Monaghan (Mason) se nechal opět vyfotit a fotky zveřejnil na svém instagramu. Poslední fotka není umělecká, vyfotil se jen se svou kočkou;-)
Nová fotka Dominica Sherwooda

29. července 2013 v 7:04 | Zuzka a Mischa |  Dominic Sherwood/Christian
Na instagramu se objevila nová fotka Dominica (Christiana):


Nová fotka z party

28. července 2013 v 23:20 | Zuzka a Mischa |  Fotky
Z pondělní party, která se konala jako oslava konce natáčení, máme novou fotku:


Uprostřed stojí režisér Mark Waters a zleva jsou: Dominique Tipper (Alberta), Danila Kozlovsky (Dimitrij), Sarah Hyland (Natalie), režisér, Zoey Deutch (Rose) (opět se svým fotogenickým jazykem;)) a Lucy Fry (Lissa).

Richelle Mead a Mark Waters o Zoey

28. července 2013 v 20:25 | Zuzka a Mischa |  Zoey Deutch/Rose
Výrok Richelle Mead (autorky VA) o Zoey Deutch (Rose):

Myslím si, že má Rosinu osobnost i ducha. Ale je tu také energie Zoey,
herečky, která je tolik podobná jejímu charakteru. Mark Waters vyprávěl
o tom, jak byla na konkurzu. Když vešla, lidé jen vydechli, "Oh, můj Bože,
to je ona!" Nesla si to s sebou. - Richelle Mead.


I think she's got the spirit and the personality of Rose. But at
the same time, there's an energy about Zoey, the actress, that
resonates with the character. Mark Waters was talking about when
she auditioned, when she walked in, people were like, 'Oh my god,
that's her.' She carries it. -
Richelle Mead.
Nová stará fotka ještě z natáčení

28. července 2013 v 14:18 | Zuzka a Mischa |  Fotky
Nejspíše si ještě pamatujete jednu ze starších fotek pocházející z prvních dnů natáčení, kde na sebe Zoey (Rose) a Lucy (Lissa) plazí jazyk. Na další fotce ze stejného dne jsou vyfoceny ještě s Marci Liroff, což je ředitelka castingu. Je skoro dva měsíce stará, ale zase je zatím téměř neznámá.

Nová fotka:


Pro připomenutí starší fotografie:

Grafická podoba VA

28. července 2013 v 13:42 | Zuzka a Mischa |  Vampýrská akademie/About VA
Jen tak stranou, i když se to přímo netýká filmu, máme první ukázky z 3.dílu Vampýrské akademie - grafického zpracování. První dva díly již byly vydány (ovšem pouze v angličtině). Protože se to ale netýká natáčení, fotky a obrázky si můžete prohlédnout v celém článku;-)VA z pohledu Dimitrije od R.Mead!/VA from Dimitri's view from R.Mead!

28. července 2013 v 7:19 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Za to, že Dimitrij Belikov vyhrál hlasovací soutěž, nám fanouškům Richelle Mead napsala novou povídku "The Meeting" - Setkání. Jde o scénu ze začátku 1.dílu Vampýrské akademie, vše z pohledu Dimitrije!!!

Nechtěla jsem to jenom přeložit, ale chtěla jsem tomu dát i nějakou přijatelnou podobu pro čtení. Některé fráze jsem použila i z knížky, aby to bylo co nejpřesnější. Snad budete s překladem spokojení a užijete si Dimitrijův pohled. :-)

"Dimitriji!"
Ihned jsem se otočil za svým jménem a věnoval zlostný pohled strážci blížícímu se temnotou. Co si to myslel? Všichni tady venku dnes věděli, jak zásadní bylo zůstat v utajení. Nezáleželo na tom, že je mladý a jednoduše nadšený svojí první velkou misí. Nebyl tu prostor na žádné chyby, ne když jsme konečně po víc jak roce byli tak blízko. Když si uvědomil svoji chybu, zatvářil se omluvně. Ale ne dostatečně.
"Omlouvám se." Jeho hlas klesl k šepotu a poklepal si na ucho. "Sluchátko nefunguje. Zkontrolovali jsme dům, ale už jsou pryč. Musely být varovány, možná mají nějaké špehy podél ulice." Jak se jeho nadšení vrátilo, mladý strážce - Laurence - začal mluvit rychleji. "Přemýšlel jsem nad tím. Možná mají celou skupinu lidí, co s nimi pracují! To dává smysl, ne? Jak jinak by mohly zůstat mimo náš dosah tak dlouho? Je nepochybné, jak takhle konspirace sahá hluboko! Možná dnes budeme čelit celé armádě!"
Nic jsem neřekl a ani neprojevil žádné emoce, ačkoli jsem nad jeho slovy uvažoval. Opravdu to bylo něco záhadného, aby pár puberťaček uprchl bez jakéhokoli povšimnutí na dva roky, obzvlášť když jedna z nich je privilegovaná Morojská princezna a ta druhá dhampýrka delikventka s kázeňskou složkou tak tlustou, že to láme všechny školní rekordy. Když jsem se minulý rok připojil k učitelům na Akademii svatého Vladimíra a dozvěděl se o princeznině případu, byl jsem upřímně překvapený, že ty holky neuklouzly už dřív. Kdyby byly ve spojení s ostatními, vysvětlovalo by to, jak se mohly dokázat skrývat takhle dlouho… ale, i přes všechny naše nashromážděné informace, nikdy jsme neměli ani nejmenší náznak toho, že by měli nějakého komplice, natož celou armádu.
Laurence byl z mého mlčení nervózní a už se nadále neusmíval. "To je teď nepodstatný," řekl jsem mu. "A není důvod docházet k nějakým závěrům, když-"
"Dimitriji?" Ženský hlas zapraskal v mém sluchátku. "Navázali jsme s nimi vizuální kontakt. Blíží se ke křižovatce na Brown a Boudreaux, ze severu."
Bez dalších slov jsem se otočil a ihned zamířil vstříc jmenovaným ulicím. Slyšel jsem za sebou běžet Laurence, ale jeho krok byl kratší a nemohl se mnou téměř udržet krok. Snažil jsem se přinutit ke klidu, ale bylo to těžké, protože se mi zrychloval srdeční puls. Bylo to tady. Tohle je ono. Možná jsme ji konečně mohli chytit: Vasilisu Dragomirovou, ztracenou princeznu, poslední z jejího rodu. I když jsem věděl, že všechna práce strážců byla poctivá - včetně instrukcí od budoucích strážců - část mě toužila na Akademii svatého Vladimíra po něčem větším. Když jsem si přečetl případ princezny Dragomirové a zjistil, jak utekla ze školy, udělal jsem si z jejího nalezení vlastní projekt, postrkujíc vedení, které podle slov ostatních, bylo již bezradné.
Já? Já nevěřil na bezradnost.
Jak jsem se blížil ke křižovatce, zpomalil jsem tempo, aby mě Laurence mohl dohonit. Krátké prozkoumání okolí mi odhalilo tmavé obrysy strážců, kteří číhali ve stínech a za okolními objekty. Tohle byla to místa, která si zvolili k ukrytí. Rychle jsem opustil cestu a schoval se za stromem, naznačujíc pokýváním hlavou Laurenceovi, aby udělal to samé. Nemuseli jsme čekat dlouho. Jak jsem se zadíval na okraj stromu, uviděl jsem dvě blížící se ženské figury, jedna prakticky táhla tu druhou. Nejdřív jsem si myslel, že to musí být ta silnější dhampýrka a pomáhá princezně, ale jak se dostávaly blíž, jejich výšky a stavby těl prozrazovaly, že to bylo přesně naopak.
Neměl jsem čas uvažovat nad touhle zvláštností. Když byly asi šest stop ode mě, rychle jsem vystoupil ze stínu stromu a zablokoval jim cestu. Zastavily, a jakoukoli slabostí ta dhampýrská dívka trpěla, teď zmizela. Tvrdě popadla princeznu za ruku a stáhla ji za sebe, připravena mě od ní udržet co nejdál vlastním tělem. Kolem nás se zatím rozprostřeli ostatní strážci, zaujali obranné postoje a čekali na můj rozkaz. Tmavé oči dhampýrské dívky po nich přejely, ale dál soustředila veškerou pozornost na mě.
Nebyl jsem si zcela jistý, co bych od ní měl čekat, jestli uteče nebo bude prosit o svobodu. Místo toho ovšem před princeznou zaujala akorát ještě obranější pozici a řekla hlasem, který se jen stěží podobal zavrčení: "Nech ji na pokoji. Ani se jí nedotkneš."
Ta dívka byla evidentně v oslabení, ale i přesto stále vzdorná, jako bych byl ten v nevýhodě. V okamžicích, jako byl tento, jsem byl rád, že moji staří instruktoři v Rusku mě naučili skrývat své emoce - protože jsem byl překvapený. Přímo zaskočený. A když jsem viděl tuhle dhampýrskou dívku, náhle jsem naprosto přesně chápal, jak nám mohly unikat tak dlouho. Síť kompliců? Armáda? Laurence byl hlupák. Princezna nepotřebovala nic z toho, ne když měla svoji ochránkyni.
Rose Hathawayovou.
Vyzařovala z ní vášeň a intenzita téměř jako hmatatelná věc. Napětí naplnilo každou část jejího těla, jak se mě snažila udržet dál, varujíc mě před dalším pohybem. Ovládala ji zuřivost, kterou jsem neočekával. Uvědomil jsem si, že to nikdo neočekával. Nejspíš proto, že nikdo nečetl ve spisech její poslední prohřešky. Ale v jejích očích bylo znamení, že tohle není žádný vtip, že by klidně umřela tisíckrát, jen aby nikdo neublížil princezně za jejími zády. Připomínala mi soustředící se kočku, uhlazenou a krásnou - ale připravenou mi poškrábat obličej, když ji vyprovokuju.
Ano, i v tom špatném osvětlení jsem měl možnost vidět, jak je hezká - přímo vražedně hezká - a to mě udeřilo. Její fotky jí nevykreslily takovou, jaká skutečně byla. Dlouhé, tmavé vlasy jí rámovaly obličej, jehož kráse mohl jakýkoli muž jen těžko vzdorovat. Její oči, ačkoli byly naplněné nenávistí vůči mně, se zdály stále svůdné - což jí jedině přidalo na nebezpečnosti. Možná byla neozbrojená, ale Rose Hathawayová vlastnila spoustu zbraní.
Nechtěl jsem s ní bojovat, tak jsem natáhl ruce v uklidňujícím gestu a udělal k ní krok. "Nechci vám…"
Napadla mě.
Viděl jsem, že to přijde a nebyl jsem překvapený tak tou akcí, jako tím, že se o to pokusila i přes velkou převahu, která stála proti ní. Měl bych být vůbec překvapený? Pravděpodobně ne. Jak jsem vypozoroval, bylo očividné, že Rose je schopná udělat cokoli a bojovat s kýmkoli, jen aby ochránila svoji kamarádku. Obdivoval jsem to - vlastně jsem to hodně obdivoval - ale to mě nezastavilo, abych neudeřil ve snaze ji zastavit. Princezna byla dnes v noci stále mým cílem. A i když v sobě měla Rose vášeň a vzpurnost, její útok byl neohrabaný, takže bylo snadné se bránit. Až příliš dlouho už netrénovala. Špatně se z toho úderu zotavovala a začala padat, a já si vzpomněl, jak předtím klopýtala. Instinktivně jsem se po ní natáhl a zachytil ji dřív, než mohla dopadnout na zem, držíc ji stále na nohou. Její dlouhé, podivuhodné vlasy jí odkryly krk, na němž měla dvě krvavé stopy. Další překvapení - ale to aspoň vysvětlovalo její únavu a bledou pleť. Zřejmě její oddanost princezně přesahovala jen obranu. Rose si všimla mého pohledu, a tak pohodila hlavou, až jí vlasy zakryly krk.
Navzdory její beznadějné situaci jsem viděl její pružné tělo, jak se připravuje k dalšímu útoku. V reakci na to jsem se napjal, ačkoli jsem nechtěl být téhle odvážné, krásné a divoké holce nepřítelem. Chtěl jsem ji jako… co? Nebyl jsem si jistý. Nejspíš jako něco lepšího než špatnou bojovnici na ulici v Portlandu. Měla hodně potenciálu. Tahle holka by byla nezastavitelná, kdyby její talenty byly správně vyvinuté. Chtěl jsem jí pomoct.
Ale bojoval bych s ní, kdybych musel.
Náhle ji Princezna Vasilisa chytila za ruku. "Rose. Nedělej to."
Chvíli se nic nedělo a my všichni zůstali stát jako zmražení. A pak všechno její nebezpečí a nepřátelství zmizelo. Tedy, ne úplně všechno nepřátelství. V jejích očích byl stále nebezpečný pohled, který mě střežil. Zbytek jejího těla napovědělo, že i když zcela nepřijala porážku, svolila k příměří - tak dlouho, dokud jí nedám důvod pro poplach.
Neměl jsem to v úmyslu. Taky tě neplánuju ještě někdy takhle podceňovat, divoká dívko, pomyslel jsem si zahleděn do jejích očí. A ujistím se, aby tě už nikdo další také takhle nepodceňoval.
Spokojený, že byla klidná - alespoň teď - jsem od ní odtrhl pohled a zaměřil se na princeznu. I po tom všem, útěk nebo ne, Vasilisa Dragomirová byla stále z královské linie, a bylo třeba následovat jisté protokoly. Vysekl jsem jí poklonu.
"Jsem Dimitrij Belikov. Přišel jsem vás odvézt zpět na Akademii svatého Vladimíra, princezno."200 dní

28. července 2013 v 1:00 | Zuzka |  O filmu VA/ about movie VA
Přesně za 200 dní bude premiéra filmu!!! (14.2.2014)

Also, look at the fancy new Vampire Academy logo!

Vampire academy: Blood sisters

Nový film pro Sarah Hyland

27. července 2013 v 8:13 | Zuzka a Mischa |  Sarah Hyland/Natalie
Sarah Hyland (Natalie) dostala roli v novém chystaném filmu "See you in Valhalla". Má to být film žánru komedie a drama a Sarah by měla ztvárnit jednu z hlavních rolí - Jo Burwood. Ta se po smrti svého bratra vrací domů a musí si najít cestu zpět ke své rodině, vyrovnat se s rodinným tajemstvím, maloměstskými klepy, starými spory a svou minulostí.
Film napsal Brent A.Tarnol, režíruje ho Jarret Tarnol. Matt Prokop (přítel Sarah H.), Bernie Gewissler a Sarah Hyland by měli pomáhat i jako producenti.
Sarah Hyland bude hrát i s kolegy: Steve Howey, Bret Harrison, Michael Weston, Jake McDorman, Alex Frost,Odeya Rush, Emma Bell, Allie Gonino, Beau Mirchoff a Conor O'Farrell.
Natáčet se začíná v Los Angeles, natáčení bude trvat až do 15.8.2013.Zoey Deutch na twitteru

27. července 2013 v 8:04 | Zuzka a Mischa |  Zoey Deutch/Rose
Zoey Deutch (Rose) chystá opět akci na twitteru, kde bude odpovídat na otázky fanoušků (už jsme tady měli přeložené odpovědi Dominica Sherwooda - Christiana). Ještě se neví přesné datum, ale prý to má být brzy!

Zoey plans on doing a q&a soon!

Data premiér

27. července 2013 v 8:01 | Zuzka a Mischa |  O filmu VA/ about movie VA
Již víme data premiér v kinech dalších států. Sice ještě není jisté, kdy bude premiéra v České republice, ale třeba je známé, kdy bude premiéra v Anglii:

So people don’t keep asking, these are all the known release dates according to IMDb.

Olga Kurylenko v Los Angeles/ O.K. in Los Angeles

26. července 2013 v 21:46 | Zuzka a Mischa |  Olga Kurylenko/Kirova
Olga Kurylenko (ředitelka Ellen Kirová) se včera zúčastnila premiéry "Bílé královny" v Kalifornii v Los Angeles. ¨

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.comZážitky Richelle Mead z natáčení VA/Experiences Richelle Mead from shooting VA - Part 1

26. července 2013 v 16:39 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Již dřív se tu objevila informace o tom, že Richelle Mead navštívila natáčení VA, a byl tu článek, který o tom napsala. Někteří z vás stáli o překlad, tak jsem se do toho dneska pustila. :)


"Poslední dobou jsem docela zanedbávala blogování, takže většina mých novinek proudila jen skrz sociální média. Jestli to sledujete, pravděpodobně víte o těch vzrušujících novinkách: Jsem momentálně v Londýně na natáčení mého filmu Vampýrská Akademie! Moje cesta začala bezesným devítihodinovým letem ze Seattlu, který se zdál neuvěřitelně dlouhý, dokud jsem se nesetkala s omráčenými pohledy lidí, jejichž obvyklý let z New Yorku do Seattlu trvá průběžně asi 5 hodin. Já ovšem letěla až do Londýna. Jak se zdá, můj let mířil severně a přeletěl Kanadu i Grónsko, takže tohle "globální zkrácení" byl rychlý let.

Ale jsem si jistá, že geometrie vás nezajímá. Jestli vás zajímá, jestli jsem se setkala s Danilou Kozlovskym a jestli je tak krásný jako na fotkách, odpověď je jasné ANO a ANO, ještě mnohem víc. Ale k tomu se dostanu.

V Londýně se ke mně připojili můj agent Jim McCarthy a marketingový ředitel Penguin US Erin Dempsey. VA se natáčí na jedné místní univerzitě, kam jsme přijeli včera v podvečer (5. července.) Producent Don Murphy a Susan Montford se s námi setkali a nechali nás jít přímo do učebny Akademie Svatého Vladimíra. Jo, seděli jsme tam ve velké přednáškové hale plné Morojů a dhampýrů. Nemůžu vám říct, co právě natáčeli, ale byla to scéna z knížky, jedna z mých oblíbených. Oblíbila jsem si ji natolik, že i po desátém natáčení té samé scény jsem ji mohla sledovat klidně ještě znovu desetkrát.

Všechny záběry točí tolikrát, ne kvůli chybám herců, ale kvůli tomu, že všechny kamery a mikrofony potřebují scénu ze všech úhlů. Hodiny zabere točení toho, co se ve filmu nakonec ukáže jako minuta. Odhodlání castu a celé skupiny je naprosto úžasné! Musejí tam sedět pod tím horkým osvícením, hodně čekat a být připraveni na moment, kdy bude zvoláno "Akce!". Podél celé třídy stáli strážci, vypadali stoicky a ochranitelsky, a měli ty nejsladší a nejstylovější bundy vůbec. Ti ubozí herci také mají v tomhle horku dost teplé bundy, které si mohou sundat jen mimo natáčení.


A… herci. S kým jsem se seznámila? Zoey Deutch (Rose), Lucy Fry (Lissa), Cameron Monaghan (Mason), Dominic Sherwood (Christian), Sami Gayle (Mia), Sarah Hyland (Natalie), Ashley Charles (Jesse), Chris Mason (Ray, v knížce Ralf), Bronte Terrell (Camilla/Camille), a Harry Bradshaw (Bruno, jeden z Miiných kamarádů). Byl tam také ještě jeden mladý muž, který přišel s Jessem a Rayem. Jeho jméno jsem ovšem nezachytila, protože jsme byli všichni umlčeni, jakmile začala nějaká akce. Potom už jsem ho neviděla, takže se mu omlouvám a doufám, že pro vás zjistím to jméno později!

Všichni herci byli úžasní! Zoey je stejně energetická jako Rose a říkala mi, jak vášniví a úžasní fanoušci VA jsou. Lucy měla nádherné zelené oči (kontaktní čočky), byla moc milá a mluvila se mnou o psaní. Cameron mě dokonce, kvůli zřejmým důvodem, přesvědčoval, abych přepsala Masonovu část. :) Dělo se tam toho tolik, že jsem bohužel neměla příliš času si se všemi víc popovídat. Opravu si přeju, abych si se všemi mohla déle promluvit a lépe je poznat. Jednu věc, kterou jsem ovšem od všech pochytila, byla ta, že se skvěle bavili. Ještě nikdy jsem nesledovala natáčení filmu takhle zblízka, takže nevím, jestli je to tak vždycky, ale všichni vypadali, že jsou dobře naladěni a baví se. To se mi líbilo.

Všichni se mě ptají: Jaké to je vidět svoji knížku přivedenou k životu? V jednom slově: Úžasné. Jsem překvapena, kolik pozornosti a detailu se tomuto procesu věnuje. Vy si lidi vážně neumíte představit, kolik práce a síly natáčení filmu vyžaduje. Herci pracovali opravdu tvrdě, a pak tam byla taky velká, ale neviděná, skupina lidí, která pracuje na věcích okolo. Možná jsem původní koncept těchto scén napsala já, ale oni jsou ti, kteří zvizualizovali každý detail - od těch úžasných strážcovských bund až po poznámky a detaily na studentských stolech. Nic nebylo necháno náhodě. Režisér Mark Waters dohlížel na to, aby bylo všechno perfektní, že jsem se cítila až špatně, když mě při tom měl přijít pozdravit - ale samozřejmě to udělal, protože je to skvělý, milý muž, a já jsem opravdu okouzlena prací, kterou dělá. Roky jsem lidem říkala: Dělám knížky, ne filmy. Filmy jsou specialitou těchto chlápků a je to vidět. Oni zvizualizovali scény způsoby, jakými já bych to nikdy nedokázala. A jestli si pro tento film představujete neuvěřitelně skvělé věci… no, tak budou ještě lepší než vaše představivost.

Ano, pravděpodobně jste si všimli, že jsem nezmínila žádné dospělé herce. Nikdo z nich totiž (až na pana Meisnera) nebyl na natáčení scény v učebně. Někteří už dokonce skončili a nevrátí se po zbytek filmování. Ale když jsme s Jimem a Erin odcházeli na večeři, narazili jsme na Danilu Kozlovskyho (Dimitrije), když šel do práce! Všichni jsme byli zezačátku trochu zaražení, ale Danila je opravdu milý a vlídný, takže je velice snadné se v jeho přítomnosti cítit dobře. Poděkoval mi za napsání knížek a já se ho zeptala na jeho prozatímní zkušenosti s natáčením. Řekl mi, že si to užívá a dost nového se i učí. Tohle je jeho první anglický film, ale říkám vám, myslím, že jeho angličtina je lepší než ta moje! On a Jim se trochu bavili i o Wimbledonu. Já to nesleduju, ale vypadalo to, že oba byli spokojení s včerejšími výsledky, takže to bylo dobré. Při loučení mi Danila políbil ruku a potom už se připojil k ostatním, aby mohli pracovat další dlouhou noc na tomto úžasném, krásném projektu.Tak tohle byl první den. My (speciálně já, která jsem nemohla spát skoro 2 dny) jsme měli všichni pásmovou nemoc, tak jsme se po večeři rozhodli jet zpátky na hotel. V noci se vrátíme zpátky na natáčení a možná uvidíme i nějaké akční scény! Vím, že většina z vás se moc těší na fotky, ale jediné, co můžu říct, je: Brzy je uvidíte. Protože nebylo ještě žádné oficiální focení, všechny fotky jsou dost přísně hlídané. Je pro to dlouhá řada vysvětlení, ale nejkratší verzí je: Buďte trpěliví, brzy budou! Jakmile budou první záběry hotové, vysype se na vás plný pytel fotek herců a scén, jak profesionálních, tak amatérských. Takže zůstaňte naladění, protože věci nabírají teprve otáčky."


Zdroj/Source: http://blue-succubus.livejournal.com/314550.html

Dimitrijův přízvuk/Dimitri's accent

26. července 2013 v 12:34 | Zuzka & Mischa

Sice už se tu objevilo pár videí s ruským přízvukem, dokonce i Danila mluvil anglicky (kde tedy moc ruský přízvuk neměl :D), ale i přesto sem dáváme z YouTube video, kde Danila mluví rusky, italsky a hlavně anglicky, takže kdo tomu rozumí, určitě se zasměje. :-) Tak jak se vám líbí Dimitrijův přízvuk? :-)

We already posted some videos with russian accent, even video where Danila spoke english (but he hasn't have proper russian accent :D). However, we're posting a new video from YouTube where is Danila speaking russian, italian and english. If someone understands, we're sure he'll laugh. :-) Well, how do you like Dimitri's accent? :-)

Video, kde Danila zpívá, v celém článku. :)Danilovi se stýská po Zoey/Danila misses Zoey

26. července 2013 v 10:21 | Zuzka a Mischa |  Danila Kozlovsky/Dimitri
Danila Kozlovsky (Dimitrij) a Zoey Deutch (Rose) si napsali na twitter:
Danila: Dnes má narozeniny nejúžasnější žena na světě... moje mamka... Strašně moc tě miluju... Všechno nejlepší, mami.
Zoey: Přeju všechno nejlepší tvojí mamce! Xx
Danila: Zoey... to je od tebe moc hezké... Moc děkuju... Chybíš mi.

Nová fotka Zoey/ New photo of Zoey

26. července 2013 v 8:20 | Zuzka a Mischa |  Zoey Deutch/Rose

Nová fotka z Londýna, Zoey Deutch (Rose) na trhu :-)

Dominic Sherwood - rozhovor/Interview of DS

26. července 2013 v 8:18 | Zuzka a Mischa |  Překlady


Dominic Sherwood 30 minut odpovídal fanouškům na otázky na svém twitteru:

Q: Jaké bylo hraní role Christiana?
A: Úžasné!! Je tak sarkastický a vtipný, i když má zmučenou duši! Úžasná práce s neuvěřitelným castem a štábem

Q: star wars nebo star trek?
A: star wars

Q: Kdo byl nejvtipnější člověk na place?
A: Lucy a Zoey jsou obě skvělé, ale na plné čáře vítězí Danila.
@ZoeyDeutch: Chtěla bych odporovat, ale souhlasím na 425% + za 2. Danila vyhrává vždy všechno..

Q: Co byla nejlepší věc při filmování Christiana ve filmu VA? #pyromaniacs
A: Samolibý úsměv (Christianův originální;-) pozn.)

Q: Četl jsi knihy Vampýrská akademie??
A: Četl jsem VA 1 a teď začínám číst i druhý díl

Q: Jaká je tvá nejmilejší scéna z VA filmu?
A: Nechci prozradit nic z filmu! Ale ta podkrovní místnost!

Q: Proč máš rád Christiana Ozeru?
A: Samolibý úsměv! Používá ho hodně často

Q: Už jste s Lissou natáčeli scény v podkroví?
A: Už jsme skončili s celým natáčením filmu

Q: Co si myslíš o VA fanoušcích? Přivítali jsme tě dobře? :)
A: Fanoušci jsou opravdu úžasní! Díky nim se já s celým castem cítím skvěle

Q: Co ti z filmování bude nejvíce chybět? #pyromaniacs
A: Úžasní lidé! Každý byl bezvadný! Z každé stránky příjemná parta

Q: Co máš nejraději na Christianovi?
A: Samolibý úsměv! A myslím že i přátelství s ostatními postavami

Q: Trenky nebo slipy?
A: Trenky

Q: S kým jsi se nejvíce přátelil?
A: Nemohu vybrat nikoho! Všichni to jsou podnětní lidé

Q: Přemýšlel jsi někdy o tom, že bys chodil s Lucy???
A: Kdepak! Lucy je úžasná, ale naše přátelství/vztah bude jen na obrazovce

Q: Kdo umí bojovat lépe: Zoey nebo Danila?
A: Nechtěl bych bojovat ani s jedním!

Q: Co ti nejvíce bude chybět z natáčení?
A: VŠECHNO!!

Q: Máš nějakou fotku s Lucy?
A: Ještě ne

Q: Jaká scéna, kterou jsi točil, byla nejvtipnější?
A: Hodně scén mě rozesmálo! Je těžké se rozhodnout

Q: Nejvtipnější moment natáčení?
A: Všechno s Lucy!

Q: Jste si s Christianem v něčem podobní?
A: Ne moc! Ale prý jsem také trochu sarkastický...

Q: Jaké bylo hraní upíra? Byly vaše špičáky super?
A: Nějaký čas jsem si zvykal, ale jinak jsou bezva

Q: Jaká část filmu je tvá nejoblíbenější?
A: Pracování na všech částech a na všech místech bylo opravdu úžasné

Q: Nejdramatičtější člověk na place?
A: Nee, Bože! Pořád takové otázky! Ok možná jsem to byl já! Ha!

Q: Jaké bylo natáčení se Zoey?
A: Opravdu inspirující. Je opravdu skvělá žena a herečka! Hodně jsem se od ní naučil v mnoha směrech

Q: Kdy začnete natáčet druhou knihu?
A: Žádné spoilery

Q: Ahoj Dome... Co si myslíš o Řecku??
A: Jednou jsem v Řecku byl a byl to úžasný zážitek s mou rodinou! A skvělá muzika

Q: Co byla nejlepší věc na hraní Christiana ve VA filmu?
A: Upřímně, všechno! Cítím se, jako bych se ještě neprobudil ze snu

Q: Jakou nejbláznivější věc jsi na natáčení udělal? :)
A: Choval jsem se vzorně! ;)

Q: Jaký muzikál máš nejraději? #pyromaniacs
A: Billyho Elliota! Vhání mi slzy do očí

Q: Máš rád zmrzlinu s kousky čokolády?
A: Opravdu ano!

Q: Co bylo nejlepší na hraní Christiana?
A: Cast, filmový štáb! Sarkasmus! Není tolik místa na twitteru, abych to popsal

Q: Marshmallows nebo candy floss?
A: Dobře!! Záleží na náladě! Možná candy floss venku v noci, marshmallows vevnitř, když je venku v noci zima

Q: Jseš člověk s denním nebo nočním režimem?
A: Obojí!

Q: Chtěl bys být radši moroj nebo dhampýr?
A: Ooo, tvrdý oříšek! Moroj! Ale je to težká volba

Q: Jakou muziku máš nejraději?
A: Momentálně nejvíc Beatles, Rolling stones a Lenny Kravitz

Q: Napíšeš nám fanouškům nějaký vzkaz? :)
A: Samozřejmě! Miluji vás všechny a všem děkuji za podporování mě i celé VA rodiny

Q: Jak bys popsal přátelství Lissy a Christiana??
A: Složité

Q: Budeme milovat film? :')
A: Pokud jste jako já!!

Q: Jaká je nejbláznivější (nebo nejsladší) věc, co pro tebe nějaký fanoušek udělal?
A: Dostal jsem nádherný dopis od jednoho fanouška! Nebudu jmenovat žádné jméno, ale dotklo se mě to

Q: Oblíbená příchuť na pizzu?
A: Pepperoni

Q: Pamatuješ si, kdy jsi měl 51 obdivovatelů? (pozn. followers na twitteru)
A: Ano! Pamatuji si to, všechno to na mě spadlo tak rychle! Bylo to tak ohromující! x (part 1)
A: Ale úžasné xx (part 2)

Q: Jak ses cítil při natáčení scén, kdy Christian používal svou sílu?
A: Chtěl bych to doopravdy zkusit, ale nemohu moc prozradit z filmu! Sami brzy uvidíte!

Q: Beatles nebo Rolling Stones?
A: The Beatles! Ale poslouchal jsem i Jaggera, který byl úžasný
Q: Vždy nejoblíbenější píseň?
A: American Woman


Dominic Sherwood ještě v Londýně/Dominic Sherwood still in London

25. července 2013 v 21:21 | Zuzka a Mischa |  Dominic Sherwood/Christian
Dominic Sherwood (Christian) již sice také skončil s natáčením, stále ale tráví čas v Londýně, odkud pochází jeho poslední nová fotka. Jak můžete vidět, vlasy má opět světlé. ;-)

Dominic Sherwood (Christian) wrapped on VA, but he spends time still in London, from where is his last new photo. As you can see, he has blond hair again. ;-)


Cameron odjíždí/Cameron is leaving

25. července 2013 v 15:35 | Zuzka a Mischa |  Cameron Monaghan/Mason
Cameron Monaghan (Mason) již také opouští Londýn. Na rozloučení zveřejnil svou fotku Londýna... Doufáme, že ho uvidíme i v druhém díle. :-)


Cameron Monaghan (Mason) is leaving London as well. He posted a picture from London as a goodbye... We hope we'll see him even in second VA movie. :-)
Zoey a mexická večeře/ Zoey and Mexican dinner

25. července 2013 v 12:42 | Zuzka a Mischa |  Zoey Deutch/Rose

Zoey Deutch (Rose) měla včera večer skvělou mexickou večeři s Dominique Tipper (Alberta). Dominique zveřejnila fotku jejich skvělého jídla:-)

Yesterday evening, Zoey Deutch (Rose) had amazing mexician dinner with Dominique Tipper (Alberta), her good friend. Dominique published photo of their delicious food:-)


Zoey také vyfotila krásný mráček, který vypadá jako srdce. Zajímavá je i ta budova... Je možné, že to má něco společného s místem natáčení...

Zoey took a photo of a nice cloud, which looks like a heart. Building on th photo is interesting too... Perhaps, It can be one of places from making movie...

Vložený trvalý odkaz obrázku

Rozhovor s Richelle Mead o posteru/Interview with Richelle Mead about poster

25. července 2013 v 0:34 | Zuzka & Mischa |  O filmu VA/ about movie VA

Fanoušci mají konečně něco, z čeho se můžou radovat - nový návrh plakátu na podporu filmu Vampire Academy: Blood Sisters, který bude mít premiéru v příštím roce. Tento poster je ovšem netradiční v tom, že na rozdíl od ostatních posterů se pohybuje.
"Ten plakát je úžasný. To troufalé, nápadné provedení přiláká pozornost všech nováčků, ale je zároveň obepředeno tajemstvími, zatímco ti, kteří příběh znají, ty symboly okamžitě rozeznají. Hrozně se mi líbí, že je to na první pohled tak jasné a jednoduché, ale stále odkazuje na všechny komplikace zasazené do děje," prohlásila Richelle Mead v rozhovoru pro EW (Entertainment Weekly).
Vampire Academy: Blood Sisters, která se právě dotočila, bude mít premiéru v únoru 2014. Bratři Mark a Dan Watersovi tento film napsali a režírovali. Mark napsal Batman se vrací (1992), a Dan je režisér populárních filmů mezi teenagery, jako jsou například Protivný sprostý holky či Mezi námi děvčaty.
"Ve Vampýrské Akademii je jistě drama i romance, ale zároveň je tam temnota s náznaky melodramatu. A tito chlápci jsou v tomto oboru mistry," řekla Meadová.

Postery jste mohli vidět již v jednom z předchozích článků, ale i přesto sem dáváme ještě jeden obrázek na konec článku. Nám se poster moc líbí. :)Novinky o budoucnosti blogu/News about blog in future

24. července 2013 v 22:13 | Zuzka & Mischa |  O blogu/ about blog

Takže, milí přátelé, čtenáři blogu a fanoušci VA,

ráda bych vám krátce představila kamarádku Mischu, se kterou budeme ode dneška dělat blog spolu. Bude tak ještě větší šance, že tu novinky budete mít rychleji a ještě k tomu přeložené.
Rády bychom se spolu dopracovaly k překládání článků do aj, lepšímu designu, ještě více novinkám a dalším vylepšovákům ;-) (teď jsme na to dvě :)).
Obě jsme velké fanynky VA již pár let a obě jsme se rozhodly pustit se do blogu naplno!
(tedy obě letos maturujeme, ale to bude až po premiéře)

Děkujeme všem za věrnost a doufáme, že se vám tu bude líbit ještě víc :-)

P.S.: Brzy založíme i blogu email, takže vaše připomínky, dotazy či pomocné informace nám budete moct psát tam.


Vaše
Zuzka a Mischa
Dear friends, readers and fans of VA,

I would like to introduce you my friend Mischa. From today we'll be working on blog together. It's better chance for you to get news faster and translated into czech/english.
In near future, we would like to make better design and share more news. (Now we're two of us in it :)).
We're both big fans of VA for many years so we decided to go ahead to this!

Thank you all for loyalty and we hope you will like this place even more. :-)

Btw.: We're gonna start up email for this blog, where you can tell us your opinions, ask questions or give us some new info, which isn't posted on this blog.


Your
Zuzka & Mischa

Podrobnější mapa Akademie Sv.Vladimíra

24. července 2013 v 21:14 | Zuzka |  Fotky
Ma internetu jsem našla článek s fotkou mapy akademie v lepším rozlišení... Můžeme už i poznat, kde leží knihovna, laboratoř, gymnázium, učebny, kavárna...

Celou jsme přepsali tady:


Vtipná Rose/ Funny Rose

24. července 2013 v 18:43 | Zuzka |  Zoey Deutch/Rose
Zoey Deutch a její vtipná gesta a osobité výrazy z rozhovorů, filmů či photoshootů;-)

Zoey Deutch and her funny gestures and her original facial expressions from interviews, movies and photoshoots;-)
Úryvek z knihy 2

24. července 2013 v 18:12 | Zuzka |  Vampýrská akademie/About VA
Protože se neobjevují žádné další novinky, rozhodla jsem se sem dát další úryvek z knihy Vampýrská akademie - z prvního dílu. Jde o část rozhovoru Dimitrije, Rose, Spiridona a dalších osob v autě cestou do nákupního střediska... Mám ji moc ráda, je taková zlomová... A jsem zvědavá, jak vše poctivě natočí;-)


Danila v Austrálii

24. července 2013 v 13:14 | Zuzka |  Danila Kozlovsky/Dimitri
Danila Kozlovsky (Dimitrij) dnes navštívil The Russian Resurrection Film Festival v Austrálii, aby propagoval svůj nový film "Legenda č.17". Prý se fotí s fanoušky a podepisuje se. Ten je tedy rychlý, ještě včera byl v Rusku a předevčírem v Anglii!

Na webu se vyrojilo hodně tweetů:

- He rushed, we spotted and chatted briefly. HOT!
- No 1 #DimitriDownUnder fact: Danila is taller than he looks in most pictures
- No 2 #DimitriDownUnder fact: Danila has a very deep voice. It's VERY Dimitri Belikov.
- WHEN HE CAME IN I BASICALLY NUMBED MY FRIENDS ARM WITH A PUNCH
- I'm not going to lie, he smiled at me and life was complete haha
- Watching a movie with @KozlovskyD ... well he is sitting 2 rows in front of us lol #DanilaDownUnder ahhhhhh
- #DanilaDownUnder update he just left the cinema I think :( still have the after party

- Danila is IN DA HOUSE!!! Under the maroon beanie
- "Australia is one of the most beautiful in the world" - @KozlovskyD


A samozřejmě spousty fotek:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

fotky z autogramiády:

Acdihx1j

Našla jsem dokonce i jedno video s Danilovým proslovem - můžete si poslechnout jeho opravdický hlas v angličtině!:Nová fotka Zoey a Sami

24. července 2013 v 11:34 | Zuzka |  Fotky
Cameron Monaghan (Mason) zveřejnil novou fotku ještě z pondělní oslavy - vepředu můžeme vidět Zoey (Rose) a Sami (Miu):-) (nezdá se vám také, že je Sami blonďatá?? - nu, asi nový účes...)


Nové články o VA filmu

24. července 2013 v 10:03 | Zuzka |  O filmu VA/ about movie VA
Na webu (teen.com) se objevily nové články o filmu Vampýrská akademie - první je o ukončení natáčení a shrnutí informací, které známe. Přečíst si ho můžete TADY.


Další článek porovnává VA s ostatními upířími filmy a píše, proč je VA lepší, než Stmívání;-) Kdo ho chce v angličtině, k dispozici je ZDE.

Danila na letišti

24. července 2013 v 9:43 | Zuzka |  Danila Kozlovsky/Dimitri
Danila Kozlovsky (Dimitrij) se včera nacházel na letišti Domodedovo International Airport - na cestě domů z natáčení v Anglii. Napsala to jeho fanynka Christina, která se s ním a se svou kamarádkou na letišti vyfotila.


Jak vidíte, má ostříhané vlasy a své staré ošoupané oblíbené tričko;-) Tímto jsem i zjistila původ a stáří té první fotky, která tu jíž byla zveřejněna:

Dárkyně Norrine

24. července 2013 v 6:27 | Zuzka |  Postavy a místa VA a BL
Na webu jsem našla novou (fanouškovskou) fotku dárkyně Norrine - buď jde o dárkyni, která byla zapletena do těžké situace před Rosiným a Lissiným odchodem (i když se mi to moc nezdá, mělo jít o mladou a hezkou dívku), nebo je to Alicie, nebo jen náhodná dárkyně. Jakou roli bude zastavovat se dozvíme nejspíše až z filmu:(