Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

VA z pohledu Dimitrije od R.Mead!/VA from Dimitri's view from R.Mead!

28. července 2013 v 7:19 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Za to, že Dimitrij Belikov vyhrál hlasovací soutěž, nám fanouškům Richelle Mead napsala novou povídku "The Meeting" - Setkání. Jde o scénu ze začátku 1.dílu Vampýrské akademie, vše z pohledu Dimitrije!!!

Nechtěla jsem to jenom přeložit, ale chtěla jsem tomu dát i nějakou přijatelnou podobu pro čtení. Některé fráze jsem použila i z knížky, aby to bylo co nejpřesnější. Snad budete s překladem spokojení a užijete si Dimitrijův pohled. :-)

"Dimitriji!"
Ihned jsem se otočil za svým jménem a věnoval zlostný pohled strážci blížícímu se temnotou. Co si to myslel? Všichni tady venku dnes věděli, jak zásadní bylo zůstat v utajení. Nezáleželo na tom, že je mladý a jednoduše nadšený svojí první velkou misí. Nebyl tu prostor na žádné chyby, ne když jsme konečně po víc jak roce byli tak blízko. Když si uvědomil svoji chybu, zatvářil se omluvně. Ale ne dostatečně.
"Omlouvám se." Jeho hlas klesl k šepotu a poklepal si na ucho. "Sluchátko nefunguje. Zkontrolovali jsme dům, ale už jsou pryč. Musely být varovány, možná mají nějaké špehy podél ulice." Jak se jeho nadšení vrátilo, mladý strážce - Laurence - začal mluvit rychleji. "Přemýšlel jsem nad tím. Možná mají celou skupinu lidí, co s nimi pracují! To dává smysl, ne? Jak jinak by mohly zůstat mimo náš dosah tak dlouho? Je nepochybné, jak takhle konspirace sahá hluboko! Možná dnes budeme čelit celé armádě!"
Nic jsem neřekl a ani neprojevil žádné emoce, ačkoli jsem nad jeho slovy uvažoval. Opravdu to bylo něco záhadného, aby pár puberťaček uprchl bez jakéhokoli povšimnutí na dva roky, obzvlášť když jedna z nich je privilegovaná Morojská princezna a ta druhá dhampýrka delikventka s kázeňskou složkou tak tlustou, že to láme všechny školní rekordy. Když jsem se minulý rok připojil k učitelům na Akademii svatého Vladimíra a dozvěděl se o princeznině případu, byl jsem upřímně překvapený, že ty holky neuklouzly už dřív. Kdyby byly ve spojení s ostatními, vysvětlovalo by to, jak se mohly dokázat skrývat takhle dlouho… ale, i přes všechny naše nashromážděné informace, nikdy jsme neměli ani nejmenší náznak toho, že by měli nějakého komplice, natož celou armádu.
Laurence byl z mého mlčení nervózní a už se nadále neusmíval. "To je teď nepodstatný," řekl jsem mu. "A není důvod docházet k nějakým závěrům, když-"
"Dimitriji?" Ženský hlas zapraskal v mém sluchátku. "Navázali jsme s nimi vizuální kontakt. Blíží se ke křižovatce na Brown a Boudreaux, ze severu."
Bez dalších slov jsem se otočil a ihned zamířil vstříc jmenovaným ulicím. Slyšel jsem za sebou běžet Laurence, ale jeho krok byl kratší a nemohl se mnou téměř udržet krok. Snažil jsem se přinutit ke klidu, ale bylo to těžké, protože se mi zrychloval srdeční puls. Bylo to tady. Tohle je ono. Možná jsme ji konečně mohli chytit: Vasilisu Dragomirovou, ztracenou princeznu, poslední z jejího rodu. I když jsem věděl, že všechna práce strážců byla poctivá - včetně instrukcí od budoucích strážců - část mě toužila na Akademii svatého Vladimíra po něčem větším. Když jsem si přečetl případ princezny Dragomirové a zjistil, jak utekla ze školy, udělal jsem si z jejího nalezení vlastní projekt, postrkujíc vedení, které podle slov ostatních, bylo již bezradné.
Já? Já nevěřil na bezradnost.
Jak jsem se blížil ke křižovatce, zpomalil jsem tempo, aby mě Laurence mohl dohonit. Krátké prozkoumání okolí mi odhalilo tmavé obrysy strážců, kteří číhali ve stínech a za okolními objekty. Tohle byla to místa, která si zvolili k ukrytí. Rychle jsem opustil cestu a schoval se za stromem, naznačujíc pokýváním hlavou Laurenceovi, aby udělal to samé. Nemuseli jsme čekat dlouho. Jak jsem se zadíval na okraj stromu, uviděl jsem dvě blížící se ženské figury, jedna prakticky táhla tu druhou. Nejdřív jsem si myslel, že to musí být ta silnější dhampýrka a pomáhá princezně, ale jak se dostávaly blíž, jejich výšky a stavby těl prozrazovaly, že to bylo přesně naopak.
Neměl jsem čas uvažovat nad touhle zvláštností. Když byly asi šest stop ode mě, rychle jsem vystoupil ze stínu stromu a zablokoval jim cestu. Zastavily, a jakoukoli slabostí ta dhampýrská dívka trpěla, teď zmizela. Tvrdě popadla princeznu za ruku a stáhla ji za sebe, připravena mě od ní udržet co nejdál vlastním tělem. Kolem nás se zatím rozprostřeli ostatní strážci, zaujali obranné postoje a čekali na můj rozkaz. Tmavé oči dhampýrské dívky po nich přejely, ale dál soustředila veškerou pozornost na mě.
Nebyl jsem si zcela jistý, co bych od ní měl čekat, jestli uteče nebo bude prosit o svobodu. Místo toho ovšem před princeznou zaujala akorát ještě obranější pozici a řekla hlasem, který se jen stěží podobal zavrčení: "Nech ji na pokoji. Ani se jí nedotkneš."
Ta dívka byla evidentně v oslabení, ale i přesto stále vzdorná, jako bych byl ten v nevýhodě. V okamžicích, jako byl tento, jsem byl rád, že moji staří instruktoři v Rusku mě naučili skrývat své emoce - protože jsem byl překvapený. Přímo zaskočený. A když jsem viděl tuhle dhampýrskou dívku, náhle jsem naprosto přesně chápal, jak nám mohly unikat tak dlouho. Síť kompliců? Armáda? Laurence byl hlupák. Princezna nepotřebovala nic z toho, ne když měla svoji ochránkyni.
Rose Hathawayovou.
Vyzařovala z ní vášeň a intenzita téměř jako hmatatelná věc. Napětí naplnilo každou část jejího těla, jak se mě snažila udržet dál, varujíc mě před dalším pohybem. Ovládala ji zuřivost, kterou jsem neočekával. Uvědomil jsem si, že to nikdo neočekával. Nejspíš proto, že nikdo nečetl ve spisech její poslední prohřešky. Ale v jejích očích bylo znamení, že tohle není žádný vtip, že by klidně umřela tisíckrát, jen aby nikdo neublížil princezně za jejími zády. Připomínala mi soustředící se kočku, uhlazenou a krásnou - ale připravenou mi poškrábat obličej, když ji vyprovokuju.
Ano, i v tom špatném osvětlení jsem měl možnost vidět, jak je hezká - přímo vražedně hezká - a to mě udeřilo. Její fotky jí nevykreslily takovou, jaká skutečně byla. Dlouhé, tmavé vlasy jí rámovaly obličej, jehož kráse mohl jakýkoli muž jen těžko vzdorovat. Její oči, ačkoli byly naplněné nenávistí vůči mně, se zdály stále svůdné - což jí jedině přidalo na nebezpečnosti. Možná byla neozbrojená, ale Rose Hathawayová vlastnila spoustu zbraní.
Nechtěl jsem s ní bojovat, tak jsem natáhl ruce v uklidňujícím gestu a udělal k ní krok. "Nechci vám…"
Napadla mě.
Viděl jsem, že to přijde a nebyl jsem překvapený tak tou akcí, jako tím, že se o to pokusila i přes velkou převahu, která stála proti ní. Měl bych být vůbec překvapený? Pravděpodobně ne. Jak jsem vypozoroval, bylo očividné, že Rose je schopná udělat cokoli a bojovat s kýmkoli, jen aby ochránila svoji kamarádku. Obdivoval jsem to - vlastně jsem to hodně obdivoval - ale to mě nezastavilo, abych neudeřil ve snaze ji zastavit. Princezna byla dnes v noci stále mým cílem. A i když v sobě měla Rose vášeň a vzpurnost, její útok byl neohrabaný, takže bylo snadné se bránit. Až příliš dlouho už netrénovala. Špatně se z toho úderu zotavovala a začala padat, a já si vzpomněl, jak předtím klopýtala. Instinktivně jsem se po ní natáhl a zachytil ji dřív, než mohla dopadnout na zem, držíc ji stále na nohou. Její dlouhé, podivuhodné vlasy jí odkryly krk, na němž měla dvě krvavé stopy. Další překvapení - ale to aspoň vysvětlovalo její únavu a bledou pleť. Zřejmě její oddanost princezně přesahovala jen obranu. Rose si všimla mého pohledu, a tak pohodila hlavou, až jí vlasy zakryly krk.
Navzdory její beznadějné situaci jsem viděl její pružné tělo, jak se připravuje k dalšímu útoku. V reakci na to jsem se napjal, ačkoli jsem nechtěl být téhle odvážné, krásné a divoké holce nepřítelem. Chtěl jsem ji jako… co? Nebyl jsem si jistý. Nejspíš jako něco lepšího než špatnou bojovnici na ulici v Portlandu. Měla hodně potenciálu. Tahle holka by byla nezastavitelná, kdyby její talenty byly správně vyvinuté. Chtěl jsem jí pomoct.
Ale bojoval bych s ní, kdybych musel.
Náhle ji Princezna Vasilisa chytila za ruku. "Rose. Nedělej to."
Chvíli se nic nedělo a my všichni zůstali stát jako zmražení. A pak všechno její nebezpečí a nepřátelství zmizelo. Tedy, ne úplně všechno nepřátelství. V jejích očích byl stále nebezpečný pohled, který mě střežil. Zbytek jejího těla napovědělo, že i když zcela nepřijala porážku, svolila k příměří - tak dlouho, dokud jí nedám důvod pro poplach.
Neměl jsem to v úmyslu. Taky tě neplánuju ještě někdy takhle podceňovat, divoká dívko, pomyslel jsem si zahleděn do jejích očí. A ujistím se, aby tě už nikdo další také takhle nepodceňoval.
Spokojený, že byla klidná - alespoň teď - jsem od ní odtrhl pohled a zaměřil se na princeznu. I po tom všem, útěk nebo ne, Vasilisa Dragomirová byla stále z královské linie, a bylo třeba následovat jisté protokoly. Vysekl jsem jí poklonu.
"Jsem Dimitrij Belikov. Přišel jsem vás odvézt zpět na Akademii svatého Vladimíra, princezno."

"Dimitri!"
I turned instantly at the sound of my name, shooting a glare at the guardian approaching in the darkness. What was he thinking? Everyone out here tonight knew how essential secrecy was. It didn't matter that he was young and simply excited about his first big mission. We had no room for errors, not when this was the only break we'd had in over a year. Realizing his mistake, he grew apologetic, though not nearly enough.
"Sorry." He dropped his voice to a stage whisper and tapped his ear. "Headset's not working. We checked the house, and they're already gone. They must have had warning, maybe a perimeter of spies on the streets." As his excitement returned, the young guardian-Laurence-began speaking rapidly. "I was thinking about it. They probably have a whole network of people working with them! It makes sense, right? How else have they managed to stay ahead of us for so long? There's no telling how deep this conspiracy goes! We might be facing an army tonight!"
I said nothing and showed nothing as I mulled over his words. It was something of a mystery how a couple of teenage girls had managed to escape detection for two years, especially when one of them was a privileged Moroi princess and the other a delinquent dhampir with a disciplinary file so long that it broke school records. When I'd joined the teaching staff of St. Vladimir's last year and learned of the princess's case, I'd honestly been surprised the girls hadn't slipped up sooner. Being in league with others might explain how they'd remained hidden …and yet, in all our data gathering, we'd never once had even the slightest hint that they had one accomplice, let alone "a whole network" or "army."
My silence made Laurence nervous, and he no longer smiled. "It's irrelevant now," I told him. "And there's no point jumping to conclusions when-"
"Dimitri?" A female voice crackled in my earpiece. "We've got visuals on them. They're approaching the intersection of Brown and Boudreaux, from the north."
Without another word to Laurence, I turned and headed toward the streets indicated. I heard him running after me, but his stride was shorter, and he couldn't quite keep up. I tried to force calm as my heart rate increased, but it was difficult. This was it. This was it. We might finally have her: Vasilisa Dragomir, the missing princess, last of her line. Although I knew all guardian work was honorable-including the instruction of future guardians-part of me had longed for something more at St. Vladimir's. When I'd learned about the Dragomir princess and how she'd escaped the school, I'd made finding her a personal project, pushing leads that others had said were hopeless.
Me? I didn't believe in hopeless.
I slowed my pace as the intersection neared, allowing Laurence to catch up. A quick scan revealed the dark shapes of other guardians lurking in shadows and behind objects. This was the spot they'd chosen for the interception. Quickly, I stepped off the road and hid in the cover of a tree, urging Laurence to do the same with a jerk of my head. We didn't have to wait long. As I peered around the tree's edge, I saw two female figures approaching, one practically dragging the other along. At first, I assumed it must be the stronger dhampir helping the princess, but as they grew closer, their heights and builds revealed that it was exactly the opposite.
I had no time to ponder this oddity. When they were about six feet from me, I quickly stepped out from the tree and blocked their path. They came to a halt, and whatever weaknesses the dhampir girl had now vanished. She grabbed the princess roughly by the arm and jerked her back, so that the dhampir's own body served as a shield keeping me away. Around us, other guardians fanned out, taking defensive positions but not advancing without my command. The dhampir girl's dark eyes made note of them, but she kept her attention focused squarely on me.
I didn't entirely know what to expect from her, maybe that she'd try to run away or beg for her freedom. Instead, she shifted into an even more defensive position in front of the princess and spoke in a voice that was barely more than a growl: "Leave her alone. Don't touch her."
The girl was hopelessly outmatched yet still defiant, as though I were the one at a disadvantage. In moments like these, I was glad my old instructors in Russia had grilled me into concealing my feelings-because I was surprised. Very surprised. And as I took this dhampir girl in, I suddenly understood with perfect clarity how they'd eluded us for so long. A network of accomplices? An army? Laurence was a fool. The princess didn't need a network or army, not when she had this protector.
Rose Hathaway.
There was a passion and intensity that radiated off of her, almost like a palpable thing. Tension filled every part of her body as she regarded me, daring me to make a move. She possessed a fierceness I hadn't expected-that no one had expected, I realized, most likely because they couldn't see past that delinquent record of hers. But there was a look in her eyes now that said this was no joke, that she would die a thousand times over before she let anyone harm the princess at her back. She reminded me of a cornered wildcat, sleek and beautiful-but fully capable of clawing your face out if provoked.
And yes, even in the poor lighting, I could see that she was beautiful-in a deadly way-and that struck me too. Her pictures hadn't done her justice. Long, dark hair framed a face filled with the sort of hard-edged beauty a man might easily dash his heart against. Her eyes, though filled with hatred for me, still managed to be alluring-which only added to her danger. She might be unarmed, but Rose Hathaway was in possession of many weapons.
I didn't want to fight her and held out my hands in a placating gesture as I took a step forward. "I'm not going to-"
She attacked.
I saw it coming and wasn't surprised by the action itself so much as that she'd even try it with the odds stacked against her. Should I have been surprised? Probably not. As I'd observed, it was clear that Rose was willing to do anything and fight anyone to protect her friend. I admired that-I admired that a lot-but it didn't stop me from striking out to block her. The princess was still my goal tonight. And although Rose might have passion and defiance, her attack was clumsy and easy to deflect. She'd been gone too long from formal training. She recovered badly and started to fall, and I remembered how she'd stumbled earlier. Out of instinct, I reached out and caught her before she could hit the ground, keeping her steady on her feet. That long, marvelous hair fell away from her face, revealing two bloody marks on the side of her neck. Another surprise-but it explained her fatigue and pale complexion. Apparently her devotion to the princess went beyond just defense. Noticing my scrutiny, Rose knocked some of her tangled hair forward to cover her neck.
Despite the hopelessness of her situation, I could see her lithe body preparing for another attack. I tensed in response, even though I didn't want this brave, beautiful, and wild girl to be my enemy. I wanted her as…what? I wasn't sure. Something more than an outmatched scuffle on a Portland street. There was too much potential here. This girl could be unstoppable if her talents were properly cultivated. I wanted to help her.
But I would fight her if I had to.
Suddenly, Princess Vasilisa caught hold of her friend's hand. "Rose. Don't."
For a moment, nothing happened, and we all stood frozen. Then, slowly, the tension and hostility eased out of Rose's body. Well, not all of the hostility. There was still a dangerous glint in her eyes that kept me on guard. The rest of her body language said that although she hadn't exactly admitted defeat , she had conceded to a truce-so long as I gave her no cause for alarm.
I didn't plan to. I also don't plan on ever underestimating you again, wild girl, I thought, momentarily locking eyes with her. And I'll make sure no one else ever underestimates you either.
Satisfied that she was pacified-at least momentarily-I dragged my eyes from her dark gaze and focused on the princess. After all, runaway or not, Vasilisa Dragomir was the last of a royal line, and certain protocols had to be followed. I bowed before her.
"My name is Dimitri Belikov. I've come to take you back to St. Vladimir's Academy, Princess."

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1288)
Zobrazit starší komentáře

1201 AlaJinly AlaJinly | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 14:49 | Reagovat

order cheap cialis black

      <a href=http://cialisbva.com/>cialis</a>

    <a href="http://cialisbva.com/">cialis online</a>

    cialis for women online,

1202 AlaJinly AlaJinly | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 18:13 | Reagovat

cialis without perscription

      <a href=http://cialisbva.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://cialisbva.com/">cialis canada</a>

    i use it cialis tablet

1203 AlaJinly AlaJinly | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 21:00 | Reagovat

cialis generique du mexique

      <a href=http://cialisbva.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialisbva.com/">cialis canada</a>

    online to now nz cialis how

1204 Bwbhpreofs Bwbhpreofs | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 22:19 | Reagovat

generic brands viagra online - http://ericviaed.com/
no prescription viagra <a href=http://ericviaed.com/>cheap viagra</a> ’

1205 AlaJinly AlaJinly | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 23:14 | Reagovat

cialis bestellen online

      <a href=http://cialisbva.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialisbva.com/">generic cialis</a>

    cialis online A¶sterreich

1206 OsmininaJinly OsmininaJinly | E-mail | Web | 7. listopadu 2017 v 18:39 | Reagovat

how to tell if he uses viagra

      <a href=http://viagrahsk.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://viagrahsk.com/">buy viagra</a>

    levitra viagra ciali

1207 OsmininaJinly OsmininaJinly | E-mail | Web | 7. listopadu 2017 v 19:00 | Reagovat

viagra pesni online

      <a href=http://viagrahsk.com/>buy viagra</a>

    <a href="http://viagrahsk.com/">viagra cheap</a>

    north american pharmacy viagra

1208 OsmininaJinly OsmininaJinly | E-mail | Web | 7. listopadu 2017 v 20:31 | Reagovat

viagra soft acquisto

      <a href=http://viagrahsk.com/>buy generic viagra</a>

    <a href="http://viagrahsk.com/">buy generic viagra</a>

    where to get viagra in bangkok

1209 OsmininaJinly OsmininaJinly | E-mail | Web | 7. listopadu 2017 v 21:43 | Reagovat

viagra kauf online

      <a href=http://viagrahsk.com/>buy viagra online</a>

    <a href="http://viagrahsk.com/">buy generic viagra</a>

    viagra africano

1210 OsmininaJinly OsmininaJinly | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 4:04 | Reagovat

venta de viagra en internet

      <a href=http://viagrahsk.com/>buy viagra</a>

    <a href="http://viagrahsk.com/">viagra online</a>

    viagra shop in nigeria

1211 VovaJinly VovaJinly | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 20:00 | Reagovat

generic cialis, 40 mg, india

      <a href=http://cialisubz.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialisubz.com/">cialis</a>

    comprar cialis en andorra

1212 Inrcabnori Inrcabnori | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 23:31 | Reagovat

best price viagra name brand online
http://kskviagraed.com/
name brand viagra online
<a href="http://kskviagraed.com/">online viagra</a>
buy viagra generic

1213 DanilaJinly DanilaJinly | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 9:57 | Reagovat

only today cialis soft tablets

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">generic cialis</a>

    compre cialis en venta

1214 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 17:04 | Reagovat

click now cialis dosage 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    how cialis to for get

1215 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 0:58 | Reagovat

cialis 12 prei

      http://canadiancialisus.com/ - cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    cialis and fat burners

1216 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 1:22 | Reagovat

mejor cialis o levitra

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    cialis fa male al cuore

1217 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 2:46 | Reagovat

cialis de farmacia canadiense

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    buy cialis seattle online

1218 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 4:11 | Reagovat

mejor cialis o levitra

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis canada</a>

    canadian drugs cialis generic

1219 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 5:14 | Reagovat

average price of cialis 5mg

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis</a>

    cialis 5mg forum

1220 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 7:29 | Reagovat

cialis schnellversand

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    cialis prices no prescription

1221 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 7:53 | Reagovat

only for you indian cialis

      http://canadiancialisus.com/ - cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    get cialis prescription online

1222 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 13:26 | Reagovat

cialis price in nogales

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    cialis canada women

1223 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 19:32 | Reagovat

acheter cialis en espagn

      http://canadiancialisus.com/ - cialis canada

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    wirkt nicht cialis levitra

1224 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 0:58 | Reagovat

buy cialis seattle online

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    cialis prices no prescription

1225 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 6:40 | Reagovat

skusenosti s cialis

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis</a>

    cialis generico professional

1226 EvelinaJinly EvelinaJinly | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 11:05 | Reagovat

only now cialis discounts

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis online</a>

    prix cialis espagne

1227 OlegJinly OlegJinly | E-mail | Web | 16. listopadu 2017 v 1:01 | Reagovat

viagra details in hindi

      http://viagraonlinelka.com/ - buy generic viagra

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">buy viagra</a>

    click here cost viagra

1228 LyubaJinly LyubaJinly | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 4:16 | Reagovat

kann viagra suchtig machen

      http://viagradiscountg.com/ - online viagra

    <a href="http://viagradiscountg.com/">viagra cheap</a>

    venta de viagra en concepcion

1229 MbjmkBlueby MbjmkBlueby | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 10:03 | Reagovat

side effects viagra
http://vipnowed7.com/
generic viagra sale
<a href="http://vipnowed7.com/viagra-100mg/">buy viagra online generic</a>
viagra soft gel tabs

1230 Lssbdcbifump Lssbdcbifump | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 20:27 | Reagovat

brand name viagra
http://canadiannowv.com/
viagra dosing
<a href="http://canadiannowv.com/viagra-without-prescription/">order viagra</a>
viagra reviews

1231 Lssdvdbifump Lssdvdbifump | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 1:53 | Reagovat

viagra england
http://canadiannowv.com/
cheap viagra professional
<a href=http://canadiannowv.com/>cheap viagra</a>

1232 KdsnfFurse KdsnfFurse | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 17:54 | Reagovat

online payday loans direct lender https://24hrspaydayloans.com/
payday cash loan <a href=https://24hrspaydayloans.com/>online payday loans direct lenders</a>

1233 SvesbGreste SvesbGreste | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 14:57 | Reagovat

cash advance payday loan https://now24paydayloans.com/
fast cash loan <a href=https://now24paydayloans.com/>cash advance near me</a>

1234 KdsnfFurse KdsnfFurse | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 17:12 | Reagovat

speedycash com https://24hrspaydayloans.com/
big payday loan company <a href=https://24hrspaydayloans.com/>online payday loans</a>

1235 DvenrenFluple DvenrenFluple | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 2:54 | Reagovat

credit loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">online payday loans direct lenders</a>
bad credit loans andnot payday loan
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday advance loans</a>

1236 JthasPlease JthasPlease | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 5:31 | Reagovat

student loan forgiveness programs
<a href="https://24hrspaydayloans.com/">online payday loans</a>
card consolidate credit debt
<a href=https://24hrspaydayloans.com/>3 month payday loans</a>

1237 DbewenFluple DbewenFluple | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 16:24 | Reagovat

opening bank account
<a href="https://paydayloanver.org/">cash loan</a>
instant loans
<a href="https://paydayloanver.org/">loans online</a>

1238 DbsdbFluple DbsdbFluple | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 4:09 | Reagovat

actual payday loan companies
<a href="https://paydayloansxxe.com/">payday loans online direct lenders only</a>
online installment loans
<a href="https://paydayloansxxe.com/">online payday loans</a>

1239 DbsdbFluple DbsdbFluple | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 14:40 | Reagovat

debt consolidation loan
<a href="https://paydayloansxxe.com/">payday loans online direct lenders only</a>
no credit check online payday loans
<a href="https://paydayloansxxe.com/">pay day loans</a>

1240 DbsggFluple DbsggFluple | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 13:38 | Reagovat

payday loan cash advance
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">online payday loans</a>
easy personal loans
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">pay day loan</a>

1241 JthasgwPlease JthasgwPlease | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 15:58 | Reagovat

no credit check personal loans
<a href="https://cashadvancevtg.com/">instant payday loans</a>
consolidate credit card
<a href=https://cashadvancevtg.com/>payday loans bad credit</a>

1242 JthasgwPlease JthasgwPlease | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 17:29 | Reagovat

car loan bad credit
<a href="https://cashadvancevtg.com/">online payday loans</a>
small loans for bad credit
<a href=https://cashadvancevtg.com/>online payday loans</a>

1243 DbsabggFluple DbsabggFluple | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 21:48 | Reagovat

cash advance payday loan
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday loans online same day</a>
no credit check non payday loan
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday loans online same day</a>

1244 JbsxxPlease JbsxxPlease | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 23:41 | Reagovat

loans poor credit
<a href="https://quickkiinstallmentloans.org/">online payday loans direct lenders</a>
cash advance
<a href=https://quickkiinstallmentloans.org/>payday loans online</a>

1245 JwemPlease JwemPlease | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 10:16 | Reagovat

adverse credit payday loans
<a href="https://personalaae.org/">online payday loans no credit check</a>
badcredit payday loans
<a href=https://personalaae.org/>online payday loans</a>

1246 ZbstEmpofe ZbstEmpofe | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 20:11 | Reagovat

1500 payday loan
<a href="https://paydayvtuloans.com/">online payday loans</a>
canadian online payday loans
<a href=https://paydayvtuloans.com/>best online payday loans</a>

1247 DmdFluple DmdFluple | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 1:48 | Reagovat

loans now
<a href="https://installmentokmloan.com/">payday loans online same day</a>
bad credit payday loans
<a href="https://installmentokmloan.com/">small loans</a>

1248 DndFluple DndFluple | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 2:55 | Reagovat

bad credit loans
<a href="https://paydayvtulo.org/">loans online</a>
30 day payday loans online
<a href="https://paydayvtulo.org/">direct lender payday loans</a>

1249 JbbPlease JbbPlease | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 5:24 | Reagovat

cash advance online
<a href="https://personalnae.org/">instant payday loans</a>
fast online payday loans
<a href=https://personalnae.org/>payday loans near me</a>

1250 MndAgese MndAgese | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 3:15 | Reagovat

buy generic viagra
<a href="http://viagrapfhze.com/">viagra soft tabs</a>
cheap viagra
<a href="http://viagrapfhze.com/">viagra alternative</a> ’

1251 MdvxAgese MdvxAgese | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 22:12 | Reagovat

buy viagra new york
<a href="http://viagracnar.com/">cheap viagra online</a>
effects side viagra
<a href="http://viagracnar.com/">viagra plus</a> ’

1252 MdvxAgese MdvxAgese | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 13:05 | Reagovat

viagra plus
<a href="http://viagracnar.com/">buy viagra without prescription</a>
how to get viagra without a prescription
<a href="http://viagracnar.com/">generic viagra online</a> ’

1253 EnmuMeenda EnmuMeenda | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 16:06 | Reagovat

buying viagra
<a href=http://fviagrajjj.com/>pfizer viagra</a>
buy cheap brand viagra
<a href="http://fviagrajjj.com/">natural viagra</a>

1254 EnmuMeenda EnmuMeenda | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 17:40 | Reagovat

viagra ingredients
<a href=http://fviagrajjj.com/>viagra for women</a>
canada viagra generic
<a href="http://fviagrajjj.com/">viagra</a>

1255 Loan Loan | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 19:27 | Reagovat

cash advance loan <a href="https://cashadvanceloan.us.com">cash advance loan</a> loans instant approval <a href=https://cashadvanceloan.us.com>cash advance loan</a>

1256 FwenArrazy FwenArrazy | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 14:01 | Reagovat

brand name cialis
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cheap cialis professional
<a href="http://retcialis.com/">cialis price</a> ’

1257 FndArrazy FndArrazy | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 13:37 | Reagovat

cialis professional 20 mg
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
cialis en mexico
<a href="http://cialpharmedi.com/">online cialis</a> ’

1258 FndArrazy FndArrazy | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 5:31 | Reagovat

cialis brand
<a href="http://haycialis.com/"></a>
does generic cialis work
<a href="http://haycialis.com/">cheap cialis</a> ’

1259 iwnxod iwnxod | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 2:24 | Reagovat

Write to us http://canadianpharmacanada.com/ medical school rankings in usa
pharmacy buy online
<a href="http://www.canadianpharmacanada.com/# ">no prescription online pharmacy</a>
pharmacy in america

1260 GbvEvobre GbvEvobre | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 18:49 | Reagovat

cialis online prescription
<a href="http://veucialis.com/">cialis generic</a>
cialis 40 mg dosage
<a href=http://veucialis.com/>cialis tadalafil</a> ’

1261 GbvEvobre GbvEvobre | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 19:06 | Reagovat

generic cialis from india
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis online without a prescription</a>
24 hour cialis
<a href=http://veucialis.com/>cialis canada</a> ’

1262 EvEvobre EvEvobre | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 11:37 | Reagovat

cialis reviews
<a href="http://veucialis.com/">cheap cialis</a>
generic cialis in canada
<a href=http://veucialis.com/>cialis cheap</a> ’

1263 VecPlease VecPlease | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 14:14 | Reagovat

fresno ca
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday loan</a>
debt help
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loan lenders</a>

1264 OndcAgese OndcAgese | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 16:07 | Reagovat

drug viagra
http://genericonlineviaqra.com/
viagra brands
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra generic</a> OK’

1265 Lssdvdbifump Lssdvdbifump | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 16:20 | Reagovat

branded viagra
http://viasergeneric.com/
viagra information
<a href=http://viasergeneric.com/>generic viagra</a> OK’

1266 OndcAgese OndcAgese | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 16:34 | Reagovat

try viagra for free
http://genericonlineviaqra.com/
how much does viagra cost
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">buy generic viagra</a> OK’

1267 RvdBlueby RvdBlueby | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 21:51 | Reagovat

generic cheap viagra http://genericonlineviaqra.com/ ok’

1268 RvdBlueby RvdBlueby | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 22:19 | Reagovat
1269 EcfvMeenda EcfvMeenda | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 22:28 | Reagovat

buy viagra online uk http://viasergeneric.com/  OK’

1270 RokBlueby RokBlueby | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 12:34 | Reagovat

viagra brand 50 mg generic http://genericonlineviaqra.com/ ok’

1271 Mhtinocky Mhtinocky | E-mail | Web | 2. února 2018 v 4:20 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
lead loans <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loans bad credit</a>

1272 BrvsPlease BrvsPlease | E-mail | Web | 3. února 2018 v 12:47 | Reagovat

OK’
<a href="https://onlineloan.us.org/">online payday loan</a>
payday loans no faxing no credit checks <a href=https://onlineloan.us.org/>fast payday loan</a>

1273 Online Payday Loan Online Payday Loan | E-mail | Web | 3. února 2018 v 13:22 | Reagovat

cash advance loan <a href="https://cashadvanceloan.us.com">online payday advance</a> best payday loan sites <a href=https://cashadvanceloan.us.com>express cash advance</a>

1274 DxvFluple DxvFluple | E-mail | Web | 4. února 2018 v 16:26 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance usa</a>
personal loan debt consolidation <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loan</a>

1275 DxvFluple DxvFluple | E-mail | Web | 4. února 2018 v 22:28 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loans</a>
payday advance cash america <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance online</a>

1276 VrcBuimit VrcBuimit | E-mail | Web | 5. února 2018 v 10:31 | Reagovat

OK’
<a href="http://viasergeneric.com/">cheap generic viagra</a>
viagra women
<a href=http://viasergeneric.com/>cheap generic viagra</a>

1277 MvsdBlueby MvsdBlueby | E-mail | Web | 5. února 2018 v 16:37 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra without prescription</a>
generic viagra india
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra online without prescription</a>

1278 TvbSpump TvbSpump | E-mail | Web | 7. února 2018 v 8:26 | Reagovat

OK’
<a href="https://24paydayloan.org/">cash loan</a>
no fax same day payday loans https://24paydayloan.org/ - cash loan

1279 OmcOpilk OmcOpilk | E-mail | Web | 7. února 2018 v 12:31 | Reagovat

OK’
<a href="https://365paydayloan.org/"> no fax payday loans</a>
open bank account online https://365paydayloan.org/ -  hassle free payday loans

1280 Pbdinvop Pbdinvop | E-mail | Web | 13. února 2018 v 22:28 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">get business plan</a>
write my paper generator
https://writingbusinessplan.us.com/ - written business plan

1281 LbdFurse LbdFurse | E-mail | Web | 14. února 2018 v 2:00 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplan.us.com/">business plan outline</a>
do my assignment how to get a discount for write my paper
https://writebusinessplan.us.com/ - business plan outline

1282 HiceriaHepcor HiceriaHepcor | E-mail | Web | 14. února 2018 v 4:24 | Reagovat

hearing loss viagra use
<a href=http://www.bioshieldpill.com/>viagra without prescription</a>
is it safe for a teenager to take viagra
<a href="http://bioshieldpill.com/">generic viagra</a>
do we need prescription for viagra in india

1283 GbcBoida GbcBoida | E-mail | Web | 18. února 2018 v 20:21 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">loan online</a>
a payday loan no faxing <a href="https://loanonline.us.org/">payday loans no credit check</a>
OK’

1284 Gbrdiade Gbrdiade | E-mail | Web | Pondělí v 2:50 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> loans online</a>
loan debt consolidation <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> installment loans</a>
OK’

1285 Gbrdiade Gbrdiade | E-mail | Web | Pondělí v 12:17 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> online loans</a>
payday loan lenders <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> online loans</a>
OK’

1286 GbcBoida GbcBoida | E-mail | Web | Pondělí v 19:33 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
get loan online <a href="https://loanonline.us.org/">online loan</a>
OK’

1287 GbcBoida GbcBoida | E-mail | Web | Úterý v 1:26 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online payday loan</a>
what is a payday loan <a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>
OK’

1288 GbmBluse GbmBluse | E-mail | Web | Pátek v 21:55 | Reagovat

generic cialis - http://buycialisomskc.com/
cialis 5mg daily <a href=http://buycialisomskc.com/>cialis online</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama