Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

VA z pohledu Dimitrije od R.Mead!/VA from Dimitri's view from R.Mead!

28. července 2013 v 7:19 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Za to, že Dimitrij Belikov vyhrál hlasovací soutěž, nám fanouškům Richelle Mead napsala novou povídku "The Meeting" - Setkání. Jde o scénu ze začátku 1.dílu Vampýrské akademie, vše z pohledu Dimitrije!!!

Nechtěla jsem to jenom přeložit, ale chtěla jsem tomu dát i nějakou přijatelnou podobu pro čtení. Některé fráze jsem použila i z knížky, aby to bylo co nejpřesnější. Snad budete s překladem spokojení a užijete si Dimitrijův pohled. :-)

"Dimitriji!"
Ihned jsem se otočil za svým jménem a věnoval zlostný pohled strážci blížícímu se temnotou. Co si to myslel? Všichni tady venku dnes věděli, jak zásadní bylo zůstat v utajení. Nezáleželo na tom, že je mladý a jednoduše nadšený svojí první velkou misí. Nebyl tu prostor na žádné chyby, ne když jsme konečně po víc jak roce byli tak blízko. Když si uvědomil svoji chybu, zatvářil se omluvně. Ale ne dostatečně.
"Omlouvám se." Jeho hlas klesl k šepotu a poklepal si na ucho. "Sluchátko nefunguje. Zkontrolovali jsme dům, ale už jsou pryč. Musely být varovány, možná mají nějaké špehy podél ulice." Jak se jeho nadšení vrátilo, mladý strážce - Laurence - začal mluvit rychleji. "Přemýšlel jsem nad tím. Možná mají celou skupinu lidí, co s nimi pracují! To dává smysl, ne? Jak jinak by mohly zůstat mimo náš dosah tak dlouho? Je nepochybné, jak takhle konspirace sahá hluboko! Možná dnes budeme čelit celé armádě!"
Nic jsem neřekl a ani neprojevil žádné emoce, ačkoli jsem nad jeho slovy uvažoval. Opravdu to bylo něco záhadného, aby pár puberťaček uprchl bez jakéhokoli povšimnutí na dva roky, obzvlášť když jedna z nich je privilegovaná Morojská princezna a ta druhá dhampýrka delikventka s kázeňskou složkou tak tlustou, že to láme všechny školní rekordy. Když jsem se minulý rok připojil k učitelům na Akademii svatého Vladimíra a dozvěděl se o princeznině případu, byl jsem upřímně překvapený, že ty holky neuklouzly už dřív. Kdyby byly ve spojení s ostatními, vysvětlovalo by to, jak se mohly dokázat skrývat takhle dlouho… ale, i přes všechny naše nashromážděné informace, nikdy jsme neměli ani nejmenší náznak toho, že by měli nějakého komplice, natož celou armádu.
Laurence byl z mého mlčení nervózní a už se nadále neusmíval. "To je teď nepodstatný," řekl jsem mu. "A není důvod docházet k nějakým závěrům, když-"
"Dimitriji?" Ženský hlas zapraskal v mém sluchátku. "Navázali jsme s nimi vizuální kontakt. Blíží se ke křižovatce na Brown a Boudreaux, ze severu."
Bez dalších slov jsem se otočil a ihned zamířil vstříc jmenovaným ulicím. Slyšel jsem za sebou běžet Laurence, ale jeho krok byl kratší a nemohl se mnou téměř udržet krok. Snažil jsem se přinutit ke klidu, ale bylo to těžké, protože se mi zrychloval srdeční puls. Bylo to tady. Tohle je ono. Možná jsme ji konečně mohli chytit: Vasilisu Dragomirovou, ztracenou princeznu, poslední z jejího rodu. I když jsem věděl, že všechna práce strážců byla poctivá - včetně instrukcí od budoucích strážců - část mě toužila na Akademii svatého Vladimíra po něčem větším. Když jsem si přečetl případ princezny Dragomirové a zjistil, jak utekla ze školy, udělal jsem si z jejího nalezení vlastní projekt, postrkujíc vedení, které podle slov ostatních, bylo již bezradné.
Já? Já nevěřil na bezradnost.
Jak jsem se blížil ke křižovatce, zpomalil jsem tempo, aby mě Laurence mohl dohonit. Krátké prozkoumání okolí mi odhalilo tmavé obrysy strážců, kteří číhali ve stínech a za okolními objekty. Tohle byla to místa, která si zvolili k ukrytí. Rychle jsem opustil cestu a schoval se za stromem, naznačujíc pokýváním hlavou Laurenceovi, aby udělal to samé. Nemuseli jsme čekat dlouho. Jak jsem se zadíval na okraj stromu, uviděl jsem dvě blížící se ženské figury, jedna prakticky táhla tu druhou. Nejdřív jsem si myslel, že to musí být ta silnější dhampýrka a pomáhá princezně, ale jak se dostávaly blíž, jejich výšky a stavby těl prozrazovaly, že to bylo přesně naopak.
Neměl jsem čas uvažovat nad touhle zvláštností. Když byly asi šest stop ode mě, rychle jsem vystoupil ze stínu stromu a zablokoval jim cestu. Zastavily, a jakoukoli slabostí ta dhampýrská dívka trpěla, teď zmizela. Tvrdě popadla princeznu za ruku a stáhla ji za sebe, připravena mě od ní udržet co nejdál vlastním tělem. Kolem nás se zatím rozprostřeli ostatní strážci, zaujali obranné postoje a čekali na můj rozkaz. Tmavé oči dhampýrské dívky po nich přejely, ale dál soustředila veškerou pozornost na mě.
Nebyl jsem si zcela jistý, co bych od ní měl čekat, jestli uteče nebo bude prosit o svobodu. Místo toho ovšem před princeznou zaujala akorát ještě obranější pozici a řekla hlasem, který se jen stěží podobal zavrčení: "Nech ji na pokoji. Ani se jí nedotkneš."
Ta dívka byla evidentně v oslabení, ale i přesto stále vzdorná, jako bych byl ten v nevýhodě. V okamžicích, jako byl tento, jsem byl rád, že moji staří instruktoři v Rusku mě naučili skrývat své emoce - protože jsem byl překvapený. Přímo zaskočený. A když jsem viděl tuhle dhampýrskou dívku, náhle jsem naprosto přesně chápal, jak nám mohly unikat tak dlouho. Síť kompliců? Armáda? Laurence byl hlupák. Princezna nepotřebovala nic z toho, ne když měla svoji ochránkyni.
Rose Hathawayovou.
Vyzařovala z ní vášeň a intenzita téměř jako hmatatelná věc. Napětí naplnilo každou část jejího těla, jak se mě snažila udržet dál, varujíc mě před dalším pohybem. Ovládala ji zuřivost, kterou jsem neočekával. Uvědomil jsem si, že to nikdo neočekával. Nejspíš proto, že nikdo nečetl ve spisech její poslední prohřešky. Ale v jejích očích bylo znamení, že tohle není žádný vtip, že by klidně umřela tisíckrát, jen aby nikdo neublížil princezně za jejími zády. Připomínala mi soustředící se kočku, uhlazenou a krásnou - ale připravenou mi poškrábat obličej, když ji vyprovokuju.
Ano, i v tom špatném osvětlení jsem měl možnost vidět, jak je hezká - přímo vražedně hezká - a to mě udeřilo. Její fotky jí nevykreslily takovou, jaká skutečně byla. Dlouhé, tmavé vlasy jí rámovaly obličej, jehož kráse mohl jakýkoli muž jen těžko vzdorovat. Její oči, ačkoli byly naplněné nenávistí vůči mně, se zdály stále svůdné - což jí jedině přidalo na nebezpečnosti. Možná byla neozbrojená, ale Rose Hathawayová vlastnila spoustu zbraní.
Nechtěl jsem s ní bojovat, tak jsem natáhl ruce v uklidňujícím gestu a udělal k ní krok. "Nechci vám…"
Napadla mě.
Viděl jsem, že to přijde a nebyl jsem překvapený tak tou akcí, jako tím, že se o to pokusila i přes velkou převahu, která stála proti ní. Měl bych být vůbec překvapený? Pravděpodobně ne. Jak jsem vypozoroval, bylo očividné, že Rose je schopná udělat cokoli a bojovat s kýmkoli, jen aby ochránila svoji kamarádku. Obdivoval jsem to - vlastně jsem to hodně obdivoval - ale to mě nezastavilo, abych neudeřil ve snaze ji zastavit. Princezna byla dnes v noci stále mým cílem. A i když v sobě měla Rose vášeň a vzpurnost, její útok byl neohrabaný, takže bylo snadné se bránit. Až příliš dlouho už netrénovala. Špatně se z toho úderu zotavovala a začala padat, a já si vzpomněl, jak předtím klopýtala. Instinktivně jsem se po ní natáhl a zachytil ji dřív, než mohla dopadnout na zem, držíc ji stále na nohou. Její dlouhé, podivuhodné vlasy jí odkryly krk, na němž měla dvě krvavé stopy. Další překvapení - ale to aspoň vysvětlovalo její únavu a bledou pleť. Zřejmě její oddanost princezně přesahovala jen obranu. Rose si všimla mého pohledu, a tak pohodila hlavou, až jí vlasy zakryly krk.
Navzdory její beznadějné situaci jsem viděl její pružné tělo, jak se připravuje k dalšímu útoku. V reakci na to jsem se napjal, ačkoli jsem nechtěl být téhle odvážné, krásné a divoké holce nepřítelem. Chtěl jsem ji jako… co? Nebyl jsem si jistý. Nejspíš jako něco lepšího než špatnou bojovnici na ulici v Portlandu. Měla hodně potenciálu. Tahle holka by byla nezastavitelná, kdyby její talenty byly správně vyvinuté. Chtěl jsem jí pomoct.
Ale bojoval bych s ní, kdybych musel.
Náhle ji Princezna Vasilisa chytila za ruku. "Rose. Nedělej to."
Chvíli se nic nedělo a my všichni zůstali stát jako zmražení. A pak všechno její nebezpečí a nepřátelství zmizelo. Tedy, ne úplně všechno nepřátelství. V jejích očích byl stále nebezpečný pohled, který mě střežil. Zbytek jejího těla napovědělo, že i když zcela nepřijala porážku, svolila k příměří - tak dlouho, dokud jí nedám důvod pro poplach.
Neměl jsem to v úmyslu. Taky tě neplánuju ještě někdy takhle podceňovat, divoká dívko, pomyslel jsem si zahleděn do jejích očí. A ujistím se, aby tě už nikdo další také takhle nepodceňoval.
Spokojený, že byla klidná - alespoň teď - jsem od ní odtrhl pohled a zaměřil se na princeznu. I po tom všem, útěk nebo ne, Vasilisa Dragomirová byla stále z královské linie, a bylo třeba následovat jisté protokoly. Vysekl jsem jí poklonu.
"Jsem Dimitrij Belikov. Přišel jsem vás odvézt zpět na Akademii svatého Vladimíra, princezno."

"Dimitri!"
I turned instantly at the sound of my name, shooting a glare at the guardian approaching in the darkness. What was he thinking? Everyone out here tonight knew how essential secrecy was. It didn't matter that he was young and simply excited about his first big mission. We had no room for errors, not when this was the only break we'd had in over a year. Realizing his mistake, he grew apologetic, though not nearly enough.
"Sorry." He dropped his voice to a stage whisper and tapped his ear. "Headset's not working. We checked the house, and they're already gone. They must have had warning, maybe a perimeter of spies on the streets." As his excitement returned, the young guardian-Laurence-began speaking rapidly. "I was thinking about it. They probably have a whole network of people working with them! It makes sense, right? How else have they managed to stay ahead of us for so long? There's no telling how deep this conspiracy goes! We might be facing an army tonight!"
I said nothing and showed nothing as I mulled over his words. It was something of a mystery how a couple of teenage girls had managed to escape detection for two years, especially when one of them was a privileged Moroi princess and the other a delinquent dhampir with a disciplinary file so long that it broke school records. When I'd joined the teaching staff of St. Vladimir's last year and learned of the princess's case, I'd honestly been surprised the girls hadn't slipped up sooner. Being in league with others might explain how they'd remained hidden …and yet, in all our data gathering, we'd never once had even the slightest hint that they had one accomplice, let alone "a whole network" or "army."
My silence made Laurence nervous, and he no longer smiled. "It's irrelevant now," I told him. "And there's no point jumping to conclusions when-"
"Dimitri?" A female voice crackled in my earpiece. "We've got visuals on them. They're approaching the intersection of Brown and Boudreaux, from the north."
Without another word to Laurence, I turned and headed toward the streets indicated. I heard him running after me, but his stride was shorter, and he couldn't quite keep up. I tried to force calm as my heart rate increased, but it was difficult. This was it. This was it. We might finally have her: Vasilisa Dragomir, the missing princess, last of her line. Although I knew all guardian work was honorable-including the instruction of future guardians-part of me had longed for something more at St. Vladimir's. When I'd learned about the Dragomir princess and how she'd escaped the school, I'd made finding her a personal project, pushing leads that others had said were hopeless.
Me? I didn't believe in hopeless.
I slowed my pace as the intersection neared, allowing Laurence to catch up. A quick scan revealed the dark shapes of other guardians lurking in shadows and behind objects. This was the spot they'd chosen for the interception. Quickly, I stepped off the road and hid in the cover of a tree, urging Laurence to do the same with a jerk of my head. We didn't have to wait long. As I peered around the tree's edge, I saw two female figures approaching, one practically dragging the other along. At first, I assumed it must be the stronger dhampir helping the princess, but as they grew closer, their heights and builds revealed that it was exactly the opposite.
I had no time to ponder this oddity. When they were about six feet from me, I quickly stepped out from the tree and blocked their path. They came to a halt, and whatever weaknesses the dhampir girl had now vanished. She grabbed the princess roughly by the arm and jerked her back, so that the dhampir's own body served as a shield keeping me away. Around us, other guardians fanned out, taking defensive positions but not advancing without my command. The dhampir girl's dark eyes made note of them, but she kept her attention focused squarely on me.
I didn't entirely know what to expect from her, maybe that she'd try to run away or beg for her freedom. Instead, she shifted into an even more defensive position in front of the princess and spoke in a voice that was barely more than a growl: "Leave her alone. Don't touch her."
The girl was hopelessly outmatched yet still defiant, as though I were the one at a disadvantage. In moments like these, I was glad my old instructors in Russia had grilled me into concealing my feelings-because I was surprised. Very surprised. And as I took this dhampir girl in, I suddenly understood with perfect clarity how they'd eluded us for so long. A network of accomplices? An army? Laurence was a fool. The princess didn't need a network or army, not when she had this protector.
Rose Hathaway.
There was a passion and intensity that radiated off of her, almost like a palpable thing. Tension filled every part of her body as she regarded me, daring me to make a move. She possessed a fierceness I hadn't expected-that no one had expected, I realized, most likely because they couldn't see past that delinquent record of hers. But there was a look in her eyes now that said this was no joke, that she would die a thousand times over before she let anyone harm the princess at her back. She reminded me of a cornered wildcat, sleek and beautiful-but fully capable of clawing your face out if provoked.
And yes, even in the poor lighting, I could see that she was beautiful-in a deadly way-and that struck me too. Her pictures hadn't done her justice. Long, dark hair framed a face filled with the sort of hard-edged beauty a man might easily dash his heart against. Her eyes, though filled with hatred for me, still managed to be alluring-which only added to her danger. She might be unarmed, but Rose Hathaway was in possession of many weapons.
I didn't want to fight her and held out my hands in a placating gesture as I took a step forward. "I'm not going to-"
She attacked.
I saw it coming and wasn't surprised by the action itself so much as that she'd even try it with the odds stacked against her. Should I have been surprised? Probably not. As I'd observed, it was clear that Rose was willing to do anything and fight anyone to protect her friend. I admired that-I admired that a lot-but it didn't stop me from striking out to block her. The princess was still my goal tonight. And although Rose might have passion and defiance, her attack was clumsy and easy to deflect. She'd been gone too long from formal training. She recovered badly and started to fall, and I remembered how she'd stumbled earlier. Out of instinct, I reached out and caught her before she could hit the ground, keeping her steady on her feet. That long, marvelous hair fell away from her face, revealing two bloody marks on the side of her neck. Another surprise-but it explained her fatigue and pale complexion. Apparently her devotion to the princess went beyond just defense. Noticing my scrutiny, Rose knocked some of her tangled hair forward to cover her neck.
Despite the hopelessness of her situation, I could see her lithe body preparing for another attack. I tensed in response, even though I didn't want this brave, beautiful, and wild girl to be my enemy. I wanted her as…what? I wasn't sure. Something more than an outmatched scuffle on a Portland street. There was too much potential here. This girl could be unstoppable if her talents were properly cultivated. I wanted to help her.
But I would fight her if I had to.
Suddenly, Princess Vasilisa caught hold of her friend's hand. "Rose. Don't."
For a moment, nothing happened, and we all stood frozen. Then, slowly, the tension and hostility eased out of Rose's body. Well, not all of the hostility. There was still a dangerous glint in her eyes that kept me on guard. The rest of her body language said that although she hadn't exactly admitted defeat , she had conceded to a truce-so long as I gave her no cause for alarm.
I didn't plan to. I also don't plan on ever underestimating you again, wild girl, I thought, momentarily locking eyes with her. And I'll make sure no one else ever underestimates you either.
Satisfied that she was pacified-at least momentarily-I dragged my eyes from her dark gaze and focused on the princess. After all, runaway or not, Vasilisa Dragomir was the last of a royal line, and certain protocols had to be followed. I bowed before her.
"My name is Dimitri Belikov. I've come to take you back to St. Vladimir's Academy, Princess."

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (699)
Zobrazit starší komentáře

601 Bfrfvvtaup Bfrfvvtaup | E-mail | Web | 12. června 2017 v 11:59 | Reagovat

direct lender payday loans
<a href="https://fastcashloantrrh.org/">same day payday loans</a>
fast cash now
<a href="https://fastcashloantrrh.org/">fast cash</a>     ’

602 AndrewJinly AndrewJinly | E-mail | Web | 12. června 2017 v 13:31 | Reagovat

points for cash

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance loan</a>

    short term loan guaranteed approval

603 XerSemia XerSemia | E-mail | Web | 12. června 2017 v 14:01 | Reagovat

car insurance cheap - https://cheapcarinsurancestb.org/
cheap car insurance for <a href="https://cheapcarinsurancestb.org/">cheap insurance car</a> ’

604 Verctaup Verctaup | E-mail | Web | 12. června 2017 v 14:46 | Reagovat

insurance company ratings - https://carinsurancecompaniesrtbr.org/
top car insurance companies <a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">list car insurance companies</a> ’

605 Verctaup Verctaup | E-mail | Web | 12. června 2017 v 17:12 | Reagovat

nationwide mutual insurance company - https://carinsurancecompaniesrtbr.org/
list of car insurance companies <a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">nationwide mutual insurance company</a> ’

606 AndrewJinly AndrewJinly | E-mail | Web | 12. června 2017 v 17:52 | Reagovat

cash loans tuscaloosa

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday advance</a>

    payday loan free for first time

607 Iren1efax Iren1efax | E-mail | Web | 12. června 2017 v 18:34 | Reagovat

<a href="http://canadianpharmforyou.com/">cialis from canada</a>  http://canadianpharmforyou.com/ - cialis canada
canadian pharmacy cialis and viagra

608 VylMurb VylMurb | E-mail | Web | 12. června 2017 v 21:14 | Reagovat

instant auto insurance quotes - https://autoinsurancequotesajy.org/
fast car insurance quote <a href="https://autoinsurancequotesajy.org/">insurance life quotes</a> ’

609 Verciders Verciders | E-mail | Web | 12. června 2017 v 23:21 | Reagovat

cheapest insurance for cars - https://cheapestcarinsurancenil.org/
cheapest car insurance <a href="https://cheapestcarinsurancenil.org/">find the cheapest car insurance</a> ’

610 VylMurb VylMurb | E-mail | Web | 13. června 2017 v 0:11 | Reagovat

e insurance quotes - https://autoinsurancequotesajy.org/
insurance quote auto <a href="https://autoinsurancequotesajy.org/">compare auto insurance quotes online</a> ’

611 BvczFak BvczFak | E-mail | Web | 13. června 2017 v 4:38 | Reagovat

car insurance quotes comparison - https://autoinsurancequotenil.org/
general car insurance quotes online <a href="https://autoinsurancequotenil.org/">auto insurance quote</a> ’

612 Benhano Benhano | E-mail | Web | 13. června 2017 v 6:09 | Reagovat

for online payday loans - https://paydayloansonlineerhjl.org/
payday loans no credit check no employment verification <a href=https://paydayloansonlineerhjl.org/>payday loans online</a> ’

613 Dcwatheap Dcwatheap | E-mail | Web | 13. června 2017 v 11:25 | Reagovat

insurance company ratings
<a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">auto owners insurance company</a>
list of car insurance companies
<a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">list of car insurance companies</a>   ’

614 BvczFak BvczFak | E-mail | Web | 13. června 2017 v 11:59 | Reagovat

car insurance quote - https://autoinsurancequotenil.org/
auto insurance quote <a href="https://autoinsurancequotenil.org/">cheap car insurance quotes</a> ’

615 VrhnrTale VrhnrTale | E-mail | Web | 13. června 2017 v 13:03 | Reagovat

what is auto insurance
<a href="https://carinsuranceghn.org/">auto insurance quote from</a>
auto insurance quotes on
<a href=https://carinsuranceghn.org/>for auto insurance</a>     ’

616 Dcwatheap Dcwatheap | E-mail | Web | 13. června 2017 v 13:56 | Reagovat

list car insurance companies
<a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">best auto insurance companies</a>
for car insurance companies
<a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">cheap car insurance companies</a>   ’

617 VfbfbTale VfbfbTale | E-mail | Web | 13. června 2017 v 22:55 | Reagovat

cheap car insurance nj
<a href="https://cheapcarinsurancestb.org/">cheap insurance car</a>
cheap car insurance for a
<a href="https://cheapcarinsurancestb.org/">cheap auto insurance quotes online</a>     ’

618 Bvbtbtaup Bvbtbtaup | E-mail | Web | 13. června 2017 v 23:50 | Reagovat

cheapest car insurance quotes
<a href="https://autoinsurancequotesajy.org/">vehicle insurance quote</a>
car insurance quote online
<a href="https://autoinsurancequotesajy.org/">free quotes for auto insurance</a>     ’

619 SvfOreri SvfOreri | E-mail | Web | 14. června 2017 v 1:51 | Reagovat

axcess payday loans
<a href="https://paydayloansonlineerhjl.org/">online payday loans no credit check</a>
bad credit instant approval payday loans
<a href=https://carinsuranceghn.org/>for online payday loans</a>     ’

620 Poltaup Poltaup | E-mail | Web | 14. června 2017 v 11:58 | Reagovat

elephant auto insurance - https://comparecarinsurancerfgj.org/
accident insurance <a href="https://comparecarinsurancerfgj.org/">low cost car insurance</a> ’

621 Poltaup Poltaup | E-mail | Web | 14. června 2017 v 14:26 | Reagovat

allstate life insurance - https://comparecarinsurancerfgj.org/
cheapest car insurance online <a href="https://comparecarinsurancerfgj.org/">insurance card</a> ’

622 XefrSemia XefrSemia | E-mail | Web | 14. června 2017 v 17:32 | Reagovat

car in insurance quote - https://affordablecarinsurancenax.org/
cheap auto insurance in <a href="https://affordablecarinsurancenax.org/">affordable auto insurance quotes</a> ’

623 ArturoMoMub ArturoMoMub | E-mail | Web | 14. června 2017 v 17:42 | Reagovat

viagra information

<a href="http://canadianedtreatment.com/">buy viagra in canada</a>

buy pfizer viagra

<a href=http://canadianedtreatment.com/>viagra online pharmacy</a>

624 Ntriders Ntriders | E-mail | Web | 14. června 2017 v 18:17 | Reagovat

infinity insurance - https://insurancecarhum.org/
insurance adjuster <a href="https://insurancecarhum.org/">progressive auto insurance</a> ’

625 Cervfum Cervfum | E-mail | Web | 14. června 2017 v 18:35 | Reagovat

best for car insurance - https://bestcarinsuranceajn.org/
best car insurance rates in <a href=https://bestcarinsuranceajn.org/>best car insurance students</a> ’

626 VyddlMurb VyddlMurb | E-mail | Web | 15. června 2017 v 3:09 | Reagovat

how much car insurance is - https://carinsurancecompanydfgh.org/
cheap insurance car <a href="https://carinsurancecompanydfgh.org/">how much is car insurance</a> ’

627 Ntriders Ntriders | E-mail | Web | 15. června 2017 v 3:54 | Reagovat

hartford insurance - https://insurancecarhum.org/
car insurance shop <a href="https://insurancecarhum.org/">amica insurance</a> ’

628 VyddlMurb VyddlMurb | E-mail | Web | 15. června 2017 v 5:54 | Reagovat

compare auto insurance quotes - https://carinsurancecompanydfgh.org/
list car insurance companies <a href="https://carinsurancecompanydfgh.org/">quote auto insurance</a> ’

629 Buohano Buohano | E-mail | Web | 15. června 2017 v 9:51 | Reagovat

insurance auto auction - https://carinsuranceratesdvu.org/
florida auto insurance quote <a href=https://carinsuranceratesdvu.org/>car insurance rates by</a> ’

630 BvcvzFak BvcvzFak | E-mail | Web | 15. června 2017 v 14:06 | Reagovat

auto owners insurance online bill pay - https://autoinsuranceratesrthj.org/
home auto insurance <a href="https://autoinsuranceratesrthj.org/">auto owners insurance online bill pay</a> ’

631 VyddlMurb VyddlMurb | E-mail | Web | 15. června 2017 v 16:00 | Reagovat

quote on auto insurance - https://carinsurancecompanydfgh.org/
list car insurance companies <a href="https://carinsurancecompanydfgh.org/">car insurance la</a> ’

632 VedrdpamN VedrdpamN | E-mail | Web | 15. června 2017 v 17:58 | Reagovat

progressive casualty insurance company
<a href="https://insurancecarhum.org/">the general auto insurance</a>
auto insurance companies
<a href="https://insurancecarhum.org/">hartford insurance</a>   ’

633 NrghTale NrghTale | E-mail | Web | 15. června 2017 v 18:04 | Reagovat

best rate for car insurance
<a href="https://bestcarinsuranceajn.org/">best auto insurance rates</a>
what is the best car insurance
<a href=https://bestcarinsuranceajn.org/>the best car insurance company</a>     ’

634 NrghTale NrghTale | E-mail | Web | 15. června 2017 v 22:21 | Reagovat

best for car insurance
<a href="https://bestcarinsuranceajn.org/">best rates for auto insurance</a>
the best car insurance company
<a href=https://bestcarinsuranceajn.org/>lowest auto insurance rates</a>     ’

635 BvcvzFak BvcvzFak | E-mail | Web | 15. června 2017 v 22:26 | Reagovat

insurance motorcycles - https://autoinsuranceratesrthj.org/
auto owners insurance online bill pay <a href="https://autoinsuranceratesrthj.org/">adriana insurance</a> ’

636 Polltaup Polltaup | E-mail | Web | 16. června 2017 v 11:05 | Reagovat

cheap viagra - http://cheapviagrawmnpills.com/
buy viagra <a href="http://cheapviagrawmnpills.com/">viagra price</a> ’

637 XefrvSemia XefrvSemia | E-mail | Web | 16. června 2017 v 18:14 | Reagovat

viagra generic - http://edviagraonlinerx.com/
online viagra <a href="http://edviagraonlinerx.com/">generic viagra</a> ’

638 PliFak PliFak | E-mail | Web | 17. června 2017 v 2:37 | Reagovat

viagra - http://genericviagraceaonline.com/
viagra pills <a href="http://genericviagraceaonline.com/">viagra pills</a> ’

639 GrvMurb GrvMurb | E-mail | Web | 17. června 2017 v 21:13 | Reagovat

buy viagra - http://buyviagracegonline.com/
generic viagra <a href="http://buyviagracegonline.com/">viagra online</a> ’

640 XefrdvSemia XefrdvSemia | E-mail | Web | 18. června 2017 v 23:59 | Reagovat

installment loan - https://cetonlinecashadvancefastloans.org/
instant loans <a href="https://cetonlinecashadvancefastloans.org/">best payday loan company</a> ’

641 Jtrsfum Jtrsfum | E-mail | Web | 19. června 2017 v 0:01 | Reagovat

payday loan laws california - https://malepaydayloanscashadvance.org/
bad credit history payday loans <a href=https://malepaydayloanscashadvance.org/>instant payday loan no credit</a> ’

642 Poslltaup Poslltaup | E-mail | Web | 19. června 2017 v 0:08 | Reagovat

low interest loan - https://repsmallloansonlinepaydayloan.org/
cash advance online <a href="https://repsmallloansonlinepaydayloan.org/">bad credit car loan saving account payday loan student loan</a> ’

643 antoniotCax antoniotCax | E-mail | Web | 19. června 2017 v 12:34 | Reagovat

dyson animal manual <a href="http://dysonvacuumusa.com/">dyson vacuums sale</a> dyson compact upright <a href=http://dysonvacuumusa.com/>handheld dyson</a>

644 PdliFak PdliFak | E-mail | Web | 19. června 2017 v 16:26 | Reagovat

loan store - https://sampaydaylendersapprovedcash.org/
bank account <a href="https://sampaydaylendersapprovedcash.org/">business loans</a> ’

645 GrvddMurb GrvddMurb | E-mail | Web | 19. června 2017 v 19:41 | Reagovat

installment loans bad credit - https://loansbadcreditthun.org/
quick personal loans bad credit <a href="https://loansbadcreditthun.org/">easy loans bad credit</a> ’

646 GrvddMurb GrvddMurb | E-mail | Web | 19. června 2017 v 21:21 | Reagovat

quick loans bad credit - https://loansbadcreditthun.org/
payday loans bad credit <a href="https://loansbadcreditthun.org/">installment loans bad credit</a> ’

647 Gfdsiders Gfdsiders | E-mail | Web | 20. června 2017 v 10:34 | Reagovat

payday loan cash advance - https://cashadvanceonlinetfj.org/
cash advance payday loan <a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">cash advance loans online</a> ’

648 VedrcAtten VedrcAtten | E-mail | Web | 20. června 2017 v 10:35 | Reagovat

1000 online payday loan - https://onlinepaydayloanstbb.org/
online payday loans instant approval <a href="https://onlinepaydayloanstbb.org/">online payday advance loans</a> ’

649 NrgdhTale NrgdhTale | E-mail | Web | 20. června 2017 v 12:16 | Reagovat

cash advance now
<a href="https://paydayloansonlinevlm.org/">cash advance online</a>
online payday loans
<a href=https://paydayloansonlinevlm.org/>cash advance definition</a>     ’

650 PdcliFak PdcliFak | E-mail | Web | 20. června 2017 v 14:47 | Reagovat

installment loan - https://installmentloanertj.org/
personal installment loans poor credit <a href="https://installmentloanertj.org/">personal installment loans</a> ’

651 Djdjatheap Djdjatheap | E-mail | Web | 20. června 2017 v 18:19 | Reagovat

personal loans online
<a href="https://personalloanplk.org/">personal loans no credit check</a>
quick personal loans online
<a href="https://personalloanplk.org/">personal loans online</a>   ’

652 Befrderate Befrderate | E-mail | Web | 20. června 2017 v 21:39 | Reagovat

personal installment loans
<a href="https://installmentloanertj.org/">installment loans</a>
installment loan
<a href="https://installmentloanertj.org/">online installment loans</a>    ’

653 VedrcAtten VedrcAtten | E-mail | Web | 20. června 2017 v 23:49 | Reagovat

best online payday loan - https://onlinepaydayloanstbb.org/
for online payday loans <a href="https://onlinepaydayloanstbb.org/">100 online payday loan</a> ’

654 VewspamN VewspamN | E-mail | Web | 20. června 2017 v 23:53 | Reagovat

cash advance loan
<a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">cash advance america</a>
payday cash advance loan
<a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">cash advance loans</a>   ’

655 Verxtaup Verxtaup | E-mail | Web | Středa v 1:47 | Reagovat

quick personal loans bad credit
<a href="https://loansbadcreditthun.org/">home loans bad credit</a>
best personal loans bad credit
<a href="https://loansbadcreditthun.org/">quick personal loans bad credit</a>     ’

656 VewspamN VewspamN | E-mail | Web | Středa v 1:49 | Reagovat

same day cash advance
<a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">payday cash advance loan</a>
cash advances payday loan
<a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">cash advance loan</a>   ’

657 marshalPar marshalPar | E-mail | Web | Středa v 12:24 | Reagovat

liberty auto insurance <a href="http://autoinsurancesus.com/">auto loan calculators</a> amco insurance company <a href=http://autoinsurancesus.com/>21 century auto insurance</a>
farmers mutual insurance

658 BrdedMurb BrdedMurb | E-mail | Web | Čtvrtek v 18:47 | Reagovat

cash advance online - https://cashadvancetfj.com/
cash advance payday loan <a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance</a> ’

659 BrellAtten BrellAtten | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:53 | Reagovat

bad credit credit cards - https://badcreditjkkl.com/
bad credit personal loans <a href="https://badcreditjkkl.com/">loans for bad credit</a> ’

660 LlkidFak LlkidFak | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:53 | Reagovat

personal loans for bad credit - https://personalloanplk.com/
personal loans for bad credit <a href="https://personalloanplk.com/">fast cash personal loans</a> ’

661 BrellAtten BrellAtten | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:28 | Reagovat

bad credit loan - https://badcreditjkkl.com/
loan bad credit <a href="https://badcreditjkkl.com/">loans for bad credit</a> ’

662 BrellAtten BrellAtten | E-mail | Web | Pátek v 0:08 | Reagovat

loans bad credit - https://badcreditjkkl.com/
loans bad credit <a href="https://badcreditjkkl.com/">loans with bad credit</a> ’

663 BrdedMurb BrdedMurb | E-mail | Web | Pátek v 0:49 | Reagovat

cash advance - https://cashadvancetfj.com/
cash advance online <a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance loan</a> ’

664 LlkidFak LlkidFak | E-mail | Web | Pátek v 1:39 | Reagovat

personal loans bad credit - https://personalloanplk.com/
fast cash personal loans <a href="https://personalloanplk.com/">personal loans bad credit</a> ’

665 Fervfgfum Fervfgfum | E-mail | Web | Pátek v 1:56 | Reagovat

cheap cialis - http://cialisonlineanegeneric.com/
cialis online <a href=http://cialisonlineanegeneric.com/>buy cialis</a> ’

666 Gfdddsiders Gfdddsiders | E-mail | Web | Pátek v 3:05 | Reagovat

bad credit instant approval payday loans - https://paydayloansxxe.com/
no fax payday loans direct lenders <a href=https://paydayloansxxe.com/>bad credit instant approval payday loans</a> ’

667 Lwvchano Lwvchano | E-mail | Web | Pátek v 4:34 | Reagovat

payday loans online - https://paydayeev.com/
quick faxless payday loan <a href=https://paydayeev.com/>quick faxless payday loan</a> ’

668 LlkidFak LlkidFak | E-mail | Web | Pátek v 4:43 | Reagovat

bad credit personal loans - https://personalloanplk.com/
personal loan <a href="https://personalloanplk.com/">fast cash personal loans</a> ’

669 BrdedMurb BrdedMurb | E-mail | Web | Pátek v 7:54 | Reagovat

cash advance near me - https://cashadvancetfj.com/
cash advance <a href="https://cashadvancetfj.com/">payday loans cash advances</a> ’

670 Bfrdtheap Bfrdtheap | E-mail | Web | Pátek v 12:55 | Reagovat

installment payday loans
<a href="https://installmentloannbbm.com/">bad credit installment loans</a>
personal installment loan
<a href=https://installmentloannbbm.com/>online installment loans</a>   ’

671 Bfrdtheap Bfrdtheap | E-mail | Web | Pátek v 12:58 | Reagovat

installment loans
<a href="https://installmentloannbbm.com/">payday loan installment</a>
personal installment loan
<a href=https://installmentloannbbm.com/>bad credit personal installment loan</a>   ’

672 CcTale CcTale | E-mail | Web | Pátek v 15:37 | Reagovat

personal loans bad credit
<a href="https://badcreditjkkl.com/">bad credit loan payday loans payday lender bad credit loan</a>
bad credit lender no payday loan
<a href="https://badcreditjkkl.com/">personal loans with bad credit</a>     ’

673 VedwspamN VedwspamN | E-mail | Web | Pátek v 16:00 | Reagovat

no fax same day payday loans
<a href="https://paydayloansxxe.com/">no fax no teletrack payday loans</a>
online payday loans with
<a href=https://paydayloansxxe.com/>1 hour payday loans no credit check</a>   ’

674 CcTale CcTale | E-mail | Web | Pátek v 18:17 | Reagovat

bad credit loans andnot payday loan
<a href="https://badcreditjkkl.com/">loans for bad credit</a>
bad credit loan payday loans payday lender bad credit loan
<a href="https://badcreditjkkl.com/">bad credit loans andnot payday loan</a>     ’

675 Bfrdtheap Bfrdtheap | E-mail | Web | Pátek v 19:23 | Reagovat

payday loan installment
<a href="https://installmentloannbbm.com/">bad credit installment loans</a>
get installment loan
<a href=https://installmentloannbbm.com/>get installment loan</a>   ’

676 Vedrxtaup Vedrxtaup | E-mail | Web | Pátek v 21:24 | Reagovat

cash advance online
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance loans</a>
cash advance online
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance near me</a>     ’

677 Bfrddtheap Bfrddtheap | E-mail | Web | Sobota v 1:59 | Reagovat

bad check to a mississippi payday loan
<a href="https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/">bad credit personal loan</a>
consolidate debt
<a href=https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/>payday in advance</a>   ’

678 Vedrxtaup Vedrxtaup | E-mail | Web | Sobota v 2:11 | Reagovat

cash advance
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance payday loan</a>
cash advance loans
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance payday loan</a>     ’

679 CcgTale CcgTale | E-mail | Web | Sobota v 4:20 | Reagovat

personal loans online
<a href="https://vekpaydayadvanceloanssamepayday.com/">instant approval personal loans</a>
guaranteed bad credit personal loans
<a href="https://vekpaydayadvanceloanssamepayday.com/">easy personal loans</a>     ’

680 Bbfgerate Bbfgerate | E-mail | Web | Sobota v 4:33 | Reagovat

personal loans bad credit
<a href="https://personalloanplk.com/">personal loan</a>
personal loans for bad credit
<a href="https://personalloanplk.com/">loans personal loans</a>    ’

681 VdedwspamN VdedwspamN | E-mail | Web | Sobota v 5:29 | Reagovat

online loan
<a href="https://zxepersonalloansonlinesmall.com/">cash check</a>
lendup
<a href=https://zxepersonalloansonlinesmall.com/>credit card debt consolidation</a>   ’

682 Vedrxtaup Vedrxtaup | E-mail | Web | Sobota v 7:32 | Reagovat

cash advance loans
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance payday loans online</a>
cash advance loan
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance online</a>     ’

683 Bbfgerate Bbfgerate | E-mail | Web | Sobota v 7:36 | Reagovat

personal loans bad credit
<a href="https://personalloanplk.com/">personal loans no faxing</a>
personal loans no faxing
<a href="https://personalloanplk.com/">fast cash personal loans</a>    ’

684 VdedwspamN VdedwspamN | E-mail | Web | Sobota v 9:37 | Reagovat

what is debt consolidation
<a href="https://zxepersonalloansonlinesmall.com/">bad credit personal loans</a>
personal loans with bad credit
<a href=https://zxepersonalloansonlinesmall.com/>small business loan bad credit</a>   ’

685 marshalPar marshalPar | E-mail | Web | Sobota v 23:44 | Reagovat

iaa auctions <a href="http://autoinsurancesus.com/">car insurance</a> allstate insurance quotes <a href=http://autoinsurancesus.com/>best auto insurance rates</a>
mapfre insurance

686 Bdbfgerate Bdbfgerate | E-mail | Web | Neděle v 6:02 | Reagovat

unsecured personal loans
<a href="https://personalloanplk.com/">personal loan</a>
personal loan
<a href="https://personalloanplk.com/">fast cash personal loans</a>    ’

687 Veddrxtaup Veddrxtaup | E-mail | Web | Neděle v 12:18 | Reagovat

cash advance payday loans online
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance loans</a>
cash advance online
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance loans</a>     ’

688 VdedwspamN VdedwspamN | E-mail | Web | Neděle v 15:12 | Reagovat

cash advance online
<a href="https://zxepersonalloansonlinesmall.com/">advance</a>
student loan consolidation
<a href=https://zxepersonalloansonlinesmall.com/>bad credit instant approval payday loans</a>   ’

689 Bfrddtheap Bfrddtheap | E-mail | Web | Neděle v 19:16 | Reagovat

payday loans in
<a href="https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/">online check advance</a>
online instant payday loans
<a href=https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/>fast cash personal loans</a>   ’

690 Brddvfum Brddvfum | E-mail | Web | Neděle v 23:02 | Reagovat

speedy cash - http://rfgpersonalloan.com/
online payday loans no credit check <a href=http://rfgpersonalloan.com/>payday loans online direct lenders only</a> ’

691 Brddvfum Brddvfum | E-mail | Web | Včera v 0:00 | Reagovat

payday loans near me - http://rfgpersonalloan.com/
cash loans <a href=http://rfgpersonalloan.com/>payday loans</a> ’

692 Brddvfum Brddvfum | E-mail | Web | Včera v 2:51 | Reagovat

payday loans near me - http://rfgpersonalloan.com/
best payday loans <a href=http://rfgpersonalloan.com/>cash express</a> ’

693 AredeDob AredeDob | E-mail | Web | Včera v 17:11 | Reagovat

does medicare cover viagra
<a href=http://buyviagrawvrxonline.com>buy viagra online</a>
aurogra vs viagra
<a href="http://buyviagrawvrxonline.com">viagra cheap</a>

694 Swertheap Swertheap | E-mail | Web | Včera v 17:33 | Reagovat

easy payday loan online
<a href="https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/">apply credit card bad credit</a>
payday loans for
<a href=https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/>online payday loans direct lender</a>   ’

695 Swertheap Swertheap | E-mail | Web | Včera v 17:38 | Reagovat

instant loans
<a href="https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/">cash advance payday loans online</a>
loan calculator
<a href=https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/>debt settlement</a>   ’

696 Brdddvfum Brdddvfum | E-mail | Web | Včera v 20:02 | Reagovat

payday advance direct lender - https://vekpaydayadvanceloanssamepayday.com/
personal loans <a href=https://vekpaydayadvanceloanssamepayday.com/>bad credit debt consolidation internet payday loan</a> ’

697 Btutaup Btutaup | E-mail | Web | Včera v 23:12 | Reagovat

finance payday
<a href="https://cashadvancetfj.com/">quick and easy payday loan</a>
payday loans
<a href="https://cashadvancetfj.com/">1 hour payday loans no credit check</a>     ’

698 Benniefuews Benniefuews | E-mail | Web | Dnes v 5:46 | Reagovat

medication prices <a href="http://www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/">canadian pharmacy online</a> generic viagra from canada <a href=http://www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/>prescription for cialis</a>

699 Lwvdgcdhano Lwvdgcdhano | E-mail | Web | Dnes v 13:03 | Reagovat

online long term payday loans - http://personalloanacfv.com/
bad credit loans for military payday loans for military <a href=http://personalloanacfv.com/>small business loan bad credit</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama