Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

VA z pohledu Dimitrije od R.Mead!/VA from Dimitri's view from R.Mead!

28. července 2013 v 7:19 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Za to, že Dimitrij Belikov vyhrál hlasovací soutěž, nám fanouškům Richelle Mead napsala novou povídku "The Meeting" - Setkání. Jde o scénu ze začátku 1.dílu Vampýrské akademie, vše z pohledu Dimitrije!!!

Nechtěla jsem to jenom přeložit, ale chtěla jsem tomu dát i nějakou přijatelnou podobu pro čtení. Některé fráze jsem použila i z knížky, aby to bylo co nejpřesnější. Snad budete s překladem spokojení a užijete si Dimitrijův pohled. :-)

"Dimitriji!"
Ihned jsem se otočil za svým jménem a věnoval zlostný pohled strážci blížícímu se temnotou. Co si to myslel? Všichni tady venku dnes věděli, jak zásadní bylo zůstat v utajení. Nezáleželo na tom, že je mladý a jednoduše nadšený svojí první velkou misí. Nebyl tu prostor na žádné chyby, ne když jsme konečně po víc jak roce byli tak blízko. Když si uvědomil svoji chybu, zatvářil se omluvně. Ale ne dostatečně.
"Omlouvám se." Jeho hlas klesl k šepotu a poklepal si na ucho. "Sluchátko nefunguje. Zkontrolovali jsme dům, ale už jsou pryč. Musely být varovány, možná mají nějaké špehy podél ulice." Jak se jeho nadšení vrátilo, mladý strážce - Laurence - začal mluvit rychleji. "Přemýšlel jsem nad tím. Možná mají celou skupinu lidí, co s nimi pracují! To dává smysl, ne? Jak jinak by mohly zůstat mimo náš dosah tak dlouho? Je nepochybné, jak takhle konspirace sahá hluboko! Možná dnes budeme čelit celé armádě!"
Nic jsem neřekl a ani neprojevil žádné emoce, ačkoli jsem nad jeho slovy uvažoval. Opravdu to bylo něco záhadného, aby pár puberťaček uprchl bez jakéhokoli povšimnutí na dva roky, obzvlášť když jedna z nich je privilegovaná Morojská princezna a ta druhá dhampýrka delikventka s kázeňskou složkou tak tlustou, že to láme všechny školní rekordy. Když jsem se minulý rok připojil k učitelům na Akademii svatého Vladimíra a dozvěděl se o princeznině případu, byl jsem upřímně překvapený, že ty holky neuklouzly už dřív. Kdyby byly ve spojení s ostatními, vysvětlovalo by to, jak se mohly dokázat skrývat takhle dlouho… ale, i přes všechny naše nashromážděné informace, nikdy jsme neměli ani nejmenší náznak toho, že by měli nějakého komplice, natož celou armádu.
Laurence byl z mého mlčení nervózní a už se nadále neusmíval. "To je teď nepodstatný," řekl jsem mu. "A není důvod docházet k nějakým závěrům, když-"
"Dimitriji?" Ženský hlas zapraskal v mém sluchátku. "Navázali jsme s nimi vizuální kontakt. Blíží se ke křižovatce na Brown a Boudreaux, ze severu."
Bez dalších slov jsem se otočil a ihned zamířil vstříc jmenovaným ulicím. Slyšel jsem za sebou běžet Laurence, ale jeho krok byl kratší a nemohl se mnou téměř udržet krok. Snažil jsem se přinutit ke klidu, ale bylo to těžké, protože se mi zrychloval srdeční puls. Bylo to tady. Tohle je ono. Možná jsme ji konečně mohli chytit: Vasilisu Dragomirovou, ztracenou princeznu, poslední z jejího rodu. I když jsem věděl, že všechna práce strážců byla poctivá - včetně instrukcí od budoucích strážců - část mě toužila na Akademii svatého Vladimíra po něčem větším. Když jsem si přečetl případ princezny Dragomirové a zjistil, jak utekla ze školy, udělal jsem si z jejího nalezení vlastní projekt, postrkujíc vedení, které podle slov ostatních, bylo již bezradné.
Já? Já nevěřil na bezradnost.
Jak jsem se blížil ke křižovatce, zpomalil jsem tempo, aby mě Laurence mohl dohonit. Krátké prozkoumání okolí mi odhalilo tmavé obrysy strážců, kteří číhali ve stínech a za okolními objekty. Tohle byla to místa, která si zvolili k ukrytí. Rychle jsem opustil cestu a schoval se za stromem, naznačujíc pokýváním hlavou Laurenceovi, aby udělal to samé. Nemuseli jsme čekat dlouho. Jak jsem se zadíval na okraj stromu, uviděl jsem dvě blížící se ženské figury, jedna prakticky táhla tu druhou. Nejdřív jsem si myslel, že to musí být ta silnější dhampýrka a pomáhá princezně, ale jak se dostávaly blíž, jejich výšky a stavby těl prozrazovaly, že to bylo přesně naopak.
Neměl jsem čas uvažovat nad touhle zvláštností. Když byly asi šest stop ode mě, rychle jsem vystoupil ze stínu stromu a zablokoval jim cestu. Zastavily, a jakoukoli slabostí ta dhampýrská dívka trpěla, teď zmizela. Tvrdě popadla princeznu za ruku a stáhla ji za sebe, připravena mě od ní udržet co nejdál vlastním tělem. Kolem nás se zatím rozprostřeli ostatní strážci, zaujali obranné postoje a čekali na můj rozkaz. Tmavé oči dhampýrské dívky po nich přejely, ale dál soustředila veškerou pozornost na mě.
Nebyl jsem si zcela jistý, co bych od ní měl čekat, jestli uteče nebo bude prosit o svobodu. Místo toho ovšem před princeznou zaujala akorát ještě obranější pozici a řekla hlasem, který se jen stěží podobal zavrčení: "Nech ji na pokoji. Ani se jí nedotkneš."
Ta dívka byla evidentně v oslabení, ale i přesto stále vzdorná, jako bych byl ten v nevýhodě. V okamžicích, jako byl tento, jsem byl rád, že moji staří instruktoři v Rusku mě naučili skrývat své emoce - protože jsem byl překvapený. Přímo zaskočený. A když jsem viděl tuhle dhampýrskou dívku, náhle jsem naprosto přesně chápal, jak nám mohly unikat tak dlouho. Síť kompliců? Armáda? Laurence byl hlupák. Princezna nepotřebovala nic z toho, ne když měla svoji ochránkyni.
Rose Hathawayovou.
Vyzařovala z ní vášeň a intenzita téměř jako hmatatelná věc. Napětí naplnilo každou část jejího těla, jak se mě snažila udržet dál, varujíc mě před dalším pohybem. Ovládala ji zuřivost, kterou jsem neočekával. Uvědomil jsem si, že to nikdo neočekával. Nejspíš proto, že nikdo nečetl ve spisech její poslední prohřešky. Ale v jejích očích bylo znamení, že tohle není žádný vtip, že by klidně umřela tisíckrát, jen aby nikdo neublížil princezně za jejími zády. Připomínala mi soustředící se kočku, uhlazenou a krásnou - ale připravenou mi poškrábat obličej, když ji vyprovokuju.
Ano, i v tom špatném osvětlení jsem měl možnost vidět, jak je hezká - přímo vražedně hezká - a to mě udeřilo. Její fotky jí nevykreslily takovou, jaká skutečně byla. Dlouhé, tmavé vlasy jí rámovaly obličej, jehož kráse mohl jakýkoli muž jen těžko vzdorovat. Její oči, ačkoli byly naplněné nenávistí vůči mně, se zdály stále svůdné - což jí jedině přidalo na nebezpečnosti. Možná byla neozbrojená, ale Rose Hathawayová vlastnila spoustu zbraní.
Nechtěl jsem s ní bojovat, tak jsem natáhl ruce v uklidňujícím gestu a udělal k ní krok. "Nechci vám…"
Napadla mě.
Viděl jsem, že to přijde a nebyl jsem překvapený tak tou akcí, jako tím, že se o to pokusila i přes velkou převahu, která stála proti ní. Měl bych být vůbec překvapený? Pravděpodobně ne. Jak jsem vypozoroval, bylo očividné, že Rose je schopná udělat cokoli a bojovat s kýmkoli, jen aby ochránila svoji kamarádku. Obdivoval jsem to - vlastně jsem to hodně obdivoval - ale to mě nezastavilo, abych neudeřil ve snaze ji zastavit. Princezna byla dnes v noci stále mým cílem. A i když v sobě měla Rose vášeň a vzpurnost, její útok byl neohrabaný, takže bylo snadné se bránit. Až příliš dlouho už netrénovala. Špatně se z toho úderu zotavovala a začala padat, a já si vzpomněl, jak předtím klopýtala. Instinktivně jsem se po ní natáhl a zachytil ji dřív, než mohla dopadnout na zem, držíc ji stále na nohou. Její dlouhé, podivuhodné vlasy jí odkryly krk, na němž měla dvě krvavé stopy. Další překvapení - ale to aspoň vysvětlovalo její únavu a bledou pleť. Zřejmě její oddanost princezně přesahovala jen obranu. Rose si všimla mého pohledu, a tak pohodila hlavou, až jí vlasy zakryly krk.
Navzdory její beznadějné situaci jsem viděl její pružné tělo, jak se připravuje k dalšímu útoku. V reakci na to jsem se napjal, ačkoli jsem nechtěl být téhle odvážné, krásné a divoké holce nepřítelem. Chtěl jsem ji jako… co? Nebyl jsem si jistý. Nejspíš jako něco lepšího než špatnou bojovnici na ulici v Portlandu. Měla hodně potenciálu. Tahle holka by byla nezastavitelná, kdyby její talenty byly správně vyvinuté. Chtěl jsem jí pomoct.
Ale bojoval bych s ní, kdybych musel.
Náhle ji Princezna Vasilisa chytila za ruku. "Rose. Nedělej to."
Chvíli se nic nedělo a my všichni zůstali stát jako zmražení. A pak všechno její nebezpečí a nepřátelství zmizelo. Tedy, ne úplně všechno nepřátelství. V jejích očích byl stále nebezpečný pohled, který mě střežil. Zbytek jejího těla napovědělo, že i když zcela nepřijala porážku, svolila k příměří - tak dlouho, dokud jí nedám důvod pro poplach.
Neměl jsem to v úmyslu. Taky tě neplánuju ještě někdy takhle podceňovat, divoká dívko, pomyslel jsem si zahleděn do jejích očí. A ujistím se, aby tě už nikdo další také takhle nepodceňoval.
Spokojený, že byla klidná - alespoň teď - jsem od ní odtrhl pohled a zaměřil se na princeznu. I po tom všem, útěk nebo ne, Vasilisa Dragomirová byla stále z královské linie, a bylo třeba následovat jisté protokoly. Vysekl jsem jí poklonu.
"Jsem Dimitrij Belikov. Přišel jsem vás odvézt zpět na Akademii svatého Vladimíra, princezno."

"Dimitri!"
I turned instantly at the sound of my name, shooting a glare at the guardian approaching in the darkness. What was he thinking? Everyone out here tonight knew how essential secrecy was. It didn't matter that he was young and simply excited about his first big mission. We had no room for errors, not when this was the only break we'd had in over a year. Realizing his mistake, he grew apologetic, though not nearly enough.
"Sorry." He dropped his voice to a stage whisper and tapped his ear. "Headset's not working. We checked the house, and they're already gone. They must have had warning, maybe a perimeter of spies on the streets." As his excitement returned, the young guardian-Laurence-began speaking rapidly. "I was thinking about it. They probably have a whole network of people working with them! It makes sense, right? How else have they managed to stay ahead of us for so long? There's no telling how deep this conspiracy goes! We might be facing an army tonight!"
I said nothing and showed nothing as I mulled over his words. It was something of a mystery how a couple of teenage girls had managed to escape detection for two years, especially when one of them was a privileged Moroi princess and the other a delinquent dhampir with a disciplinary file so long that it broke school records. When I'd joined the teaching staff of St. Vladimir's last year and learned of the princess's case, I'd honestly been surprised the girls hadn't slipped up sooner. Being in league with others might explain how they'd remained hidden …and yet, in all our data gathering, we'd never once had even the slightest hint that they had one accomplice, let alone "a whole network" or "army."
My silence made Laurence nervous, and he no longer smiled. "It's irrelevant now," I told him. "And there's no point jumping to conclusions when-"
"Dimitri?" A female voice crackled in my earpiece. "We've got visuals on them. They're approaching the intersection of Brown and Boudreaux, from the north."
Without another word to Laurence, I turned and headed toward the streets indicated. I heard him running after me, but his stride was shorter, and he couldn't quite keep up. I tried to force calm as my heart rate increased, but it was difficult. This was it. This was it. We might finally have her: Vasilisa Dragomir, the missing princess, last of her line. Although I knew all guardian work was honorable-including the instruction of future guardians-part of me had longed for something more at St. Vladimir's. When I'd learned about the Dragomir princess and how she'd escaped the school, I'd made finding her a personal project, pushing leads that others had said were hopeless.
Me? I didn't believe in hopeless.
I slowed my pace as the intersection neared, allowing Laurence to catch up. A quick scan revealed the dark shapes of other guardians lurking in shadows and behind objects. This was the spot they'd chosen for the interception. Quickly, I stepped off the road and hid in the cover of a tree, urging Laurence to do the same with a jerk of my head. We didn't have to wait long. As I peered around the tree's edge, I saw two female figures approaching, one practically dragging the other along. At first, I assumed it must be the stronger dhampir helping the princess, but as they grew closer, their heights and builds revealed that it was exactly the opposite.
I had no time to ponder this oddity. When they were about six feet from me, I quickly stepped out from the tree and blocked their path. They came to a halt, and whatever weaknesses the dhampir girl had now vanished. She grabbed the princess roughly by the arm and jerked her back, so that the dhampir's own body served as a shield keeping me away. Around us, other guardians fanned out, taking defensive positions but not advancing without my command. The dhampir girl's dark eyes made note of them, but she kept her attention focused squarely on me.
I didn't entirely know what to expect from her, maybe that she'd try to run away or beg for her freedom. Instead, she shifted into an even more defensive position in front of the princess and spoke in a voice that was barely more than a growl: "Leave her alone. Don't touch her."
The girl was hopelessly outmatched yet still defiant, as though I were the one at a disadvantage. In moments like these, I was glad my old instructors in Russia had grilled me into concealing my feelings-because I was surprised. Very surprised. And as I took this dhampir girl in, I suddenly understood with perfect clarity how they'd eluded us for so long. A network of accomplices? An army? Laurence was a fool. The princess didn't need a network or army, not when she had this protector.
Rose Hathaway.
There was a passion and intensity that radiated off of her, almost like a palpable thing. Tension filled every part of her body as she regarded me, daring me to make a move. She possessed a fierceness I hadn't expected-that no one had expected, I realized, most likely because they couldn't see past that delinquent record of hers. But there was a look in her eyes now that said this was no joke, that she would die a thousand times over before she let anyone harm the princess at her back. She reminded me of a cornered wildcat, sleek and beautiful-but fully capable of clawing your face out if provoked.
And yes, even in the poor lighting, I could see that she was beautiful-in a deadly way-and that struck me too. Her pictures hadn't done her justice. Long, dark hair framed a face filled with the sort of hard-edged beauty a man might easily dash his heart against. Her eyes, though filled with hatred for me, still managed to be alluring-which only added to her danger. She might be unarmed, but Rose Hathaway was in possession of many weapons.
I didn't want to fight her and held out my hands in a placating gesture as I took a step forward. "I'm not going to-"
She attacked.
I saw it coming and wasn't surprised by the action itself so much as that she'd even try it with the odds stacked against her. Should I have been surprised? Probably not. As I'd observed, it was clear that Rose was willing to do anything and fight anyone to protect her friend. I admired that-I admired that a lot-but it didn't stop me from striking out to block her. The princess was still my goal tonight. And although Rose might have passion and defiance, her attack was clumsy and easy to deflect. She'd been gone too long from formal training. She recovered badly and started to fall, and I remembered how she'd stumbled earlier. Out of instinct, I reached out and caught her before she could hit the ground, keeping her steady on her feet. That long, marvelous hair fell away from her face, revealing two bloody marks on the side of her neck. Another surprise-but it explained her fatigue and pale complexion. Apparently her devotion to the princess went beyond just defense. Noticing my scrutiny, Rose knocked some of her tangled hair forward to cover her neck.
Despite the hopelessness of her situation, I could see her lithe body preparing for another attack. I tensed in response, even though I didn't want this brave, beautiful, and wild girl to be my enemy. I wanted her as…what? I wasn't sure. Something more than an outmatched scuffle on a Portland street. There was too much potential here. This girl could be unstoppable if her talents were properly cultivated. I wanted to help her.
But I would fight her if I had to.
Suddenly, Princess Vasilisa caught hold of her friend's hand. "Rose. Don't."
For a moment, nothing happened, and we all stood frozen. Then, slowly, the tension and hostility eased out of Rose's body. Well, not all of the hostility. There was still a dangerous glint in her eyes that kept me on guard. The rest of her body language said that although she hadn't exactly admitted defeat , she had conceded to a truce-so long as I gave her no cause for alarm.
I didn't plan to. I also don't plan on ever underestimating you again, wild girl, I thought, momentarily locking eyes with her. And I'll make sure no one else ever underestimates you either.
Satisfied that she was pacified-at least momentarily-I dragged my eyes from her dark gaze and focused on the princess. After all, runaway or not, Vasilisa Dragomir was the last of a royal line, and certain protocols had to be followed. I bowed before her.
"My name is Dimitri Belikov. I've come to take you back to St. Vladimir's Academy, Princess."

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1480)
Zobrazit starší komentáře

1401 Jarredhot Jarredhot | E-mail | Web | 6. září 2018 v 4:02 | Reagovat

<a href=http://vfleb.us/>http://vfleb.us/</a> excussyFabyImpegasia

1402 CharlesLox CharlesLox | E-mail | Web | 6. září 2018 v 17:47 | Reagovat

<a href=http://vgejq.us/>http://vgejq.us/</a> excussyFabyImpegasia

1403 WilliamMic WilliamMic | E-mail | Web | 7. září 2018 v 4:41 | Reagovat

<a href=http://zgwhi.us/>http://zgwhi.us/</a> excussyFabyImpegasia

1404 FrankHyday FrankHyday | E-mail | Web | 7. září 2018 v 18:37 | Reagovat

<a href=http://yiglt.us/>http://yiglt.us/</a> excussyFabyImpegasia

1405 RickieDiunc RickieDiunc | E-mail | Web | 7. září 2018 v 19:07 | Reagovat

<a href=http://svobn.us/>http://svobn.us/</a> excussyFabyImpegasia

1406 AdrianHom AdrianHom | E-mail | Web | 10. září 2018 v 2:45 | Reagovat

<a href=http://skbsb.us/>http://skbsb.us/</a> excussyFabyImpegasia

1407 WilliambaK WilliambaK | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:17 | Reagovat

<a href=http://medicalcases.eu/>http://medicalcases.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1408 Robertchurb Robertchurb | E-mail | Web | 14. září 2018 v 0:03 | Reagovat

<a href=http://vlfvg.us/>http://vlfvg.us/</a> excussyFabyImpegasia

1409 Normansmurb Normansmurb | E-mail | Web | 15. září 2018 v 9:05 | Reagovat

<a href=http://txdjw.us/>http://txdjw.us/</a> excussyFabyImpegasia

1410 Floyddaf Floyddaf | E-mail | Web | 19. září 2018 v 3:21 | Reagovat
1411 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 20. září 2018 v 8:36 | Reagovat

gastro problems loss of hair in women
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without a doctor prescription</a>
allergy physician asthma medical treatment
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

1412 Robertdum Robertdum | E-mail | Web | 20. září 2018 v 17:52 | Reagovat
1413 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 21. září 2018 v 1:48 | Reagovat

is asthma an allergy asthma meaning
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
chocolate allergy allergy bedding
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

1414 Dennisindig Dennisindig | E-mail | Web | 21. září 2018 v 23:42 | Reagovat
1415 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 22. září 2018 v 1:33 | Reagovat

allergic reaction to pollen shrimp allergy
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >canadian pharmacies</a>
what's the cause of arthritis biotin for hair loss
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

1416 QKMatthew QKMatthew | E-mail | Web | 24. září 2018 v 3:06 | Reagovat
1417 QNRichard QNRichard | E-mail | Web | 24. září 2018 v 23:49 | Reagovat
1418 ArthurQJ ArthurQJ | E-mail | Web | 25. září 2018 v 10:28 | Reagovat
1419 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 25. září 2018 v 12:00 | Reagovat

arthritis statistics severe allergies
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without a doctor prescription</a>
causes of gastrointestinal problems asthma pump
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

1420 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 25. září 2018 v 12:45 | Reagovat

hair health pollen allergy treatment
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >online pharmacy</a>
finger arthritis causes of gastrointestinal diseases
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">online pharmacy</a>

1421 Traica Traica | E-mail | Web | 25. září 2018 v 14:13 | Reagovat

cialis generico online
<a href=http://cialisnorxs.com/#>online cialis</a>
brand cialis buy online
<a href="http://cialisnorxs.com/#">cheap cialis online</a>

1422 Kennethhex Kennethhex | E-mail | Web | 25. září 2018 v 21:02 | Reagovat
1424 Simonseery Simonseery | E-mail | Web | 27. září 2018 v 15:07 | Reagovat
1425 Traica Traica | E-mail | Web | 27. září 2018 v 16:59 | Reagovat

personal loan without credit check
<a href=http://personalloansx1.com/#>small personal loans</a>
short term loans florida
<a href="http://personalloansx1.com/#">best personal loans</a>

1426 JacobPE JacobPE | E-mail | Web | 28. září 2018 v 13:38 | Reagovat

<a href=http://svobn.us/>http://svobn.us/</a> excussyFabyImpegasia

1427 MorrisOE MorrisOE | E-mail | Web | 28. září 2018 v 22:18 | Reagovat

<a href=http://medicex.us/>http://medicex.us/</a> excussyFabyImpegasia

1429 ClaudeFASSE ClaudeFASSE | E-mail | Web | 30. září 2018 v 1:49 | Reagovat

<a href=http://infuture.eu/how-to-get-a-prescription-for-ativan-online/>how to get a prescription for ativan online</a> excussyFabyImpegasia

1430 NQJason NQJason | E-mail | Web | 1. října 2018 v 6:11 | Reagovat
1431 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 2. října 2018 v 6:12 | Reagovat

rheumatoid arthritis test inpatient treatment
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >online pharmacy</a>
gi society what triggers arthritis pain
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

1432 heaferah heaferah | E-mail | Web | 2. října 2018 v 17:26 | Reagovat

cash loans for bad credit
<a href=http://paydaynle.com/#>payday loans near me</a>
indian reservation loans
<a href="http://paydaynle.com/#">payday loans bad credit</a>

1433 Prearbuh Prearbuh | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:49 | Reagovat
1434 heaferah heaferah | E-mail | Web | 3. října 2018 v 4:43 | Reagovat

buying cialis without a prescription cialis
<a href=http://cialisbgo.com/#>buy generic cialis online</a>
cialis online
<a href="http://cialisbgo.com/#">buy generic cialis</a>

1435 escott escott | E-mail | Web | 3. října 2018 v 14:14 | Reagovat
1436 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 4. října 2018 v 10:33 | Reagovat

is asthma a chronic disease digestive disorders diseases
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without doctor prescription</a>
natural remedy asthma alcohol abuse treatment centers
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

1437 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 4. října 2018 v 10:52 | Reagovat

signs of allergies asthma causes
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without a doctor prescription</a>
dog asthma hair fall remedies
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

1441 spatoep spatoep | E-mail | Web | 5. října 2018 v 15:49 | Reagovat
1442 Affelry Affelry | E-mail | Web | 5. října 2018 v 16:53 | Reagovat
1443 JerryIP JerryIP | E-mail | Web | 6. října 2018 v 0:08 | Reagovat
1444 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 6. října 2018 v 6:21 | Reagovat

asthma triggers symptoms arthritis
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >canadian pharmacies</a>
asthma disease causes arthritis is a disease
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

1446 hoorgola hoorgola | E-mail | Web | 7. října 2018 v 1:02 | Reagovat

online computer training
<a href=http://writemyessayus.com/#>write my essay for me cheap</a>
online mfa creative writing
<a href="http://writemyessayus.com/#">write my essay cheap</a>

1447 Williamhow Williamhow | E-mail | Web | 7. října 2018 v 5:41 | Reagovat

<a href=http://clomidrx.com/>http://clomidrx.com/</a> excussyFabyImpegasia

1448 DavidJebra DavidJebra | E-mail | Web | 7. října 2018 v 22:24 | Reagovat

<a href=http://tddbc.us/>http://tddbc.us/</a> excussyFabyImpegasia

1450 JorgeKI JorgeKI | E-mail | Web | 8. října 2018 v 22:49 | Reagovat
1451 UPBobby UPBobby | E-mail | Web | 9. října 2018 v 0:28 | Reagovat
1452 WilliamChids WilliamChids | E-mail | Web | 9. října 2018 v 2:59 | Reagovat
1454 Pay Day Loan Pay Day Loan | E-mail | Web | 9. října 2018 v 19:36 | Reagovat

best loan rates <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">bad credit loans guaranteed approval</a> legit online loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>no credit loans</a>

1455 WillardYF WillardYF | E-mail | Web | 11. října 2018 v 21:47 | Reagovat
1456 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 12. října 2018 v 15:33 | Reagovat

prognosis of asthma what is gi disorder
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
what causes falling hair make hair grow faster
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

1457 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 12. října 2018 v 15:50 | Reagovat

digestive disorders and diseases skin allergy symptoms
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >canadian pharmacy</a>
asthma symptoms in toddlers gastrointestinal ailments
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">online pharmacy</a>

1458 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 12. října 2018 v 16:17 | Reagovat

medicine for asthma cough nasal allergy symptoms
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >online pharmacy</a>
what are the signs of arthritis rheumatoid arthritis pictures
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

1459 EAGary EAGary | E-mail | Web | 12. října 2018 v 17:33 | Reagovat
1460 Williamdib Williamdib | E-mail | Web | 12. října 2018 v 20:54 | Reagovat
1461 BruceSkido BruceSkido | E-mail | Web | 13. října 2018 v 5:47 | Reagovat
1462 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | Neděle v 13:53 | Reagovat

treatment for mesothelioma arthritis support groups
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without doctor prescription</a>
allergy injections food allergy doctor
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

1463 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | Neděle v 17:56 | Reagovat

hair replacement cost what type of disease is asthma
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >online pharmacy</a>
digestive issue symptoms dog allergies
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

1464 EugeneWB EugeneWB | E-mail | Web | Pondělí v 21:47 | Reagovat

<a href=http://ttzbc.us/>http://ttzbc.us/</a> excussyFabyImpegasia

1465 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | Pondělí v 22:28 | Reagovat

what is an asthma attack what causes arthritis in hands
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >online pharmacy</a>
how can you prevent asthma asthma meds
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

1466 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | Pondělí v 22:37 | Reagovat

grass allergy symptoms treatment for joint inflammation
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without a doctor prescription</a>
allergy blood test gi tract issues
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

1467 Aaronenake Aaronenake | E-mail | Web | Úterý v 13:48 | Reagovat

<a href=http://yljou.us/>http://yljou.us/</a> excussyFabyImpegasia

1468 ForrestRK ForrestRK | E-mail | Web | Úterý v 16:25 | Reagovat

<a href=http://vgejq.us/>http://vgejq.us/</a> excussyFabyImpegasia

1469 ZAJonathon ZAJonathon | E-mail | Web | Úterý v 21:55 | Reagovat
1470 DavidWelty DavidWelty | E-mail | Web | Úterý v 22:48 | Reagovat

<a href=http://pfege.us/>http://pfege.us/</a> excussyFabyImpegasia

1472 Williamexing Williamexing | E-mail | Web | Středa v 16:47 | Reagovat

<a href=http://medicxx.us/>http://medicxx.us/</a> excussyFabyImpegasia

1474 whephede whephede | E-mail | Web | Čtvrtek v 10:20 | Reagovat

super viagra online
<a href="http://www.buygenviagra.com/#">cheap viagra</a>

1475 Loans Loans | E-mail | Web | Čtvrtek v 12:55 | Reagovat

cash in minutes <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">no credit loans</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

1476 Robertalift Robertalift | E-mail | Web | Včera v 3:04 | Reagovat
1477 XJCharles XJCharles | E-mail | Web | Včera v 13:05 | Reagovat
1478 DonaldHR DonaldHR | E-mail | Web | Včera v 19:38 | Reagovat
1479 ShaylaGhgbv ShaylaGhgbv | E-mail | Včera v 22:58 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

http://XEvil.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama