Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

VA z pohledu Dimitrije od R.Mead!/VA from Dimitri's view from R.Mead!

28. července 2013 v 7:19 | Zuzka & Mischa |  Překlady
Za to, že Dimitrij Belikov vyhrál hlasovací soutěž, nám fanouškům Richelle Mead napsala novou povídku "The Meeting" - Setkání. Jde o scénu ze začátku 1.dílu Vampýrské akademie, vše z pohledu Dimitrije!!!

Nechtěla jsem to jenom přeložit, ale chtěla jsem tomu dát i nějakou přijatelnou podobu pro čtení. Některé fráze jsem použila i z knížky, aby to bylo co nejpřesnější. Snad budete s překladem spokojení a užijete si Dimitrijův pohled. :-)

"Dimitriji!"
Ihned jsem se otočil za svým jménem a věnoval zlostný pohled strážci blížícímu se temnotou. Co si to myslel? Všichni tady venku dnes věděli, jak zásadní bylo zůstat v utajení. Nezáleželo na tom, že je mladý a jednoduše nadšený svojí první velkou misí. Nebyl tu prostor na žádné chyby, ne když jsme konečně po víc jak roce byli tak blízko. Když si uvědomil svoji chybu, zatvářil se omluvně. Ale ne dostatečně.
"Omlouvám se." Jeho hlas klesl k šepotu a poklepal si na ucho. "Sluchátko nefunguje. Zkontrolovali jsme dům, ale už jsou pryč. Musely být varovány, možná mají nějaké špehy podél ulice." Jak se jeho nadšení vrátilo, mladý strážce - Laurence - začal mluvit rychleji. "Přemýšlel jsem nad tím. Možná mají celou skupinu lidí, co s nimi pracují! To dává smysl, ne? Jak jinak by mohly zůstat mimo náš dosah tak dlouho? Je nepochybné, jak takhle konspirace sahá hluboko! Možná dnes budeme čelit celé armádě!"
Nic jsem neřekl a ani neprojevil žádné emoce, ačkoli jsem nad jeho slovy uvažoval. Opravdu to bylo něco záhadného, aby pár puberťaček uprchl bez jakéhokoli povšimnutí na dva roky, obzvlášť když jedna z nich je privilegovaná Morojská princezna a ta druhá dhampýrka delikventka s kázeňskou složkou tak tlustou, že to láme všechny školní rekordy. Když jsem se minulý rok připojil k učitelům na Akademii svatého Vladimíra a dozvěděl se o princeznině případu, byl jsem upřímně překvapený, že ty holky neuklouzly už dřív. Kdyby byly ve spojení s ostatními, vysvětlovalo by to, jak se mohly dokázat skrývat takhle dlouho… ale, i přes všechny naše nashromážděné informace, nikdy jsme neměli ani nejmenší náznak toho, že by měli nějakého komplice, natož celou armádu.
Laurence byl z mého mlčení nervózní a už se nadále neusmíval. "To je teď nepodstatný," řekl jsem mu. "A není důvod docházet k nějakým závěrům, když-"
"Dimitriji?" Ženský hlas zapraskal v mém sluchátku. "Navázali jsme s nimi vizuální kontakt. Blíží se ke křižovatce na Brown a Boudreaux, ze severu."
Bez dalších slov jsem se otočil a ihned zamířil vstříc jmenovaným ulicím. Slyšel jsem za sebou běžet Laurence, ale jeho krok byl kratší a nemohl se mnou téměř udržet krok. Snažil jsem se přinutit ke klidu, ale bylo to těžké, protože se mi zrychloval srdeční puls. Bylo to tady. Tohle je ono. Možná jsme ji konečně mohli chytit: Vasilisu Dragomirovou, ztracenou princeznu, poslední z jejího rodu. I když jsem věděl, že všechna práce strážců byla poctivá - včetně instrukcí od budoucích strážců - část mě toužila na Akademii svatého Vladimíra po něčem větším. Když jsem si přečetl případ princezny Dragomirové a zjistil, jak utekla ze školy, udělal jsem si z jejího nalezení vlastní projekt, postrkujíc vedení, které podle slov ostatních, bylo již bezradné.
Já? Já nevěřil na bezradnost.
Jak jsem se blížil ke křižovatce, zpomalil jsem tempo, aby mě Laurence mohl dohonit. Krátké prozkoumání okolí mi odhalilo tmavé obrysy strážců, kteří číhali ve stínech a za okolními objekty. Tohle byla to místa, která si zvolili k ukrytí. Rychle jsem opustil cestu a schoval se za stromem, naznačujíc pokýváním hlavou Laurenceovi, aby udělal to samé. Nemuseli jsme čekat dlouho. Jak jsem se zadíval na okraj stromu, uviděl jsem dvě blížící se ženské figury, jedna prakticky táhla tu druhou. Nejdřív jsem si myslel, že to musí být ta silnější dhampýrka a pomáhá princezně, ale jak se dostávaly blíž, jejich výšky a stavby těl prozrazovaly, že to bylo přesně naopak.
Neměl jsem čas uvažovat nad touhle zvláštností. Když byly asi šest stop ode mě, rychle jsem vystoupil ze stínu stromu a zablokoval jim cestu. Zastavily, a jakoukoli slabostí ta dhampýrská dívka trpěla, teď zmizela. Tvrdě popadla princeznu za ruku a stáhla ji za sebe, připravena mě od ní udržet co nejdál vlastním tělem. Kolem nás se zatím rozprostřeli ostatní strážci, zaujali obranné postoje a čekali na můj rozkaz. Tmavé oči dhampýrské dívky po nich přejely, ale dál soustředila veškerou pozornost na mě.
Nebyl jsem si zcela jistý, co bych od ní měl čekat, jestli uteče nebo bude prosit o svobodu. Místo toho ovšem před princeznou zaujala akorát ještě obranější pozici a řekla hlasem, který se jen stěží podobal zavrčení: "Nech ji na pokoji. Ani se jí nedotkneš."
Ta dívka byla evidentně v oslabení, ale i přesto stále vzdorná, jako bych byl ten v nevýhodě. V okamžicích, jako byl tento, jsem byl rád, že moji staří instruktoři v Rusku mě naučili skrývat své emoce - protože jsem byl překvapený. Přímo zaskočený. A když jsem viděl tuhle dhampýrskou dívku, náhle jsem naprosto přesně chápal, jak nám mohly unikat tak dlouho. Síť kompliců? Armáda? Laurence byl hlupák. Princezna nepotřebovala nic z toho, ne když měla svoji ochránkyni.
Rose Hathawayovou.
Vyzařovala z ní vášeň a intenzita téměř jako hmatatelná věc. Napětí naplnilo každou část jejího těla, jak se mě snažila udržet dál, varujíc mě před dalším pohybem. Ovládala ji zuřivost, kterou jsem neočekával. Uvědomil jsem si, že to nikdo neočekával. Nejspíš proto, že nikdo nečetl ve spisech její poslední prohřešky. Ale v jejích očích bylo znamení, že tohle není žádný vtip, že by klidně umřela tisíckrát, jen aby nikdo neublížil princezně za jejími zády. Připomínala mi soustředící se kočku, uhlazenou a krásnou - ale připravenou mi poškrábat obličej, když ji vyprovokuju.
Ano, i v tom špatném osvětlení jsem měl možnost vidět, jak je hezká - přímo vražedně hezká - a to mě udeřilo. Její fotky jí nevykreslily takovou, jaká skutečně byla. Dlouhé, tmavé vlasy jí rámovaly obličej, jehož kráse mohl jakýkoli muž jen těžko vzdorovat. Její oči, ačkoli byly naplněné nenávistí vůči mně, se zdály stále svůdné - což jí jedině přidalo na nebezpečnosti. Možná byla neozbrojená, ale Rose Hathawayová vlastnila spoustu zbraní.
Nechtěl jsem s ní bojovat, tak jsem natáhl ruce v uklidňujícím gestu a udělal k ní krok. "Nechci vám…"
Napadla mě.
Viděl jsem, že to přijde a nebyl jsem překvapený tak tou akcí, jako tím, že se o to pokusila i přes velkou převahu, která stála proti ní. Měl bych být vůbec překvapený? Pravděpodobně ne. Jak jsem vypozoroval, bylo očividné, že Rose je schopná udělat cokoli a bojovat s kýmkoli, jen aby ochránila svoji kamarádku. Obdivoval jsem to - vlastně jsem to hodně obdivoval - ale to mě nezastavilo, abych neudeřil ve snaze ji zastavit. Princezna byla dnes v noci stále mým cílem. A i když v sobě měla Rose vášeň a vzpurnost, její útok byl neohrabaný, takže bylo snadné se bránit. Až příliš dlouho už netrénovala. Špatně se z toho úderu zotavovala a začala padat, a já si vzpomněl, jak předtím klopýtala. Instinktivně jsem se po ní natáhl a zachytil ji dřív, než mohla dopadnout na zem, držíc ji stále na nohou. Její dlouhé, podivuhodné vlasy jí odkryly krk, na němž měla dvě krvavé stopy. Další překvapení - ale to aspoň vysvětlovalo její únavu a bledou pleť. Zřejmě její oddanost princezně přesahovala jen obranu. Rose si všimla mého pohledu, a tak pohodila hlavou, až jí vlasy zakryly krk.
Navzdory její beznadějné situaci jsem viděl její pružné tělo, jak se připravuje k dalšímu útoku. V reakci na to jsem se napjal, ačkoli jsem nechtěl být téhle odvážné, krásné a divoké holce nepřítelem. Chtěl jsem ji jako… co? Nebyl jsem si jistý. Nejspíš jako něco lepšího než špatnou bojovnici na ulici v Portlandu. Měla hodně potenciálu. Tahle holka by byla nezastavitelná, kdyby její talenty byly správně vyvinuté. Chtěl jsem jí pomoct.
Ale bojoval bych s ní, kdybych musel.
Náhle ji Princezna Vasilisa chytila za ruku. "Rose. Nedělej to."
Chvíli se nic nedělo a my všichni zůstali stát jako zmražení. A pak všechno její nebezpečí a nepřátelství zmizelo. Tedy, ne úplně všechno nepřátelství. V jejích očích byl stále nebezpečný pohled, který mě střežil. Zbytek jejího těla napovědělo, že i když zcela nepřijala porážku, svolila k příměří - tak dlouho, dokud jí nedám důvod pro poplach.
Neměl jsem to v úmyslu. Taky tě neplánuju ještě někdy takhle podceňovat, divoká dívko, pomyslel jsem si zahleděn do jejích očí. A ujistím se, aby tě už nikdo další také takhle nepodceňoval.
Spokojený, že byla klidná - alespoň teď - jsem od ní odtrhl pohled a zaměřil se na princeznu. I po tom všem, útěk nebo ne, Vasilisa Dragomirová byla stále z královské linie, a bylo třeba následovat jisté protokoly. Vysekl jsem jí poklonu.
"Jsem Dimitrij Belikov. Přišel jsem vás odvézt zpět na Akademii svatého Vladimíra, princezno."

"Dimitri!"
I turned instantly at the sound of my name, shooting a glare at the guardian approaching in the darkness. What was he thinking? Everyone out here tonight knew how essential secrecy was. It didn't matter that he was young and simply excited about his first big mission. We had no room for errors, not when this was the only break we'd had in over a year. Realizing his mistake, he grew apologetic, though not nearly enough.
"Sorry." He dropped his voice to a stage whisper and tapped his ear. "Headset's not working. We checked the house, and they're already gone. They must have had warning, maybe a perimeter of spies on the streets." As his excitement returned, the young guardian-Laurence-began speaking rapidly. "I was thinking about it. They probably have a whole network of people working with them! It makes sense, right? How else have they managed to stay ahead of us for so long? There's no telling how deep this conspiracy goes! We might be facing an army tonight!"
I said nothing and showed nothing as I mulled over his words. It was something of a mystery how a couple of teenage girls had managed to escape detection for two years, especially when one of them was a privileged Moroi princess and the other a delinquent dhampir with a disciplinary file so long that it broke school records. When I'd joined the teaching staff of St. Vladimir's last year and learned of the princess's case, I'd honestly been surprised the girls hadn't slipped up sooner. Being in league with others might explain how they'd remained hidden …and yet, in all our data gathering, we'd never once had even the slightest hint that they had one accomplice, let alone "a whole network" or "army."
My silence made Laurence nervous, and he no longer smiled. "It's irrelevant now," I told him. "And there's no point jumping to conclusions when-"
"Dimitri?" A female voice crackled in my earpiece. "We've got visuals on them. They're approaching the intersection of Brown and Boudreaux, from the north."
Without another word to Laurence, I turned and headed toward the streets indicated. I heard him running after me, but his stride was shorter, and he couldn't quite keep up. I tried to force calm as my heart rate increased, but it was difficult. This was it. This was it. We might finally have her: Vasilisa Dragomir, the missing princess, last of her line. Although I knew all guardian work was honorable-including the instruction of future guardians-part of me had longed for something more at St. Vladimir's. When I'd learned about the Dragomir princess and how she'd escaped the school, I'd made finding her a personal project, pushing leads that others had said were hopeless.
Me? I didn't believe in hopeless.
I slowed my pace as the intersection neared, allowing Laurence to catch up. A quick scan revealed the dark shapes of other guardians lurking in shadows and behind objects. This was the spot they'd chosen for the interception. Quickly, I stepped off the road and hid in the cover of a tree, urging Laurence to do the same with a jerk of my head. We didn't have to wait long. As I peered around the tree's edge, I saw two female figures approaching, one practically dragging the other along. At first, I assumed it must be the stronger dhampir helping the princess, but as they grew closer, their heights and builds revealed that it was exactly the opposite.
I had no time to ponder this oddity. When they were about six feet from me, I quickly stepped out from the tree and blocked their path. They came to a halt, and whatever weaknesses the dhampir girl had now vanished. She grabbed the princess roughly by the arm and jerked her back, so that the dhampir's own body served as a shield keeping me away. Around us, other guardians fanned out, taking defensive positions but not advancing without my command. The dhampir girl's dark eyes made note of them, but she kept her attention focused squarely on me.
I didn't entirely know what to expect from her, maybe that she'd try to run away or beg for her freedom. Instead, she shifted into an even more defensive position in front of the princess and spoke in a voice that was barely more than a growl: "Leave her alone. Don't touch her."
The girl was hopelessly outmatched yet still defiant, as though I were the one at a disadvantage. In moments like these, I was glad my old instructors in Russia had grilled me into concealing my feelings-because I was surprised. Very surprised. And as I took this dhampir girl in, I suddenly understood with perfect clarity how they'd eluded us for so long. A network of accomplices? An army? Laurence was a fool. The princess didn't need a network or army, not when she had this protector.
Rose Hathaway.
There was a passion and intensity that radiated off of her, almost like a palpable thing. Tension filled every part of her body as she regarded me, daring me to make a move. She possessed a fierceness I hadn't expected-that no one had expected, I realized, most likely because they couldn't see past that delinquent record of hers. But there was a look in her eyes now that said this was no joke, that she would die a thousand times over before she let anyone harm the princess at her back. She reminded me of a cornered wildcat, sleek and beautiful-but fully capable of clawing your face out if provoked.
And yes, even in the poor lighting, I could see that she was beautiful-in a deadly way-and that struck me too. Her pictures hadn't done her justice. Long, dark hair framed a face filled with the sort of hard-edged beauty a man might easily dash his heart against. Her eyes, though filled with hatred for me, still managed to be alluring-which only added to her danger. She might be unarmed, but Rose Hathaway was in possession of many weapons.
I didn't want to fight her and held out my hands in a placating gesture as I took a step forward. "I'm not going to-"
She attacked.
I saw it coming and wasn't surprised by the action itself so much as that she'd even try it with the odds stacked against her. Should I have been surprised? Probably not. As I'd observed, it was clear that Rose was willing to do anything and fight anyone to protect her friend. I admired that-I admired that a lot-but it didn't stop me from striking out to block her. The princess was still my goal tonight. And although Rose might have passion and defiance, her attack was clumsy and easy to deflect. She'd been gone too long from formal training. She recovered badly and started to fall, and I remembered how she'd stumbled earlier. Out of instinct, I reached out and caught her before she could hit the ground, keeping her steady on her feet. That long, marvelous hair fell away from her face, revealing two bloody marks on the side of her neck. Another surprise-but it explained her fatigue and pale complexion. Apparently her devotion to the princess went beyond just defense. Noticing my scrutiny, Rose knocked some of her tangled hair forward to cover her neck.
Despite the hopelessness of her situation, I could see her lithe body preparing for another attack. I tensed in response, even though I didn't want this brave, beautiful, and wild girl to be my enemy. I wanted her as…what? I wasn't sure. Something more than an outmatched scuffle on a Portland street. There was too much potential here. This girl could be unstoppable if her talents were properly cultivated. I wanted to help her.
But I would fight her if I had to.
Suddenly, Princess Vasilisa caught hold of her friend's hand. "Rose. Don't."
For a moment, nothing happened, and we all stood frozen. Then, slowly, the tension and hostility eased out of Rose's body. Well, not all of the hostility. There was still a dangerous glint in her eyes that kept me on guard. The rest of her body language said that although she hadn't exactly admitted defeat , she had conceded to a truce-so long as I gave her no cause for alarm.
I didn't plan to. I also don't plan on ever underestimating you again, wild girl, I thought, momentarily locking eyes with her. And I'll make sure no one else ever underestimates you either.
Satisfied that she was pacified-at least momentarily-I dragged my eyes from her dark gaze and focused on the princess. After all, runaway or not, Vasilisa Dragomir was the last of a royal line, and certain protocols had to be followed. I bowed before her.
"My name is Dimitri Belikov. I've come to take you back to St. Vladimir's Academy, Princess."

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1389)
Zobrazit starší komentáře

1301 DavidHax DavidHax | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 20:44 | Reagovat
1302 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 23:32 | Reagovat

tyxzzz <a href= http://levitrarun.com# >info</a>

1303 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 1:04 | Reagovat

whckxm <a href=  http://genericviagrarun.com# >how long does it take for viagra to work</a>

1304 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 6:29 | Reagovat

doemkg <a href= http://levitrarun.com# >order cheap levitra</a>

1305 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 9:36 | Reagovat

wibsbw <a href= http://levitrarun.com# >levitra price usa</a>

1306 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 14:24 | Reagovat

wdounf <a href= http://levitrarun.com# >buy levitra bing</a>

1307 DavidORgah DavidORgah | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 19:45 | Reagovat

xjvdoz <a href= http://levitrarun.com# >order cheap levitra</a>

1308 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 20:58 | Reagovat

twlcnd <a href=  http://genericviagrarun.com# >free viagra generic online</a>

1309 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 0:22 | Reagovat

guatgr <a href= http://levitrarun.com# >order cheap levitra</a>

1310 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 13:06 | Reagovat

qrxg http://cialisxtl.com cialis without prescription

1311 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 16:58 | Reagovat

yfab http://cialisxtl.com tadalafil cost

1312 CurtisBok CurtisBok | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 0:40 | Reagovat

c https://tinyurl.com/ya7kgxa4 best place to buy cialis online

1313 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 0:59 | Reagovat

uoqu http://cialisxtl.com what is cialis

1314 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 9:23 | Reagovat

yxli http://cialisxtl.com buying cialis online safe

1315 Jesuspig Jesuspig | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 18:05 | Reagovat

eppw http://cialisxtl.com buy cialis

1316 Ronaldcexia Ronaldcexia | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 15:30 | Reagovat

y http://pharmacyhlc.com canadian pharmacy

1317 DavidDox DavidDox | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 22:11 | Reagovat

sildenafil online <a href= http://sildenafilhlc.com >sildenafil</a> friend

1318 DustinSow DustinSow | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 11:31 | Reagovat
1319 DavidDox DavidDox | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 12:40 | Reagovat

plagiarism checker <a href= http://writemyessayhlc.com >write my essay</a> garden

1320 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 19:56 | Reagovat

gastroenterology and gastrointestinal milk allergy
http://viagrawithoutdoctorrecipe.com/# viagra without a doctor prescription
git endoscopy large intestine diseases
<a href="http://viagrawithoutdoctorrecipe.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

1321 Claudenoita Claudenoita | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 10:04 | Reagovat

x <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx75.html >medstore canada</a> online prescription free pharmacy

1322 DonaldsoatS DonaldsoatS | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 11:36 | Reagovat

s <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx140.html >shop for fertility drugs online</a> online pharmacies india

1323 Claudenoita Claudenoita | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 15:53 | Reagovat

r <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx19.html >india pharmacy no prescription needed</a> cheap drugs india

1324 Collinelige Collinelige | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 16:53 | Reagovat

f <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx159.html >prescription sleeping pills online</a> most reputable online pharmacy

1325 JoshuaBroni JoshuaBroni | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 17:16 | Reagovat

a <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx165.html >cheap drugs india</a> cheap drugs from india

1326 Collinelige Collinelige | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 18:45 | Reagovat

j <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx218.html >trusted meds online</a> belize pharmacy

1327 JoshuaBroni JoshuaBroni | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 21:33 | Reagovat

l <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx23.html >direct pharmacy usa</a> medstore canada

1328 Claudenoita Claudenoita | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 6:15 | Reagovat

o <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx147.html >canadian online pharmacies</a> usa overnight pharmacy

1329 Claudenoita Claudenoita | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 6:19 | Reagovat

y <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx107.html >mexican pharmacy</a> meds without prescription

1330 Claudenoita Claudenoita | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 8:10 | Reagovat

c <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx58.html >canada pharmacy online no script</a> india pharmacies online

1331 DonaldsoatS DonaldsoatS | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 8:57 | Reagovat

y <a href= http://valsource.net/pharmacy/rx53.html >india pharmacy no prescription needed</a> pharmacy express canada reviews

1332 GeorgeLycle GeorgeLycle | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 14:31 | Reagovat

j <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx253.html >heallthy man</a> z pack antibiotic prices

1333 GeorgeLycle GeorgeLycle | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 14:35 | Reagovat

x <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx311.html >can viagra kill you</a> z pack antibiotic prices

1334 GeorgeLycle GeorgeLycle | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 16:24 | Reagovat

b <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx633.html >is sildenafil citrate the same as viagra</a> rx one pharmacy

1335 Albertnof Albertnof | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 16:34 | Reagovat

n <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx836.html >reverse viagra</a> discount prescription drugs

1336 Brianiroca Brianiroca | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 18:13 | Reagovat

j <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx771.html >mexican pharmacy</a> antibiotics for sale canada

1337 Claudenoita Claudenoita | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 18:59 | Reagovat

m <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx963.html >can i take viagra with tamsulosin</a> mexican export pharmacy

1338 Albertnof Albertnof | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 22:34 | Reagovat

l <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx601.html >levitra how to instructions</a> toronto drug store

1339 Albertnof Albertnof | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 7:40 | Reagovat

y <a href= http://cabanamakarios.com/med/rx639.html >viagra levitra cialis side effects</a> quality meds generic

1340 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 19:00 | Reagovat

wheat allergy allergy hives
http://canadian-drugstore.us.com/# canadian pharmacy
treat cure gastrointestinal cancer
<a href="http://canadian-drugstore.us.com/#">online pharmacy</a>

1341 Davidatrom Davidatrom | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 20:44 | Reagovat

cheap viagra <a href= https://viagra17.com >viagra coupons</a>

1342 Ralphitark Ralphitark | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 17:41 | Reagovat

propecia coupons <a href= http://www.harryhervey.org/propecia/# >propecia coupons</a> known

1343 DonaldPyday DonaldPyday | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 0:11 | Reagovat

y http://mkbs.net/doxycycline/# generic doxycycline

1344 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 1:28 | Reagovat

most common stomach problems gastro problems in adults
http://edwithoutdoctors.com/# viagra without a doctor prescription
gastrointestinal illness breast cancer treatment
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

1345 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 23:02 | Reagovat

what is gi disturbances causes for hair loss in males
http://viagrawithoutdr.us.com/# viagra without a doctors prescription
addiction treatment options painful joints
<a href="http://viagrawithoutdr.us.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

1346 sildenafil sildenafil | E-mail | Web | 2. května 2018 v 0:34 | Reagovat

allergy attack symptoms elbow arthritis
http://generic-sildenafil.us.com/# generic viagra
alcohol and drug abuse treatment seasonal allergies babies
<a href="http://generic-sildenafil.us.com/#">generic viagra</a>

1347 sildenafil sildenafil | E-mail | Web | 2. května 2018 v 0:45 | Reagovat

arthritic knee joint pain
http://generic-sildenafil.us.com/# viagra generic
rheumatoid arthritis pain relief hair loss problem in men
<a href="http://generic-sildenafil.us.com/#">sildenafil</a>

1348 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 2. května 2018 v 20:51 | Reagovat

seasonal allergies cure hair fall reasons and remedies
http://onlinedrugstore.us.org/# canadian pharmacy
causes of arthritis diet
<a href="http://onlinedrugstore.us.org/#">canadian pharmacy</a>

1349 Thomaszed Thomaszed | E-mail | Web | 3. května 2018 v 22:42 | Reagovat

u http://genericviagrabsn.com generic viagra online <a href= http://genericviagrabsn.com >free viagra samples</a> wonder

1350 ElmerTut ElmerTut | E-mail | Web | 17. května 2018 v 13:22 | Reagovat

h http://mkbs.net/sildenafil/# viagra for women <a href= http://mkbs.net/sildenafil/# >buy drugs online</a> as

1351 canadian drugstore canadian drugstore | E-mail | Web | 18. května 2018 v 21:09 | Reagovat

joint diseases symptoms allergic reaction
http://canadian-drugstore.us.org/# canadian pharmacy
arthritis joint pain treatment gastroenterology cancer
<a href="http://canadian-drugstore.us.org/#">online pharmacy</a>

1352 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 18. května 2018 v 21:19 | Reagovat

types of asthma attacks asthma control
http://canadian-drugstore.us.com/# canadian pharmacy
food allergies symptoms what are the symptoms of arthritis
<a href="http://canadian-drugstore.us.org/#">online pharmacy</a>

1353 Williamcouby Williamcouby | E-mail | Web | 22. května 2018 v 5:29 | Reagovat

<a href=http://texaschemist.org>texaschemist website</a> - texaschemist online scam, texaschemist reviw

1354 Sadiechura Sadiechura | E-mail | Web | 23. května 2018 v 21:20 | Reagovat

<a href=http://duplos.eu/>http://duplos.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1355 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 24. května 2018 v 0:56 | Reagovat

natural asthma relieve allergy symptoms
http://onlinedrugstore.us.org/# canada pharmacy
seasonal allergies symptoms hair growth
<a href="http://onlinedrugstore.us.org/#">canadian pharmacy</a>

1356 Brianareach Brianareach | E-mail | Web | 24. května 2018 v 19:47 | Reagovat

<a href=http://allzone.eu/>http://allzone.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1357 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 25. května 2018 v 5:43 | Reagovat

hair fall in women seasonal allergies eyes
http://canadian-drugstore.us.org/# canadian drugstore
back arthritis arthritis natural cure
<a href="http://canadian-drugstore.us.org/#">canada pharmacy</a>

1358 Susangap Susangap | E-mail | Web | 28. května 2018 v 10:04 | Reagovat

<a href=http://convexx.eu/>http://convexx.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1359 Vivianprarl Vivianprarl | E-mail | Web | 30. května 2018 v 4:47 | Reagovat

<a href=http://spielzeugen.eu/>http://spielzeugen.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1360 RobertDox RobertDox | E-mail | Web | 5. června 2018 v 20:52 | Reagovat

<a href=http://lampdeals.us/>http://lampdeals.us/</a> excussyFabyImpegasia

1361 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 6. června 2018 v 10:58 | Reagovat

cat asthma hair regrowth for men
<a href=http://canadinpharmacy.us.com>canadian pharmacy</a>
asthma etiology asthma patient
<a href="http://canadinpharmacy.us.com">canada pharmacy</a>

1362 Lavinalex Lavinalex | E-mail | Web | 6. června 2018 v 20:07 | Reagovat

<a href=http://larbo.us/>http://larbo.us/</a> excussyFabyImpegasia

1363 Davidmayot Davidmayot | E-mail | Web | 7. června 2018 v 14:06 | Reagovat

<a href=http://eduface.eu/>http://eduface.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1364 Annistum Annistum | E-mail | Web | 7. června 2018 v 15:03 | Reagovat

<a href=http://gawston.eu/>http://gawston.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1365 Regenamug Regenamug | E-mail | Web | 9. června 2018 v 3:00 | Reagovat

<a href=http://medicalcases.eu/>http://medicalcases.eu/</a> lorazepam excussyFabyImpegasia

1366 MelissaGroom MelissaGroom | E-mail | Web | 9. června 2018 v 22:08 | Reagovat
1367 NathanTalia NathanTalia | E-mail | Web | 10. června 2018 v 21:40 | Reagovat

<a href=http://kitchendeals.us/>http://kitchendeals.us/</a> excussyFabyImpegasia

1368 Robertchirm Robertchirm | E-mail | Web | 12. června 2018 v 11:28 | Reagovat

<a href=http://handbagdeals.us/>http://handbagdeals.us/</a> excussyFabyImpegasia

1369 RoyceGrina RoyceGrina | E-mail | Web | 13. června 2018 v 19:35 | Reagovat

<a href=http://lanatrade.eu/>http://lanatrade.eu/</a> excussyFabyImpegasia

1370 RichardAnomb RichardAnomb | E-mail | Web | 20. června 2018 v 2:16 | Reagovat

<a href="http://ocalic.eu/order-cheap-ambien-online/">Order Cheap Ambien Online</a>

1371 Carlaagids Carlaagids | E-mail | Web | 21. června 2018 v 4:36 | Reagovat

<a href="http://ocalic.eu/where-to-buy-ambien-online/">Where to Buy Ambien Online?</a>

1372 Minniecooft Minniecooft | E-mail | Web | 21. června 2018 v 22:36 | Reagovat

<a href="http://niezaleznie.eu/how-valium-worked/">How Valium worked?</a>

1373 ClaraWex ClaraWex | E-mail | Web | 26. června 2018 v 2:08 | Reagovat

<a href="http://convexx.eu/where-to-buy-xanax-online/">Where to Buy Xanax Online?</a>

1374 Thomaswreme Thomaswreme | E-mail | Web | 28. června 2018 v 20:25 | Reagovat

<a href=https://cvvshop.ws/cvv-shop-buy-now/>cvv shop that accept perfect money</a> - shop cvv italy, buy cvv dumps online.

1375 canada pharmacy canada pharmacy | E-mail | Web | 29. června 2018 v 2:25 | Reagovat

intestinal tract diseases medicine options
<a href=http://canadian-drugstore.us.org>canadian pharmacy</a>
regrowth of hair gastroenterology and gastrointestinal
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canada pharmacy</a>

1376 Stevenhaick Stevenhaick | E-mail | Web | 3. července 2018 v 1:09 | Reagovat

<a href="http://ocalic.eu/buy-ambien-online-overnight/">Buy Ambien Online Overnight</a>

1377 TerryWah TerryWah | E-mail | Web | 4. července 2018 v 19:38 | Reagovat
1378 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 6. července 2018 v 11:21 | Reagovat

dog asthma intestinal complaint
<a href=http://www.viagrawithoutdoctorrecipe.com/# >viagra without a doctor prescription</a>
hair health symptoms of allergies in adults
<a href="http://www.viagrawithoutdoctorrecipe.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

1379 canada pharmacy canada pharmacy | E-mail | Web | 7. července 2018 v 5:32 | Reagovat

eczema and asthma symptoms of gas problem
<a href=http://onlinedrugstore.us.org>canadian drugstore</a>
definition for treatment what types of arthritis are there
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

1380 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 9. července 2018 v 0:50 | Reagovat

arithis natural allergy relief
<a href=http://onlinedrugstore.us.org>canadian pharmacy</a>
asthma medical treatment intestine problems and symptoms
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">online pharmacy</a>

1381 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 12. července 2018 v 5:38 | Reagovat

systems of allergies female hair growth
<a href=http://onlinedrugstore.us.org>online pharmacy</a>
symptoms of arthritis disorder of intestine
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

1382 DavidUnott DavidUnott | E-mail | Web | 13. července 2018 v 20:44 | Reagovat

<a href=https://shopsellcardsdumps.com>online cc shop</a> - cvv shop, dumps shop

1383 AshleyFag AshleyFag | E-mail | Web | 16. července 2018 v 22:50 | Reagovat

<a href=http://khcsw.us/>http://khcsw.us/</a> excussyFabyImpegasia

1384 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 18. července 2018 v 2:00 | Reagovat

arthritis information gastrointestinal distress meaning
<a href=http://canadian-drugstore.us.com >canadian pharmacies</a>
treatment for hair falling out respiratory allergy symptoms
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

1385 Heidiped Heidiped | E-mail | Web | 18. července 2018 v 12:04 | Reagovat

<a href=http://jxaua.us/>http://jxaua.us/</a> excussyFabyImpegasia

1386 Davidlok Davidlok | E-mail | Web | 18. července 2018 v 23:20 | Reagovat

<a href=http://fpzsu.us/>http://fpzsu.us/</a> excussyFabyImpegasia

1387 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 21. července 2018 v 12:27 | Reagovat

arthritis cures for hands asthma & allergy
<a href=http://onlinedrugstore.us.org/# >canadian pharmacy</a>
what affects arthritis what is the definition of treatment
<a href="http://canadian-drugstore.us.org/#">canadian pharmacy</a>

1388 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 30. července 2018 v 8:29 | Reagovat

gi malignancy how common is asthma
<a href=http://canadianonlinepharmacy.us.org >canadian pharmacies</a>
digestive diseases disorders what causes arthritis in back
<a href="http://canadianonlinepharmacy.us.org">canadian pharmacies</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama