Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

Recenze Vampýrské akademie

7. února 2014 v 16:19 | Baru |  Překlady
Úvodem bych chtěla poděkovat Laře, která mne upozornila na jednu z prvních recenzí, které se po filmu objevily. Naše skvělá Baru ji přeložila do češtiny, takže si ji i vy můžete přečíst;-)
Recenzi psala Melissa Frost, která píše recenze na různé filmy, včetně tedy i Vampýrské akademie. Za překlad Baru opravdu moc děkuji:-)
Recenzí se objevilo více, zatím jsem narazila na samé pozitivně naladěné. Samozřejmě se všude vynořují nadšené výkřiky šťastných fanoušků, kteří film už viděli, ale mám za to, že nejsou tak důležité, abych je sem dávala, leda že by jste o to opravdu stáli;).

Recenzi najdete v celém článku;-)new-trailer-for-vampire-academyRecenze: Zoey Deutch přináší smích do Vampýrské akademie
Minulou noc jsem se zúčastnila premiéry Vampýrské akademie v Los Angeles. Ashley Charles, Cameron Monaghan, Dominic Sherwood, Sarah Hayland, Danilla Kozlovsky, Daniel Waters, Dominique Tipper, Lucy Fry,Olga Kurylenko, Mark Waters and Zoey Deutch, ti všichni byli přítomni v Regal LA Live Cinema. Zjevně však chyběla samotná autorka Vampýrské akademie, Richelle Mead.
Nebudu lhát, měla jsem velké obavy ohledně totohle filmu, protože pokaždé, když jsem viděla trailer, plakát nebo klip k tomuhle filmu, tak jsem skončila zamračená a ptala jsem se osoby, co zrovna vedle mě seděla, jestli rozumněla něčemu z toho, co jsme právě viděli. První krátká upoutávka z filmu, která byla vypuštěna přesně ve stejnou dobu, jako Hunger Games: Catching the fire, bylo to, co ze mě udělalo cynika. Ted však můžu říct, že jsem se v mých předchozích domněnkách naprosto mýlila. Vampýrská akademie za to stála! Především vystoupení Zoey Deutch, jejíž vtipné poznámky a nakopávání zadků líp, než chlapi (kromě Danilly Kozlovského, samozřejmě), bylo naprosto perfektní! Možná, že ted bych měla taky přiznat, že jsem nečetla knihy...což by mohl být hlavní důvod mého zmatení ohledně dějové linie. Skrz film, jsem si neustále připomínala, jak skvělé ty knížky musí být, takže jestli máte příležitost si přečístalespon první díl, tak to můžu jen doporučit - nebudete pak po filmu potřebovat tolik objasnění od svých kamarádů- znalců VA, jako já!
Každopádně, s tím, co bylo řečeno, myslím, že když sem dám krátké shrnutí VA, tak to pomůže těm, kteří na tom byli stejně, jako já a alespon budete lépe připraveni na film (pokud jste s dějovou linií v knihách obeznámeni, přeskočte tenhle odstavec k dalšímu). Úvod do světa VA je rychlý. Pokud se jen podívate do svého kornoutu s popcornem, abyste si nabrali další hrst, tak přijdete o spoustu důležitých informací, co se toho světa týče. Tak fajn, jdeme dál.. Existují zde tři ( no technicky vzato čtyři) typy postav: dhampýři, morojové, strigojové a..no, lidi. Dhampýři jsou strážci Morojů. Morojové jsou živí upíři: jsou smrtelní a rodí se. Morojové se krmí jen na lidech, nikdy je nezabíjí. Dhampýři musejí chránit Moroje před Strigoji. Strigojové jsou Morojové, kteří zabili člověka, nebo Moroje. Jsou nemrtví. Na to, aby se stal Moroj Strigojem, stačí jedno zabití člověka. Lidé a dhampýři se mohou stát Strigoji, pokud budouStrigojem pokousáni nebo pokud se budou krmit na krvi člověka, moroje nebo dhampýra. Rose Hathaway je dhampýr (Zoey Deutch), Lissa Dragomir (Lucy Fry) je moroj, kterého Rose chrání. Ted umíte rozeznat tyto skupiny, takže pro Vás bude jednodušší pochopit, o co jde.
Z hlediska tvorby, je VA otevřená se smyslem pro naléhavost. Bohužel, pro ty členy publika (jako já), kteří nemají absolutně představu o čem je ten svět, tak musí trpět ve zmatku. Děj je pro diváky příliš rychlý na to, aby si uvědomili, kdo je kdo, co je co, a proč dělají to, co dělají. Tak přibližně po 20 minutách, začnete rozumět podstatě Vampýrské akademie. S příchutí komediální blaženosti, je děj svěží a chytrý. Není to takový ten typický upíří příběh, který znáte.. možná směs Harryho Pottera a Upířích deníků. Zoey Deutch to zabíjí ( ne doslova, ale obrazně) s jejím důvtipem a vražednými bojovnými schopnostmi. Představuje silnou ženskou postavu, která si zahrává s nebezpečím a nebojí se výzvy. Musím taky zmínit její objekt milostného zájmu, Dimitrije Belikova ( Danilla Kozlovsky). To on je ten sexy fešák s velkými svaly a dlouhými, tmavými vlasy a který umí bojovat se Strigojem jako bůh. Je tohle ta nová verze Fabia...ale lepší nebo žhavější? To sexuální napětí mezi ním a Zoey je intenzivní. jsou v podstatě obscénní ( bez legrace), když z ní strhá šaty! Je to sexy!
Hraní ostatních, kromě těch dvou výše zmíněných, je tak tak. Nečekejte, že budete chyceni něčím vystoupením. Je to film plný mladých lidí, tak na to pamatujte. Výběr hudby, která hrála v průběhu filmu, byl šik a moderní. Narozdíl od jiných songů, hudba jen doplnovala, co se děje na obrazovce a nerozptylovala. Vlastně myslím, že bych si mohla pořídit soundtrack. Je to dobré! Nejsem si jistá, jestli zhlédnu VA ještě jednou, ale rozhodně to stojí za to vidět v kinech. Je to vtipné a zábavné.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Klér Klér | Web | 7. února 2014 v 16:40 | Reagovat

Super článek, mohlo bych jich být i určitě víc :D

2 Smilee Smilee | Web | 7. února 2014 v 19:03 | Reagovat

Jé, už se moc těším na film. Nejspíš to nebude tak hrozné, jak jsem se obávala :D
A těším se na Zoey... :D

3 Arwen Arwen | 8. února 2014 v 11:55 | Reagovat

[2]: Souhlasím, je úleva, že to snad nebude tak hrozné, jak jsem předpokládala :D.

4 Terush Terush | 9. února 2014 v 0:49 | Reagovat

Tak jo,myslím,že se nedožiju 6.3. .... Do tý doby asi umřu zvědavostí!! :-D

5 majas-serials majas-serials | Web | 17. července 2014 v 16:28 | Reagovat

Já jsem zrovna přečetla 4. díl a jsem absolutně nadšená, kvůli tomu jsem si stáhla film a okamžitě jsem se na něj mrkla, bohužel ten už mě tolik neohromil, přišlo mi to vše, tak hrozně moc rychlé. Ze začátku se mi vůbec nelíbíl, herec co hraje Dimitrije, ale najednou jsem se do něj úplně zbláznila nechápu to, i Zoe jsem si oblíbila a všechny, takže si spíš pouštím teď z filmu moje oblíbené věci a neřeším ho jako celek, třeba když se snaží Rose překvapit Dimitrije a s tím svým bojovým pokřikem, to mě vždycky hrozně rozesměje :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama