Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

Únor 2015

Dom a Danilla

28. února 2015 v 19:49 | Karča |  Dominic Sherwood/Christian
Tři nové fotky Doma a jedna Danilly. Ať se líbí :)Dominic Sherwood v klipu písně Tylor Swift + nový photoshoot

15. února 2015 v 7:02 | Zuzka |  Dominic Sherwood/Christian
Dominic, herec Christiana, se objevuje v ńovém klipu písně !Style" známé zpěvačky Tylor Swift. Klip je opravdu super - ale co vám ho budu popisovat, pusťte si ho sami! ;-)

Fotky z klipu:

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Trvalý odkaz na vložený obrázek

A ještě jedna poznámečka k Dominicovi - nechal se nafotit pro JustJured, photoshoot ve spodním prádle. VŠECHNY FOTKY NAJDETE V CELÉM ČLÁNKU!

Trvalý odkaz na vložený obrázek


Překrásná grafika s Adrianovým citátem

12. února 2015 v 9:37 | Zuzka |  Postery a grafiky
Jsi mé světlo, ...
... plamen, který ozařuje mou cestu(Adrian k Sydney)

Naše oblíbené scény - film vs. komiks

11. února 2015 v 7:46 | Zuzka |  O filmu VA/ about movie VA
Movie scene VS Book scene


další obrázky najdete v celém článku!

Sedmá kapitola Silver Shadows 3/3

10. února 2015 v 13:10 | Karča |  Překlad Silver Shadow
Poslední část. :) Předchozí jsou v rubrice překlady. Tímto nám končí SS a další překlad (snad brzy) bude poslední díl BL. :)

"Nevím o čem mluvíš," řekla jsem lehce. "Myslíš dneska na hodině umění? S Duncanem jsme se bavili o fících."
"Haha," Položila knížku o renesančních diářích a převrátila stránky. "V našem pokoji ti neřeknu ani slovo, to víš. Je to pod dohledem. Ale jestli chceš mojí pomoc, máš asi šedesát sekund."
"Proč by jsi mi pomáhala?" chtěla jsem vědět. "Předpokládáš, že to chci? Snažíš se mě chytit do něčeho, co by tě udělalo lepší?"
Odfrkla si. "Pokud bych tě chtěla do 'něčeho chytit', udělala bych to už dávno v našem pokoji, natočila bych to na video. Čtyřicetpět sekund. Proč chceš vědět o tom plynu?"
Úzkost se po mě plazila, když jsem chtěla něco říct. V mém posouzení o tom, kdo by mohl být spojenec, Emma tam vůbec nebyla. A stále je tady, nabízí mi nejblíže k pobuřování, že někdo - dokonce můj kamarád Duncan - se doposud nepředstavil. Celé to vypadalo jako bych byla nahraná, ale část mě nemohla odolat té nabídce.
"Ten plyn nást tu drží tak moc jako stráže a zdi," řekla jsem nakonec. Prostě to chci pochopit." Doufám, že to nebylo moc inkriminující.
Emma otočila knihu zpátky a vybrala další diář, ten s efektním zdobením. "Kontroly, které jsou v pracovnách jsou na stejným levlu jako vyplachování. Každá ložnice také má malou trubku na 'krmení' ze systému. Je to hned vedle ventilace blízko stropu."
"Jak to víš?" zeptala jsem se.
"Jednou jsem šla na opravu pokoje s údržbářem."
"Takže by bylo jednodušší zablokovat to pokoj po pokoji než na kontrole," zamumlala jsem.
Zatřásla hlavou. "Ne když je to ve správné linii s kamerama v pokojích. Stráže by byli u tebe než by jsi stačila ten panel vypnout. Na což potřebuješ šroubovák."
Začala uklízet knihu, ale já si jí od ní vzala. Glitry zdobená po okrajích, a roh každé kapitoly byl posázen kouskem kovu. Přejela jsem po jedním prstama. "Plochý šroubovák?" Zeptala jsem se, měřila jsem si tloušťku kovu na rohu. Kdybych to mohla vytrhnout, byl by to dobrá nástroj k odšroubování.
Pomalu jsem se na Emmu usmála. "Když by na tom záleželo, tak jo. Dostáváš bod za kreativitu, ten ti dávám." Na pár momentu mě studovala. "Proč chceš zablokovat ten plyn? Zdá se, že máme větší problémy - víš, ten největší je, že tu trčíme."
"Něco mi nejdřív řekni," řekla jsem, stále jsem si nebyla jistá, jestli Emma součástí nějaké skvělé operace, která by mě dostala do maléru. "Jsi docela dost dobrý model slušného dítěte pro Alchymisty. Co tě sem dostalo?"
Před odpovědí zaváhala. "Poslala jsem pryč nějaké strážce, kteří byli přiděleni, aby pomohli mé skupině Alchymistů v Kyjevě. Byl tam Moroj, kterého jsem znala, potřeboval více ochrany než my."
"Potom chápu tvoje rozčilení," přiznala jsem. "Ale zdá se, že tu jsou horší věci, zvláště potom, jak dobrá jsi. Proč jsi pořád tady?"
Její arogantní úsměv se posunul na něco menšího. "Protože moje sestra tu není. Celým tímhle si taky prošla, byla propuštěna, a pak se z ní stal ještě větší tulák než předtím. Nikdo neví, kde je, a teď, nezáleží na tom kolik kroků udělám, oni zajišťují, že neudělají tu stejnou chybu dvakrát, že mě pustí tak brzy. Hádám, že v naší rodině koluje špatná krev."
To by jistě vysvětlovalo nějaké věci. Zdála se také upřímná, ale také je Alchymistka, a my jsme dobří ve lhaní u ostatních. Další otázka mi proběhla hlavou, když moje oči vyrazili napříč místností, kde byl Duncan a několik dalších procházeli část sociologie. "Proč je tu Duncan tak dlouho? Zdá se, že se dobře chová. V jeho rodině je taky špatná krev?"
Emma se podívala mým směrem. "Můj názor? Až moc dobře se chová."
"Je to vůbec možné?" Zeptala jsem se, překvapena.
Pokrčila rameny. "On je tak poslušný, myslíš, že oni se bojí, že by Duncan nebyl schopný postavit se vlivu vampýra, i když to chce. Takže se ho ještě bojí propustit. Ale nechtějí, aby se až moc vytahoval, protože to porušuje všechna pravidla tady. Myslím, že chce být statečnější.. ale něco ho drží zpátky - jako více než obvyklé věci, které tu drží nás."
Chantal, zamyslela jsem se. Ta ho drží zpátky. Vytahoval se, jak se mě ujal, ale Emmina slova vysvětlovala proč byl kolem toho tolik opatrný. Ztráta Chantal ho poznamenala a naplnila ho strachem udělat něco jiného. Doufala jsem, že neudělám obrovskou chybu, zhluboka jsem se nadechla a obrátila se k Emmě.
"Pokud je plyn vypnutý, mohu poslat zprávu ven. To je vše, co ti mohu říct."
Její obočí se nad tím zvedlo. "Jsi si jistá? Dneska večer?"
"Absolutně," řekla jsem. Adrian mě bude hledat ve snech. Jen potřebuje okno přírodního spánku.
"Vydrž chvilku," Emma řekla po chvilce myšlení.
Zvedla se a šla přes místnost k Amelii. Povídaly se než zazvonila zvonkohra, signalizující čas vrátit se zpátky do pokojů. Emma ke mně pospíchala. "Podívej se do té knížky," řekla, kývla k nazdobenému deníku. "Už ti neřeknu ani slovo, když vyjdeme z těch dvěří. Bež zpátky do našeho pokoje, počítej do šedesáti, a pak jdi do města a udělej to, co potřebuješ udělat s tou ventilací."
"Ale co ta kamera-"
"Teď jsi na to sama," řekla a odešla bez dalšího slova.
Na chvilku jsem jen zírala a potom jsem se šla přidat k ostatním, kteří si podepisovali knihy s knihovníkem. Když jsem s nima odcházela, snažila jsem se vypadat přirozeně a ne jako když moje srdce zachvíli vyskočí z hrudníku. Mluvila Emma vážně? Nebo to bylo nahrané? Co by mohla možná udělat v naší konverzaci, že by najednou bylo v pořádku falšovat ventilační systém? Protože když jsme se vrátily zpátky do pokoje, viděla jsem malou černou kameru, která nás sledovala, když jsem zmínila ventilaci v otázce. Na každého by se otočila.
Muselo to být nahrané, ale dala svým tělem jasně najevo, že se mnou nemá nic v úmyslu, když jsme byly připravené jít spát. Potichu jsem počítala a vědělě jsem, že Emma musí taky, protože když jsem dopočítala šedesát, tak mě ušetřila ostrým, výmluvným pohledem.
Jsou i jednodušší způsoby jak to na mě nastražit, pomyslela jsem si. Jednodušší způsoby s horšími následky.
S douškem jsem strčila postel ke zdi a stoupla si na ní, abych měla lepší přístup k ventilu. Vytrhla jsem kov z rohu knihy a Emma posoudila, že je to správně. Jeho tloušťka byla přesná jako tloušťka plochého šroubováku. Samozřejmě, bylo to jediné, co se dalo použít jako šroubovák. Konečně jsem uvolnila všechny čtyři rohy, aby mohly spadnout. Moje nervy a třesoucí se ruce nepomáhali na rychlosti procesu, a neměla jsem tušení jak dlouho to budu muset dělat - nebo jestli by mě Emma varovala, že vypršel čas.
Navíc jsem našla obyčejnou ventilační šachtu. Byla malá na plazení se skrz, takže tu nebyli žádné 'vchody' ven. Jak mi řekla, malá trubka se dotýkala strany ventilátoru, otevřená hned vedle roštu panelu k puštění výparů do místnosti, když se zhasla světla. Teď jsem potřebovala zablokovat tu trubku. Sehnula jsem se k posteli, kde jsem měla starou ponožku, kterou jsem vzala z prádelníku dříve. Nechtěla jsem projít kolem Alchymistů, aby kontrolovali naše oblečení, ale také jsem věděla, kdy tohle bylo vyzvednuto, bylo to ihned hozeno do velkého koše prádla. Kdyby si všimli, že chybí ponožka, nevěděli by z jakého pokoje. A jistě sušička požírá ponožky…někdy.
Nacpala jsem ponožku do trubky jak nejlépe jsem mohla, doufala jsem, že to je dost na to, aby udržela to nejhorší z plynu venku. Za mnou, pod jejím dechem, jsem slyšela Emmu zamumlat, "Pospěš si." Moje ruce se leskly potem, přišroubovala jsem panel zpátky na místo a jen těžce jsem si vzpomněla poaunout mojí postel zpátky. Celé to úsilí zabralo méně než pět minut, ale je to dost?
Emma byla zažraná do její knihy a nikdy se tak moc mým směrem nekoukla, ale zachytila jsem záblesk úsměvu na její tváři. Byl to jeden z triumfů, pomáhat dosáhnout mých cílů? Nebo se škodolibě radovala, že mě chytila při spáchání vážné neposlušnosti na kameru?
Kdyby mě chytili, nikdo by si pro mě nepřišel. Náš čtecí čas uplynul, a světla zhasla a slyšela jsem ten známý zvuk automatického zamknutí dveří. Přitulila jsem se k mé řídce udělané posteli a čekala na něco jiného, co se stalo tenhle týden známějším: ta umělá ospalost vyvolaná plynem. Nepřišla.
Nepřišla.
Nemohla jsem tomu uvěřit. My jsme to vyply! Zastavila jsem plyn do našeho pokoje. Ironií bylo, že jsem mohla použít trochu pomoci, abych usla, protože jsem byla tak nadšená z toho, že budu mluvit s Adrianem, že jsem se nemohla uklidnit. Bylo to jako Vánoce. Ležela jsem v temnotě asi dvě hodiny před přirozeným vyčerpaným ospalstvím. Usla jsem. Moje tělo bylo v trvalém stavu únavy, obojí z mentálního stresu a taky fakt, že ten spánek, který jsme prožívali byl prostě sotva dostačující. Spala jsem důkladně až do rána, ještě předtím, než zazvonil zvonek. Bylo to kvůli té strašné pravdě, kterou jsem si uvědomila.
Nic se mi nezdálo. Adrian nepřišel.

Dvě nové Cameronovy fotky

10. února 2015 v 7:33 | Zuzka |  Cameron Monaghan/Mason
Podívat se můžeme na novou fotku ze seriálu Gotham, kde si v 16.epizodě "The blind torture" Cameron (Mason) také zahraje.

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Cameron se také objevil na fotce ze seriálu Shameless: (hraje zde po boku Noela Fishera)
Trvalý odkaz na vložený obrázek

Sarah Hyland a její dva nové photoshooty

10. února 2015 v 7:30 | Zuzka |  Sarah Hyland/Natalie
Sarah Hyland se nechala nafotit pro březnové číslo Cosmopolitan Issue. Další fotky z tohoto photoshootu + fotky z photoshootu pro Galore magazine najdete v celém článku!

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Nové fotky a nominace Danily Kozlovskyho

10. února 2015 v 7:21 | Zuzka |  Danila Kozlovsky/Dimitri
V celém článku si můžete prohlédnout nové fotky Danily Kozlovskyho (Dimitrij) z jeho připravovaných filmů! Najdete tam také odkaz na film Soulless, kde hraje Danila hlavní roli a ke kterému se nyní připravuje druhý díl.

Pogratulovat Danilovi můžeme k jeho nominaci v kategorii "Nejlepší ruský herec" v soutěži "KinoNews 2015" a budeme mu držet palce, aby cenu získal!

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Další stillsky byly zveřejněny k filmu Soulless 2, který bude mít premiéru 5.3.: (druhý díl k již zmíněnému Soulless 1)

Trvalý odkaz na vložený obrázek
Fotky z narozenin Dominica Sherwooda

10. února 2015 v 7:07 | Zuzka |  Dominic Sherwood/Christian
Dominic Sherwood (Christian) oslavil své 25.narozeniny. V celém článku si můžete prohlédnout několik fotek z jeho oslavy. Fotky z oslavy nám jen dokazují fakt, že má novou přítelkyni - a to Sarah Hyland (Natalie), se kterou se potkal při natáčení Vampýrské akademie.

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Rubínový kruh

10. února 2015 v 6:59 | Zuzka |  Pokrevní pouta /Bloodlines
Právě DNES již vyšel v Austrálii Rubínový kruh, poslední díl Pokrevních pout (Bloodlines)!

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Sedmá kapitola Silver Shadows 2/3

9. února 2015 v 7:02 | Karča |  Překlad Silver Shadow
Druhé pokračování. :) Zítra vás čeká poslední. :) První část a předchozí kapitoly najdete v rubrice překlady.

Cítila jsem, jak mi poklesla čelist. Je to možný... mohla by to opravdu být... čím více jsem na to zírala, tím více jsem si byla jistá, co vidím: omluvu mé sestře Carly, od Keith Darnella, kluka, co jí znásilnil. Předpokládala jse, že by to mohla být jiná Carly a někdo jiný se stejnými iniciály.. ale moje střeva mi říkala něco jiného. Vím, že Keith byl na převýchově. Jeho zločiny byli více přírodní než ty moje, a taky byl nedávno propuštěn - nedávno jako před pěti měsíci. A taky byl prakticky jako zombie, když se odtud dostal. Je neskutečné myslet na to, že chodil stejnými chodbami, chodil do stejných tříd, vydržel to stejné proplachování jako já. Bylo více zneklidňující zajímat se, jestli budu jako on, až odsud vypadnu.
"Sydney?" zeptala se Sheridan příjemně. "Nechceš se k nám přidat?"
Začínalo mi být horko, uvědomila jsem si, že jsem jediná, kdo nesedí a nespěchá se přidat k ostatním. "Omlouvám se," zamumlala jsem.
"Zeď Pravdy může být velmi inspirující místo," řekla Sheridan. "Našla si něco, co ti promluvilo do duše?"
Velmi opatrně jsem se zamyslela na odpovědí a pak se rozhodla, že by mi tu pravda neublížila. Možná by mohla i pomoct, protože Sheridan se mě vždy pokouší rozmluvit. "Většinou jsem byla překvapena," řekla jsem. "Poznala jsem jméno někoho, koho jsem znala..někoho, kdo tu byl přede mnou."
"Pomohla ti ta osoba tě zkazit?" zeptala se Lacey v nevinné zvědavosti. Bylo to jediné, kdy mi někdo ukázal, že má o mě poloviční zájem.
"Ne tak docela," řekla jsem. "Vlastně jsem to byla já, kdo ho ohlásil - kdo ho sem poslal." Všichni vypadali zainteresovaně, tak jsem pokračovala. "Měl obchody s Moroi - starý, senilní Moroi - a bral si jejich krev. Říkal jim, že je na léčebné účely, ale on - ten kluk, kterého jsem znala - ji vlastně prodával místním tatérům, kteří jí používali na zvýšení výkonnosti tetování pro středoškoláky. Krev v tetování je zlepšovala v mnoha věcěch, hlavně ve sportech, ale taky to mělo nebezpečné vedlejší účinky."
"Věděl to tvůj kamarád?" Ptala se Hope užasle. "Že ubližoval lidem?"
"On nebyl můj kamarád," řekla jsem ostře. "Dokonce ani před tím, než tohle začalo. A ano, věděl. Ačkoliv ho to nezajímalo. Vše, na co se soutředil, bylo mít ve všem prospěch."
Ostatní zadržení byli okouzleni, možná proto, že mě nikdy neslyšli mluvit tak moc nebo proto, že nikdy neslyšeli o skandálu jako je tenhle. "Vsadím, že to ten Moroi věděl," řekl Stuart temně. "Vsadím se, že ví všechno - k čemu opravdu jsou tetování používána a jak nebezbečná jsou. Pravděpodobně hrál senilního."
Stará Sydney - ta Sydney, která tu byla první den - by rychle bránila Clarence a jeho nevinnost v Keithovo systému. Tahle Sydney, která vidí zadržené trestat za menší komentáře a vydrží dvě proplachování tenhle týden, to ví lépe. "Není moje práce odsuzovat Morojské chování," řekla jsem. "Udělají to, co jim jejich povaha nakáže. Ale vím, že žádný člověk by neměl podrobovat ostatní takovýmu nebezpečí jako mí spolupracovníci. Proto jsem ho sem poslala."
K mému ohromení mě potkala hromada pokývnutí a dokonce i Sheridan vypadala souhlasně. Potom promluvila. "To je velmi moudrý pohled, Sydney. A stejně musí být něco špatně, když jsi se z toho incidentu nic nenaučila a sama jsi tu skončila."
Všechny oči se otočili na mě, a na moment jsem nemohla dýchat. O Adrianovi jsem příležitnostně diskutovala s Duncanem, ale tohle bylo jiné. Duncan nesoudil nebo neodrthoval náš románek od sebe. Jak jsem mohla povznést něco tak vzácného a mocného před touhle skupinou, která bude jen nadávat a zařídí, aby to vypadalo zle? To co mám s Adrianem je nádherné. Nechci to odhodit, aby to bylo k pošlapání.
Ale stejně, jak bych nemohla? Když jim nic nedám, když nebudu hrát jejich hry... tak jak potom tu budu dlouho? Rok - nebo víc - jako Duncan? Kdysi v té tmavé cele jsem si řekla, že řeknu cokoliv, abych se odtud dostala. Musí to být dobré. Nevadilo by tu lhát, kdybych se kvůli lžím dostala zpátky k Adrianovi.
"Nechala jsem své ostražitosti," řekla jsem jednoduše. "Mým úkolem je pracovat kolem hodně Morojů, a přestala jsem o nich přemýšlet jako o stvořeních, co jsou. Hádám, že po mém spolupracovníkovi, mě linie dobra a zla rozmazala."
Připravila jsem se na to, jak se mě Sheridan bude vyptávat na více detailů ohledně toho, co se stalo, ale byla to další dívka, Amelia, která promluvila zcena neočekávaně. "Skoro to dává smysl," řekla. "Myslím tím, já bych nevzala do, ehm, extrémů, jako ty, ale jestli jsi byla okolo zkažených lidí, mohlo to možná způsobit to, že si ztratila víra ve vlastním druhu a chybně se přistranila k Morojům."
Další kluk, ke kterému bych radši promluvila, Devin, přidal argument. "Někteří z nich se zdají být klamě pěkní."
Sheridan se mírně zamračila, a já si myslela, že tihle dva se mohou dostat do potíží díky napůl přítíživým komentářům k Morojům. Zřejmě se rozhodla nechat to ve prospěch pokroku, který jsem dneska udělala. "Je velmi jednoduché být zmatena, zvláště když jsi sama na postoupení a věci se neočekávaně změní."
Protože nebe nám zakázalo myslet na sebe, pomyslela jsem si hořce. Byla jsem ušetřena romantického výslechu, když Sheridan obrátila svojí pozornost k ostatním, aby se dozvěděla, jaký druh osvícení dnes prožili. Nejen já jsem byla z dohledu pryč, zřejmě jsem u Sheridan zabodovala - když jsem viděla, že už je večeře - s dalšími mými zadrženými.
Když jsem odnesla podnos od Baxtera a šla naproti prázdnému stolu, tak na mě Amelia pokynula krátkým přikývnutím. Posadila jsem se vedle ní, a ačkoliv se mnou nikdo vlastně nemluvil ohledně jídla, nikdo mi nenařídil odejít nebo mi nadával. Jedla jsem beze slov, přičemž jsem slyšela vše kolem mě. Většinou se bavili o věcech, které bych slyšela v Amberwoodské jídelně, bavili se o škole nebo o spolubydlích, kteří chrápou. Ale aspoň jsem nahlédla víc do jejich osobnosti, a znova jsem začala cejchovat o tom, kdo by mohl být spojenec.
Duncan seděl s ostatníma u jiného stolu, ale když jsme kolem sebe prošli, když jsem odcházeli, tak zamumlal, "Vidíš? Říkal jsem ti, že děláš pokroky. Teď to nezvorej."
Skoro jsem se usmála, ale z předešlé hodiny jsem se naučila být více pohodová. Takže jsem si to, v co jsem doufala, že byl slavností a pilný výraz ve tváři, nechala a odšourala se do knihovny vybrat si něco nudného ke čtení na večer. Zakotvila jsem v oddělení historie, doufala jsem, že najdu něco více zajímavějšího, než když jsem tu byla naposled. Dějiny Alchemistů byly stále plné lekcí o morálce a slušném chování, ale aspoň tyhle lekce nebyly výslovně řízené na čtenáře, jako většina sebepomáhajících knih, co tu jsou. Rozhodovala jsem se nad párem středověkých knih, když vedle mě někdo poklekl.
"Proč jsi chtěla vědět o tom plynu?" zeptal se tuchý hlas. Dvakrát jsem zaryskovala a byla to Emma.

Sedmá kapitola Silver Shadows 1/3

8. února 2015 v 16:43 | Karča |  Překlad Silver Shadow
Moc se omlouvám, že se tu sedmá kapitola neobjevila dřív, ale prostě nebyl čas. :( snad se pořád těšíte. Zároveň jsme se se Zuzkou dohodly, že tohle bude poslední přeložená kapitola SS, protože kniha už oficiálně vyšla, a proto se teď začalo pracovat na první kapitole posledního dílu BL. Bohužel není vůbec známo, kdy se tu objeví, nebo kolik bude přeloženo kapitol, protože škola si žádá své. :( Tak si užijte první třetinu, druhá tu bude zítra a třetí v úterý. :)

SYDNEY

TRVALO SKORO TÝDEN než ostatní zadržení přestali stěhovat svoje lavice nebo se krčit, když jsme se dotkli. Pořád se se mnou nebavili, ale Duncan přísahal, že dělám pozoruhodný pokrok.
"Viděl jsem, že trvá týdny nebo dokonce i měsíce se do toho dostat," řekl mi jednoho dne na hodině. "Zanedlouho tě budou žádat, aby jsi si sedla k těm dobrejm dětem při obědě.""
"Ty se mě můžeš zeptat," poukázala jsem.
Ušklíbl se, když se dotkl listu na dnešní projekt zátiší: replikace hrnkového kapradí, které bylo na Addisonově stolu. "Pravidla znáš, holka. Někdo kromě mě musí na tebe dohlížet. Vydrž. Někdo se brzy dostane do potíží, a to je tvůj čas. Jonas je ve velkých potížích. Stejně tak Hope. Uvidíš."
Od prvního dne, kromě těchto hodin, Duncan docela dost omezil naši komunikaci, kromě příležitostních vtípků na chodbě, když nikdo nebyl v blízkosti, aby to slyšel. V důsledku toho jsem toužila po umění. Byla to jediná doba, kdy ke mně někdo mluvil jako s opravdovým člověkěm. Ostatní zadržení mě v průběhu dne ignorovali, a mí instruktoři, zda byli v hodině nebo na vyplachování, nikdy nezklamali v tom, aby mi připomněli jaký hříšník jsem. Soutředila jsem se na přátelství s Duncanem, připomínalo mi to to, že i za tímhle místem je naděje. Byl pořád opatrný - dokonce i v hodině - s konverzací. Ačkoliv zřídka zmínil Chantal, kamarádku - o které si tajně myslím, že byla víc než kamarádka - kterou Alchymisti vzali pryč, mohla bych říct, že její ztráta ho bolela. Povídal a smál se s ostatníma během jídla, ale šlo o to, že nadměrně nemluvil k nikomu tady nebo v hodinách. Myslím, že se bál riskovat hněv Alchymistů, dokonce i neformálním seznámením.
"Jsi v tom docela dobrý," řekla jsem, všimla jsem si detailů na listech. "Je to z toho, že jsi tu tak dlouho?"
"Ne, než jsem sem přišel, tak jsem bral malovaní jako koníček. Nesnáším zátiší." Odmlčel se, aby se mohl dívat na svojí kapradinu. "Zabíjel bych proto, aby jsme mohli kreslit něco abstraktního. Rád bych kreslil nebe. Dělám si srandu? Rád bych viděl nebe. Nikdy jsem moc nekreslil venkovní scénu, když jsem byl přidělen v Manhattanu. Mysleli si, že jsem byl na to moc dobrý a ušetřili by mě západu slunce v Arizoně."
"Manhattan? Páni. To je docela intenzivní."
"Intenzivní," souhlasil. "A obsazené a hlasité a hlučné. Nesnáším to...a teď bych udělal cokoliv, abych se tam mohl vrátit. To je místo, kde jste spolu s tvým zamyšleným přítelem měli skončit."
"Vždycky jsme přemýšleli, že odejdeme někam jako je třeba Řím," řekla jsem.
Duncan se ušklíbl. "Řím. Proč se zabývat jazykovou bariérou, když vše můžeš dostat ve státech? Vy můžete mít povrchní byt, dvě zaměstnání, čímž získáte kurzy na cokoliv, co si dokážete představit a můžete trávit čas s nezaměstnanými umělci v Bushwicku. Můžete přijít v noci domů, jíst Korejské jídlo s vašimi praštěnými sousedy, a potom se milovat na ošumělé matraci na podlaze. Další den můžete začít odznova." Pokračoval v malování. "Není to špatný způsob života."
"Není vůbec špatný," řekla jsem a usmála se. Cítila jsem, jak ten úsměv vybledl, když bolest v mém srdci poskočila při pomyšlení na budoucnost s Adrianem. Co Duncan popisoval, bylo stejně dobré jako "plány útěku", které jsme s Adrianem vymysleli... a v tomhle momentě stejně nemožné, "Duncane... co jsi myslel tím, že by jsi udělal vše pro to, aby jsi se vrátil zpátky?"
"Ne," varoval mě.
"Ne co?"
"Ty víš co. Jen jsem se vyjadřoval."
"Jo," začala jsem, "ale pokud je způsob jak odtud dostat a-"
"Není způsob," řekl tupě. "Nejsi první, kdo to naznačuje. A nebudeš poslední. A pokud tomu můžu pomoct, nebudeš vtáhnuta zpátky do osamění, aby jsi udělala něco hloupého. Říkal jsem ti, že odtud není cesty zpět."
Velmi opatrně jsem přemýšlela, jak pokračovat. Minulý rok pravděpodobně viděl, jak se ostatní pokouší odtud dostat pryč a, usuzuji z jeho reakce, viděl, jak všichni neuspěli. Zeptala jsem se ho na východy, a jako já, nikdy nezjistil, kde jsou. Potřebovala jsem najít jiný přístup a shromáždit další informace, které by mohly vést k naší sovobodě.
"Odpovíš mi jen na dvě další otázky? Nakonec jsem se zeptala. "Ne o východech?"
"Pokud budu moct," řekl ostražitě, nedíval se mi do očí.
"Víš kde jsme?"
"Ne," řekl ihned. "Nikdo to neví, což je součástí jejich plánu. Jediná věc, kterou jsem si jistý, že každá úroveň, do které vstupujeme je pod zemí. Proto tu nejsou žádná okna nebo zřejmé východy ven."
"Víš jak sem dostávají ten plyn? A nehraj, že nevíš, co tím myslím," přidala jsem, viděla jsem jak se začíná mračit. "Toho si musíš všimnout, když jsi v osamělém vězení. A teď to používají, aby nás zavřeli v noci a udrželi nás nervózními a paranoidními až se probudíme."
"K tomu nepotřebují žádné drogy," poznamenal. "Skupina myslících dělá dobrou práci v šíření paranoi vlastním způsobem."
"Neodbýhej od tématu. Víš odkud se ten plyn bere?"
"No tak, jen proto, že kapradina je cévní rostlina neznamená, že produkuje oxid uhličitý jinak," přerušil. Byla jsem zaskočena, hlavně kvůli změně tématu a mírným zvýšením jeho hlasu. "Všechny chemické reakce ve fotosyntéze jsou pořád tady. Je to jen otázka použití výtrusů místo semen."
Byla jsem příliš ztracená mu odpovědět správně, a potom jsem viděla to, co on už dávno: Emma stála blízko nás, hledala šuplík s barevnýma tužkama. A bylo jasné, že poslouchala.
Polkla jsem a snažila se dát dohromady pár slov. "Nehádala jsem se. Jen jsem naznačovala, co fosílie říkají o megafíliemi. Ty jsi ten, kdo se začal hrabat ve fotosyntéze."
Emma našla to, co potřebovala a odešla, až se mi podlomovala kolena. "O můj Bože," řekla jsem, jakmile byla z doslechu.
"A proto," řekl Duncan, "musíš být víc opatrnější."
Hodina skončila a já jsem strávila zbytek dne čekáním na Emmu, aby mě přihlásila do nějakého "klubu", který by mě dopravoval k proplachování, nebo ještě hůř, zpátky do temnoty. Ze všech lidí, aby nás slyšeli! Ostatní zadržení se mnou ještě možná nekomunikovali, ale už jsem schopna rozpoznat, kdo z nich je lepší nebo horší kandidát na únos mimozemšťanů. A Emma? Ta je nejhorší. Někteří z nich příležitnostně uklouznou, stejně jako Hope první den, mají nezbytné komentáře, které je dostanou do potíží. Ale moje příliš-dobrá spolubydlící, někdy odchýlená od perfektního rétorika Alchymistů. Vlastně vyšla ze svých způsobů, jak rozbít ostatní, kteří nezapadají. Upřímně jsem nemohla přijít na to, proč tady pořád je.
Ale nikdo pro mě nepřišel. Emma ne tolik hleděla na svou cestu, a já se odvážila doufat, že jediná věc, kterou slyšela byla Duncanova ukvapená fotosynetická výmluva.
Přišel čas společenství a byli jsme vysláni do kaple. Někdo si sednul do složených lavic, zatímco ostatní bloudili místností jako já. Včera byla neděle a kdyby byl čas společenství, tak by jsme se shromáždili do lavic, spolu s našimi instruktory, zatímco by Hierofant přišel a říkal bohoslužbu a modlil se za naše duše. Byla to jediná část naší rutiny, která se změnila. Jinak, měli jsme stejné hodiny o víkendu jako v týdnu. Ale jedna služba bylo posilování, ne kvůli jeho zprávě, ale kvůli dalšímu pochodování na místě. Každý kousek informace, kterou jsem na tomto místě mohla dostat, by mi mohl jen pomoct.. doufala jsem.
Proto jsem četla Zeď Pravdy každý den před naším setkáním. Byla tam historie všech zadržených, kteří přišli přede mnou, a toužila jsem po tom se něco naučit. Většinou vše co jsem našla, byli nějaké zprávy a dnešek nebyl výjimkou. Zhřešila jsem proti svému druhu a velmi toho lituji. Prosím, vemte mě zpátky do "stáda". Jediná spása je ta lidská. Další zpráva: Prosím, pusťte mě. Vidím, jak Sheridan přichází do místnosti, zrovna jsem se chtěla připojit k ostatním, když jsem koutkem oka něco zaznamenala. Bylo to na kraji zdi, kam jsem se ještě nedostala, naškrábaně se tam psalo:

Carly, omlouvám se. - K.D.

Nové fotky Olgy

8. února 2015 v 16:19 | Karča |  Olga Kurylenko/Kirova
Olga Kurylenko, představitelka ředitelky Kirove, si užívá červený koberec a jak sama napsala, na sobě má šaty od Armaniho.
Objednejte si Rubínový kruh s věnováním

6. února 2015 v 11:29 | Zuzka |  Pokrevní pouta /Bloodlines
Již teď si můžete objednat poslední díl Pokrevních pout v angličtině - a to dokonce i s věnováním od samotné autorky Richelle Mead. Jak na to najdete ZDE. Richelle na svém twitteru sdílela i své dvě fotografie s výtisky Ruby Circle, které jí již přišly domů! Pokud raději dáváte přednost češtině, budete si muset počkat až do května...

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Překrásná animace s Dimitrijem a Rose...

6. února 2015 v 9:59 | Zuzka |  Postery a grafiky
... Polib mě, ale bez kouzelného náhrdelníku...Staronová fotka ze zákulisí VA

5. února 2015 v 10:57 | Zuzka |  Fotky
Podívat se můžeme na zveřejněnou fotku ještě z natáčení prvního dílu - fotku tělocvičny pro novice. V tělocvičně se odehrávaly kromě dhampýrského výcviku i scény s Dimitrijovým výcvikem Rose... (na fotce ještě chybí visící kruhy;-))


Poslechněte si soundtrack z filmu

4. února 2015 v 23:01 | Zuzka |  O filmu VA/ about movie VA
Nevíte, co dělat? Nemáte právě co poslouchat? Poslechněte si s námi soundtrackové písně z Vampýrské akademie a připoměňme si spolu skvělé filmové momenty;-)

(všechny písně najdete ZDE)Zajímavost ze světa VA

4. února 2015 v 22:58 | Zuzka |  O filmu VA/ about movie VA
U každého filmu jsou různé zajímavosti a otázky, které začínají slovy "věděli jste, že...". Ani Vampýrská akademie není výjimkou...

Opravdovou zajímavostí např. je, že kocour Dave, který ve filmu hrál Lissina Oscara, ve skutečnosti patřil Zoey (herečce Rose)! Rose ve filmu s kocourem zacházaet neumí, ale v reálném životě jsou se Zoey velcí kamarádi;-)

Did you know that the cat who's in Lissa's arms is actually Zoey's real cat? :D

Nové Danilovy fotky ze Soulles 2

4. února 2015 v 8:49 | Zuzka |  Danila Kozlovsky/Dimitri
Zveřejněno bylo pár nových fotek z Danilova připravovaného filmu. Všechny stillsky + dvě fotky z nového připravovaného photoshootu od fotografa Sergeje Bermenieva najdete v celém článku!

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Cameron, Ashley a Chris

4. února 2015 v 6:53 | Zuzka |  Cameron Monaghan/Mason
Herci, kteří se seznámili na natáčení filmu Vampýrská akademie, se i nadále spolu občas porůznu scházejí. Podívat se můžeme na novou fotku s Cameronem Monaghanem (Mason), který se vyfotil společně s kamarády Ashleyem Charlesem (Jesse) a Chrisem Masonem (Ray) na společném výletě.

Trvalý odkaz na vložený obrázek

2000. článek !!!

3. února 2015 v 21:34 | Zuzka (a spol.) |  O blogu/ about blog
Ve světě Vampýrské akademie se během posledních dvou let událo opravdu hodně... A my všichni fanoušci samozřejmě doufáme, že to byl jen začátek něčeho daleko většího...
Je to opravdu zvláštní pocit, že na blogu nyní visí již 2000 článků. Co na to říci? Děkujeme Ti Richelle Mead, děkujeme Ti Vampýrská akademie, děkujeme všem tvůrcům filmu, a hlavně děkujeme vám všem věrným čtenářům našeho blogu!! Vaše povzbudivé komentáře jsou pro nás opravdu vzpruhou a radostí a jsme moc rády, že jsme se mohly seznámit s tak fajn lidmi, kteří s námi sdílejí podobné zájmy!!
Doufám, že i nadále s námi budete sledovat novinky ve světě VA a budeme spolu pevně držet palce dalšímu filmu:-)

váš tým adminek
Zuzka, Karča a Baru


LIKE if you love the nickname Dimitri has for Rose <3

Olžina mamka v Londýně

3. února 2015 v 21:23 | Zuzka |  Olga Kurylenko/Kirova
Jen taková zajímavá věc na okraj - v Londýně nyní poprvé vystavuje malířka Marina Alyabusheva, která je maminkou Olgy Kurylenko - a také vášnivou umělkyní. Fotky z její první londýnské výstavy (v Dougalls' Gallery) najdete v celém článku!

Trvalý odkaz na vložený obrázek


Sami Gayle na premiéře "Song One"

3. února 2015 v 21:18 | Zuzka |  Sami Gayle/Mia
Herečka Sami Gayle (Mia) se zúčastnila večerní premiéry filmu "Song One" v New Yorku. Fotky z premiéry najdete opět v celém článku.

Trvalý odkaz na vložený obrázek


Olga pro Harper's Bazaar Arabia

3. února 2015 v 21:16 | Zuzka |  Olga Kurylenko/Kirova
Herečka Olga Kurylenko (Kirová) se nechala nafotit pro nové číslo časopisu Harper's Bazaar Arabia, ve kterém se objeví i na titulní straně. Ukázky z jejího krásného nového photoshootu najdete v celém článku.

Trvalý odkaz na vložený obrázekAndre Dragomir

3. února 2015 v 15:00 | Karča |  Postavy a místa VA a BL
Adndre Dragomir...ve filmu bylo jen pár fotek s Miou, ale co dál víme? :)

Měl blond vlasy a zelené oči. Když zemřel s rodiči při autonehodě bylo mu 18. Patří k Morojům a jeho jméno pochází z Ruska.
Je to starší bratr bratr Lissy. Byl to slavný ,,párty man,, který měl každou holku, kterou chtěl. Lissa s Rose se díky němu dostaly do vyšší společnosti.
Ve filmu ho hraje Rory Fleck-Byrne.


Naši herci...

2. února 2015 v 9:09 | Zuzka |  Herci/ actors

Myslíš si, že jsme jen roztomilé...

1. února 2015 v 20:32 | Zuzka |  Postery a grafiky
... nemohl jsi se zmýlit víc. (čtěte po sloupcích)


Olga a Perfect day

1. února 2015 v 19:00 | Zuzka |  Olga Kurylenko/Kirova
Olga Kurylenko se obejví v novém připravovaném filmu "A Perfect Day", ke kterému byly zveřejněny první stillsky a trailer. Vše najdete opět v celém článku!

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Další Lucyiny fotky z nového photoshootu

1. února 2015 v 18:57 | Zuzka |  Lucy Fry/Lissa
Prohlédněte si v celém článku dlaší nové fotky Lucy Fry v jejím novém photoshootu! Fotila je fotografka Alexa z photolandu, oblečení: Ali Jenkins, vlasy: Geri Fletcher, make-up: Mikal Sky.

Trvalý odkaz na vložený obrázek