Novinky o druhém díle FROSTBITE, na kterém se pracuje, najdete ZDE
 • Celý cast a fotky všech herců ZDE
 • TV spoty - TADY (rozbor 1 a rozbor 2)
 • Ukázková scéna z filmu i s překladem - klikněte sem
 • Podívejte se na film VA online - odkazy najdete TU
 • popsané zážitky z české premiéry najdete TADY
 • --------------
 • Přečtěte si povídku Richelle Mead - VA z pohledu Dimitrije zde! Překlad Adrianovy ztracené kapitoly, další povídky od Richelle Mead najdete tady
 • Slož si svou větu, co jsi provedl/a v Akademii St.Vladimíra! - tady
 • Pokud vás zajímají novinky, zde najdete další články a tady fotky z filmu
 • Otázky, poznámky a nápady můžete psát sem
 • fotky posterů a článků, se kterými jste se setkali, posílejte na: zuzka.h@centrum.cz
 • oficiální facebook těchto stránek najdete zde
Z blogu naše články a překlady prosím NEKOPÍRUJTE, je to trestné!

Sedmá kapitola Silver Shadows 2/3

9. února 2015 v 7:02 | Karča |  Překlad Silver Shadow
Druhé pokračování. :) Zítra vás čeká poslední. :) První část a předchozí kapitoly najdete v rubrice překlady.

Cítila jsem, jak mi poklesla čelist. Je to možný... mohla by to opravdu být... čím více jsem na to zírala, tím více jsem si byla jistá, co vidím: omluvu mé sestře Carly, od Keith Darnella, kluka, co jí znásilnil. Předpokládala jse, že by to mohla být jiná Carly a někdo jiný se stejnými iniciály.. ale moje střeva mi říkala něco jiného. Vím, že Keith byl na převýchově. Jeho zločiny byli více přírodní než ty moje, a taky byl nedávno propuštěn - nedávno jako před pěti měsíci. A taky byl prakticky jako zombie, když se odtud dostal. Je neskutečné myslet na to, že chodil stejnými chodbami, chodil do stejných tříd, vydržel to stejné proplachování jako já. Bylo více zneklidňující zajímat se, jestli budu jako on, až odsud vypadnu.
"Sydney?" zeptala se Sheridan příjemně. "Nechceš se k nám přidat?"
Začínalo mi být horko, uvědomila jsem si, že jsem jediná, kdo nesedí a nespěchá se přidat k ostatním. "Omlouvám se," zamumlala jsem.
"Zeď Pravdy může být velmi inspirující místo," řekla Sheridan. "Našla si něco, co ti promluvilo do duše?"
Velmi opatrně jsem se zamyslela na odpovědí a pak se rozhodla, že by mi tu pravda neublížila. Možná by mohla i pomoct, protože Sheridan se mě vždy pokouší rozmluvit. "Většinou jsem byla překvapena," řekla jsem. "Poznala jsem jméno někoho, koho jsem znala..někoho, kdo tu byl přede mnou."
"Pomohla ti ta osoba tě zkazit?" zeptala se Lacey v nevinné zvědavosti. Bylo to jediné, kdy mi někdo ukázal, že má o mě poloviční zájem.
"Ne tak docela," řekla jsem. "Vlastně jsem to byla já, kdo ho ohlásil - kdo ho sem poslal." Všichni vypadali zainteresovaně, tak jsem pokračovala. "Měl obchody s Moroi - starý, senilní Moroi - a bral si jejich krev. Říkal jim, že je na léčebné účely, ale on - ten kluk, kterého jsem znala - ji vlastně prodával místním tatérům, kteří jí používali na zvýšení výkonnosti tetování pro středoškoláky. Krev v tetování je zlepšovala v mnoha věcěch, hlavně ve sportech, ale taky to mělo nebezpečné vedlejší účinky."
"Věděl to tvůj kamarád?" Ptala se Hope užasle. "Že ubližoval lidem?"
"On nebyl můj kamarád," řekla jsem ostře. "Dokonce ani před tím, než tohle začalo. A ano, věděl. Ačkoliv ho to nezajímalo. Vše, na co se soutředil, bylo mít ve všem prospěch."
Ostatní zadržení byli okouzleni, možná proto, že mě nikdy neslyšli mluvit tak moc nebo proto, že nikdy neslyšeli o skandálu jako je tenhle. "Vsadím, že to ten Moroi věděl," řekl Stuart temně. "Vsadím se, že ví všechno - k čemu opravdu jsou tetování používána a jak nebezbečná jsou. Pravděpodobně hrál senilního."
Stará Sydney - ta Sydney, která tu byla první den - by rychle bránila Clarence a jeho nevinnost v Keithovo systému. Tahle Sydney, která vidí zadržené trestat za menší komentáře a vydrží dvě proplachování tenhle týden, to ví lépe. "Není moje práce odsuzovat Morojské chování," řekla jsem. "Udělají to, co jim jejich povaha nakáže. Ale vím, že žádný člověk by neměl podrobovat ostatní takovýmu nebezpečí jako mí spolupracovníci. Proto jsem ho sem poslala."
K mému ohromení mě potkala hromada pokývnutí a dokonce i Sheridan vypadala souhlasně. Potom promluvila. "To je velmi moudrý pohled, Sydney. A stejně musí být něco špatně, když jsi se z toho incidentu nic nenaučila a sama jsi tu skončila."
Všechny oči se otočili na mě, a na moment jsem nemohla dýchat. O Adrianovi jsem příležitnostně diskutovala s Duncanem, ale tohle bylo jiné. Duncan nesoudil nebo neodrthoval náš románek od sebe. Jak jsem mohla povznést něco tak vzácného a mocného před touhle skupinou, která bude jen nadávat a zařídí, aby to vypadalo zle? To co mám s Adrianem je nádherné. Nechci to odhodit, aby to bylo k pošlapání.
Ale stejně, jak bych nemohla? Když jim nic nedám, když nebudu hrát jejich hry... tak jak potom tu budu dlouho? Rok - nebo víc - jako Duncan? Kdysi v té tmavé cele jsem si řekla, že řeknu cokoliv, abych se odtud dostala. Musí to být dobré. Nevadilo by tu lhát, kdybych se kvůli lžím dostala zpátky k Adrianovi.
"Nechala jsem své ostražitosti," řekla jsem jednoduše. "Mým úkolem je pracovat kolem hodně Morojů, a přestala jsem o nich přemýšlet jako o stvořeních, co jsou. Hádám, že po mém spolupracovníkovi, mě linie dobra a zla rozmazala."
Připravila jsem se na to, jak se mě Sheridan bude vyptávat na více detailů ohledně toho, co se stalo, ale byla to další dívka, Amelia, která promluvila zcena neočekávaně. "Skoro to dává smysl," řekla. "Myslím tím, já bych nevzala do, ehm, extrémů, jako ty, ale jestli jsi byla okolo zkažených lidí, mohlo to možná způsobit to, že si ztratila víra ve vlastním druhu a chybně se přistranila k Morojům."
Další kluk, ke kterému bych radši promluvila, Devin, přidal argument. "Někteří z nich se zdají být klamě pěkní."
Sheridan se mírně zamračila, a já si myslela, že tihle dva se mohou dostat do potíží díky napůl přítíživým komentářům k Morojům. Zřejmě se rozhodla nechat to ve prospěch pokroku, který jsem dneska udělala. "Je velmi jednoduché být zmatena, zvláště když jsi sama na postoupení a věci se neočekávaně změní."
Protože nebe nám zakázalo myslet na sebe, pomyslela jsem si hořce. Byla jsem ušetřena romantického výslechu, když Sheridan obrátila svojí pozornost k ostatním, aby se dozvěděla, jaký druh osvícení dnes prožili. Nejen já jsem byla z dohledu pryč, zřejmě jsem u Sheridan zabodovala - když jsem viděla, že už je večeře - s dalšími mými zadrženými.
Když jsem odnesla podnos od Baxtera a šla naproti prázdnému stolu, tak na mě Amelia pokynula krátkým přikývnutím. Posadila jsem se vedle ní, a ačkoliv se mnou nikdo vlastně nemluvil ohledně jídla, nikdo mi nenařídil odejít nebo mi nadával. Jedla jsem beze slov, přičemž jsem slyšela vše kolem mě. Většinou se bavili o věcech, které bych slyšela v Amberwoodské jídelně, bavili se o škole nebo o spolubydlích, kteří chrápou. Ale aspoň jsem nahlédla víc do jejich osobnosti, a znova jsem začala cejchovat o tom, kdo by mohl být spojenec.
Duncan seděl s ostatníma u jiného stolu, ale když jsme kolem sebe prošli, když jsem odcházeli, tak zamumlal, "Vidíš? Říkal jsem ti, že děláš pokroky. Teď to nezvorej."
Skoro jsem se usmála, ale z předešlé hodiny jsem se naučila být více pohodová. Takže jsem si to, v co jsem doufala, že byl slavností a pilný výraz ve tváři, nechala a odšourala se do knihovny vybrat si něco nudného ke čtení na večer. Zakotvila jsem v oddělení historie, doufala jsem, že najdu něco více zajímavějšího, než když jsem tu byla naposled. Dějiny Alchemistů byly stále plné lekcí o morálce a slušném chování, ale aspoň tyhle lekce nebyly výslovně řízené na čtenáře, jako většina sebepomáhajících knih, co tu jsou. Rozhodovala jsem se nad párem středověkých knih, když vedle mě někdo poklekl.
"Proč jsi chtěla vědět o tom plynu?" zeptal se tuchý hlas. Dvakrát jsem zaryskovala a byla to Emma.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama